Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Super_Hornet написа Виж мнение
    Да, а после коригира.
    Нищо не е коригирала, просто реалният курс падна от този на който реално можеше да с екупи до "офоциалният"
    плюс минус разли малки флуктации. Но основно им се срина заради войната срещу Украйни...

    Понеже сме в майтапи- забелязвам че от началото на въпросната война руснаците отново си връщшат мястото на злодейте по западните филми и сериали...доста по-приятно отколкото разни чалми/джапанки/нинджи. Чисто визуално.

    Comment


      Интересно, че няма такава връзка при саудитския риял. Той е вързан за долара при фиксиран курс от 3,75:1 още от 1986 г. Но това е за икономическа тема.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Интересно, че няма такава връзка при саудитския риял. Той е вързан за долара при фиксиран курс от 3,75:1 още от 1986 г. Но това е за икономическа тема.
        Ако е за саудитската икономика, си е баш за майтапи - просто щото такава няма. Вероятно за това няма явления като инфлации и дефлации.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Интересно, че няма такава връзка при саудитския риял. Той е вързан за долара при фиксиран курс от 3,75:1 още от 1986 г. Но това е за икономическа тема.
          И понеже е "вързан", затова и отражението е в други неща, като дефицити и резерви.

          Иначе, прав си, че е за другаде такава дискусия.

          Comment


            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Нищо не е коригирала, просто реалният курс падна от този на който реално можеше да с екупи до "офоциалният"
            плюс минус разли малки флуктации. Но основно им се срина заради войната срещу Украйни...
            Може ли да го обясниш пак, защото не разбирам какво искаш да кажеш?

            Gaden Gogi написа Виж мнение
            Понеже сме в майтапи- забелязвам че от началото на въпросната война руснаците отново си връщшат мястото на злодейте по западните филми и сериали...доста по-приятно отколкото разни чалми/джапанки/нинджи. Чисто визуално.

            Comment




              Понеже сме на тема Майтапи, на мен са ми много демоде злодеите-руснаци. Това беше на мода 80-те и 90-те, когато все някакви хардлайнери окупираха някоя кнопка и заплашваха да взривят света. Не помня в коя книга го бях чел, но тези неща се менят - в първата половина на 20-и век ужасни бяха немците и японците; след това ужасни са руснаците, а сега ужасни са арабите. Останка от първия период са филми като "Умирай трудно", а Ханс Грубер беше велик злодей.

              Но илюстрирането на злодеи-араби в Холивуд е много слабо все още. Единици съм срещал ("Homeland", "Body of Lies" и "The Kingdom" се сещам), където се влага някаква мисъл. В повечето сценарии са някакви комични фигури с атомна бомба, чиято цяла организация наброява дузина шахиди. Избиват ги и готово, светът е спасен.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Защо орлите по гербовете са само в профил:
                Click image for larger version

Name:	5804610-850-1453063623-1452948804143422164.jpg
Views:	1
Size:	125.9 КБ
ID:	549029
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Къде е по-добре да живееш ако си жена? В България или в Саудитска Арабия?

                  Според идиотска американска класация - с чадра в пясъка.

                  Дания е най-добрата страна на живот за жените, а България заема 30-то място, показва ново проучване, цитирано от британския в. „Индипендънт“.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Торн, заслепен си от омраза към Саудитска Арабия и се излагаш здраво.

                    "Идиотската американска класация" е на The US News and World Report, които изготвят най-различни класации и анализи на общественото мнение "едва" от 1933 г. насам.


                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Което означава, че класациите им поне сега нямат връзка с реалността. За 1933 - не знам. Кажи ми неидиотски начин да искараш, че жена живее по-добре ва СА? Цялата класация само критерии годишен доход на семейството ли взема предвид?


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        pnp5q написа Виж мнение
                        Защо орлите по гербовете са само в профил:
                        [ATTACH=CONFIG]29780[/ATTACH]
                        Кривогледо напушено олигофренско пиле
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Което означава, че класациите им поне сега нямат връзка с реалността. За 1933 - не знам. Кажи ми неидиотски начин да искараш, че жена живее по-добре ва СА? Цялата класация само критерии годишен доход на семейството ли взема предвид?
                          Така като те чете човек, ще рече - експерт по живота на жените в СА

                          Comment


                            Мисля, че СА дръпна сериозно с позволяването жените да гласуват - и да бъдат избирани. Но е очевидно, че дохода е със значителна тежест - в Русия изплащат сериозен "матерински капитал", за СА е ясно, а ние с нашите 35 лв месечно на дете...
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Кажи ми неидиотски начин да искараш, че жена живее по-добре ва СА?
                              Не мога, понеже класацията не казва това. Класацията е съставена от резултатите от анкета, попълнена от 16 хиляди души от 36 държави - това е описано в критериите, които са подробно разяснени във втория линк, който съм ти дал.

                              Това е проверка на общественото мнение - най-общо казано, при определен разрез (само женските отговори), Саудитска Арабия има малко по-добър имидж от България - това е всичко, което казва класацията, която си цитирал. Какво толкова трудно има за повярване тук, че чак да го сложиш в Майтапи - не знам?!
                              Освен омразата ти, пречеща ти да повярваш, че СА може да бъде на каквото и да било друго място в каквато и да е класация, освен последното.

                              ПП Ся, да напомня, че от соц-периода, че и след това, немалко жени баш от източна Европа и Русия избират да заживеят в арабски страни. Огромната част - европейки, женени за араби, обратното е много по-рядко. Само в Ивицата Газа, доколкото си спомням, имаше 50,000 (петдесет хиляди) жени от източния блок и бившия СССР, преселили се и заживели там през годините. Бях го чел някъде, когато искаха да бягат от бомбардировките. Така че и на това може да се дивиш, но е реалност.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                По обективни причини, включително такива, за които плюя на такива класации, арабките емат много малко възможности да изберат дали искат да се омъжат за европейци. Като си спомня проблемите на един българин и влюбената в него египтянка, практически не виждам начин. Така, че това, че хиляди европейки са имали възможнастта да направят свободен избор и да живеят с арабите е аргумент в моя, а не в твоя полза.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X