Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    А по каква линия ще отърве кожата по нашите закони?
    Чл.12 (4) НК

    Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.
    Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

    Comment


      Nick написа Виж мнение
      Аз бих бягал дори по-бързо...
      Мечките тичат с 85 километра в час. Ще трябва да дадеш всичко от себе си.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Sea Dog написа Виж мнение
        Чл.12 (4) НК
        Далеч съм от юридическите тънкости, но ми се струва, че пред съда трудно ще мине "неизбежна отбрана". Реално няма никакво нападение, няма опасност за никого. Има само уплаха. Не знам, не ми е ясен казуса.

        Comment


          По - скоро бих казал, че попада в категорията "фактическа грешка" - т.е. мислел, че стреля по диво животно, а всъщност се оказва предрешен човек. Но в България човек никога не знае...

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Мечките тичат с 85 километра в час. Ще трябва да дадеш всичко от себе си.
            Аха, 185 сигурно
            Всъщност никой не им дава повече от 50-55 км.ч. и то на много къси разстояния. Все пак достатъчно.
            Виж тук положението е много тъмно кафяво

            Quae fuerant vitia, mores sunt.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Далеч съм от юридическите тънкости, но ми се струва, че пред съда трудно ще мине "неизбежна отбрана". Реално няма никакво нападение, няма опасност за никого. Има само уплаха. Не знам, не ми е ясен казуса.
              Може да мине като случайно деяние по чл.15 от НК. Зависи обаче от много неща, най-вече да докаже, че не е могъл да предвиди, че зад костюма стои човек, т.е. че ще настъпят общественоопасните последици.
              Quae fuerant vitia, mores sunt.

              Comment


                Ясно, значи нека да доказва, че не е гледал клипчето

                Comment



                  А това? Някой може да му отнесе главата при мнима неизбежна отбрана.
                  Last edited by InternationalLaw; 05-03-2016, 20:43.

                  Comment


                    Негрото наглее в Европа, щото знае, че там хората са обезоръжени. Нека дойде тук да се шегува така и да видим колко време ще оцелее, особено в по-южните щати.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      В Тексас

                      Comment


                        Е то не само в САЩ ще му се случат случки. Предполагам ако попадне в точното районно в България ще съжали че е напуснал Африка, а примерно в Сирия някой като тоя от аватара ми няма да се замисли да му навре пистолета някъде и да изпразни пълнителя
                        Обаче дебелите, бели моми англичанки как бегат

                        Comment




                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment




                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Юлиан Август написа Виж мнение
                              Аха, 185 сигурно
                              Всъщност никой не им дава повече от 50-55 км.ч. и то на много къси разстояния. Все пак достатъчно.
                              Да бе, прав си. Запомнил съм цифрата 50 и я приведох от мили в километри.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment



                                свежичко

                                Comment

                                Working...
                                X