Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Click image for larger version

Name:	3bbf5462c318ee3dcfca9f62514a9f72[1].jpg
Views:	1
Size:	126.1 КБ
ID:	553380
    Войната е безсмислена, но друг изход няма.
    There is no sense in the struggle, but there is no choice but to struggle.

    Ърни Пайл

    Comment


      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Офисен хумор

        Онзи сериал "The office" беше много як.
        А това с надписването и "датирането" на храните в хладилника е мега простотия, и при нас го въведоха наскоро.
        Стоя надалеч от тоя хладилник, сякаш съдържа радиоактивни отпадъци.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Стоя надалеч от тоя хладилник, сякаш съдържа радиоактивни отпадъци.
          Вчера един пишеше как му крадели храната, обаче сложил разни неща в манджата и няква колежка я прибрали в болницата Треа се внимава.

          А тука пък друга драма:

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Офисен хумор

            Онзи сериал "The office" беше много як.
            А това с надписването и "датирането" на храните в хладилника е мега простотия, и при нас го въведоха наскоро.
            Стоя надалеч от тоя хладилник, сякаш съдържа радиоактивни отпадъци.
            За какво е датирането?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              За какво е датирането?
              Предполагам, че е за да не ти изхвърлят храната, когато разчистват хладилника в петък следобяд.

              Comment


                Zalmoxis написа Виж мнение
                Предполагам, че е за да не ти изхвърлят храната, когато разчистват хладилника в петък следобяд.
                При нас я изхвърлят в петък независимо от кога е там. Аз понеже съм ужасно разсеян, един петък бях купил на обяд агнешко и го сложих в служебният хладилник. Понеже се знам, помолих администраторката ни да ми напомни да си го взема като си тръгвам. А тя просто ми взе ключовете от колата от бюрото, отиде и ги сложи в хладилника. Вика - така няма да си забравиш месото
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Понеже някои хора редовно крадат от храната на други, а други си изоставят храната там, докато мухляса (и в резултат хладилникът е кочина), или пък после реват защо са им изхвърлили храната - въведоха тази система. Доколкото знам, е доста разпространена: всяка храна трябва да е в кутия и на кутията да има бележка с името на собственика и датата, от която е. Срокът на съхранение е 5 дни и всеки който види храна без бележка, или с бележка по-стара от 5 дни, има право да я изхвърли в боклука.

                  Веднага ми хрумна защо по дяволите е цялото това усложнение, вместо наистина един ден от седмицата (примерно петък), всичко да се изхвърля и хладилникът да се изчиства. И толкова, всеки да се спасява както иска, но да знае, че каквото е оставил в петък, ще бъде изхвърлено.

                  Но така или иначе не го ползвам тоя хладилник, така че да се оправят.

                  ....

                  Една майка, така силно се провикна към хлапето си:
                  - "Остави тоя боклук, бе!"
                  Че шофьорът на преминаващия Фиат Мултипла слезе и продължи пеша...
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Днес в адмето - разговор по телефона:
                    Бащата: - Къв тоз бардак у дома!??
                    Синът: - Ам тате прайхме си парти за края на учебната година. Довечера ще ошетам!
                    Бащата: - Къде`й пианото?
                    Синът: - Дадох да го послушат.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        На граничната бразда.
                        Двубой между Украйна (вляво) и Белорусия (вдясно), докато не се появи сериозен умиротворител...

                        Comment


                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            При нас я изхвърлят в петък независимо от кога е там.
                            Затова аз си донесох собствен хладилник в офиса си. Млекце, количка... само мои са си.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              За пореден път се убеждавам колко важно нещо си е личната свободъ!Ще ми изхвърли някой яденето-ми нали после ще му отрежа главътъ с ръждив трион.И пък секи петък-ми една луканка,шпек салам или хубава солена сланинка спокойно изкарват и месеци на студено...
                              От 20години работя за себе си(сам съм си шеф)и ми е много добре.Може и биричка да си отворя на работното място и никой няма да ми мрънка.Може и насред работния ден да кажа "Ай сиктир" и да зарежа всичко,да опека наденички,да нарежа салатки и да напълня стъклениците.И никой не мой ми кай копче.Камо ли да ми изхвърля наденичките.Или да ми ги именова...
                              Е,има си и лоши страни цялата тая работа-щото нощест редих един склад до 6 сутринта и сега мигам на парцали кат на някоя стара Молотовка фаровете...
                              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                              Comment


                                Как бе, прилично преносимо терминалче клас Rugged.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X