Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз не го натопих, собственикът на компанията го хвана, когато преглеждаше оценките ми. Гледа и ми казва, че цените са ми занижени и ще изгубим пари при тези цени, а аз му показах писмените предложения от подизпълнителите. Същият специалист купуваше специални фитинги (drawn nozzles, Т-образен фитинг за преход от много голям към много малък диаметър тръба, например от 24" на 6") за $1,300 - $1,800, когато аз ги купувах за около $200. Вярно, специални са и се коват по поръчка, но ако знаеш какво правиш, намират се на нормални цени.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Правилните български термини за "разпил/откат" са "злоупотреба/подкуп".
      Под злоупотреба най-често се има предвид "отклоняване на средства", а подкупът не е задължително да е (и най-често не е) предшестващ изпълнението.

      А на колоквиума и по мое време му викахме зачот - т.е. преди 15 до 10 години.
      Quae fuerant vitia, mores sunt.

      Comment


        При нас беше квилоквиум и зачот.Не знам защо въпросната латинска дума така я бяха изопачили,но и от други места съм я чувал по този начин.
        Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

        Comment


          "Зачот", защото в книжката се пишеше : "Зачита се". Обикновено ставаше въпрос за по - маловажни дисциплини от програмата, които като гледам в наши дни са се разраснали като джунгла............А "колоквиум " - нещо като аварийно дисциплиниращо препитване върху целия предаден до момента материал, когато на преподавателя му се стори, че нещата не вървят.
          "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

          Comment


            pehotinec написа Виж мнение
            "Зачот", защото в книжката се пишеше : "Зачита се". Обикновено ставаше въпрос за по - маловажни дисциплини от програмата, които като гледам в наши дни са се разраснали като джунгла............А "колоквиум " - нещо като аварийно дисциплиниращо препитване върху целия предаден до момента материал, когато на преподавателя му се стори, че нещата не вървят.
            Да не би да става дума за заверка на семестъра, която за да получиш, едно от условията е да нямаш 2 на колоквиума или колоквиумите, ако са повече от един. А явно в различните университети е различно. В повечето се знае в коя седмица от семестъра ще се проведат, не е по лична преценка на преподавателя.

            Comment


              Click image for larger version

Name:	leningrad.jpg
Views:	1
Size:	43.2 КБ
ID:	553186
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                ...............

                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Truth will save the world

                    Comment


                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	13177500_1028828940500204_2777801119644161280_n.jpg
Views:	1
Size:	26.2 КБ
ID:	553203
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Truth will save the world

                          Comment




                            'Умна' четка за зъби с блутуут, 1015 шекела (=234 евро).
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Truth will save the world

                                Comment

                                Working...
                                X