Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическите и безшофьорни коли

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въобще не е е задължително да се прави по урвите. Гледах ПАВЕЦ (PHES, Pumped Hydroelectric Energy Storage) и в Оклахома, Salina Pumped Storage Project, където няма никакви планини. Оклахома е плоска като тепсия с някой хълм тук-там.

    Click image for larger version

Name:	SPSPAerial1.jpg
Views:	1
Size:	314.0 КБ
ID:	554231
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Е, за малки мощности сигурно ще е достатъчен някакъв нисък хълм 50-60 метра, но пак са си водоеми, хидросъоръжения. Този от снимката излиза към 70 м, ако правилно схващам, с някакъв естествен водоем.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        някакъв естествен водоем.
        Водоемът е изкуствен, захранва се от неголямата река Ниошо (Neosho).

        Както и да е, темата беше за батерии, но е логично да засяга и други начини за съхраняване на енергия, не само електрохимически.
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          а споменава ли се колко такива изпълнения ще издържат батарейките?

          Comment


            Не съм срещал такава информация.

            Comment


              Разбира се, че не си срещал. Такава информация само би навредила на сензационността.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Nick написа Виж мнение
                Разбира се, че не си срещал. Такава информация само би навредила на сензационността.
                Дай някакви данни, с какво би навредила? Сега погледнах в официалния сайт, пишат за някакви 15 години гаранция при капацитет 50%+

                What can a big battery do? What are its benefits? Find answers to your questions about the project and renewables in our frequently asked questions.

                Comment


                  50% капацитет е лека и лажерна работа по балансиране поривите на вятъра, леееко,а батериите "гърмят" когато ги напънат да дадат много ток за кратко време
                  то теоретично трябва графика да има.
                  докато павец може да го напънеш колкото си исшак, на помпит енищо няма да им астане, времемто за реакция е друго обаче.

                  Comment


                    графика, а не само гола цифра. Понеже сред Ит тук е много модерно електрокар да се взима, за демонстрация на статус, та едо другарче ми се пенеше как мечтата му минавала 500 км...та гледах сайта...не 500 а 495....с 45 км /ч, при 20 градуса, та да не работи климата....иначе в нормална скорост на същата температура...70. 7 часа заряд. аз се замислих за баничарка за фирмата но катовидях заряда и цената и параметрите, смисъл йок, аз съм старомодел, по добре xj купе от щатите да си внеса а той статуса и в нета може да се види.

                    Comment


                      ПАВЕЦа ясно, но няма как да направят там ПАВЕЦ. С газови турбини дублират. Графика не съм виждал, ако се появи, ще я постна.

                      Comment


                        Не знам какво е що е, но явно добре им пасва на географията тази концепция.

                        Tesla is chosen to build another big battery in Australia after the first one proves impressive

                        На 400 км от първата.

                        Comment


                          Тока в кофи ли го карат до батерията?
                          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                          Comment


                            Ще работи с 200 МВт ветрогенератори.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Не знам какво е що е, но явно добре им пасва на географията тази концепция.

                              Tesla is chosen to build another big battery in Australia after the first one proves impressive

                              На 400 км от първата.
                              пък тя как съвсем удобно се наложи да се включи, нали? нашите връткаджии с обществените поръчки ряпа да ядат.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                С газови турбини дублират.
                                газова турбина ако я изсилиш студена ще и замине ресурка със скороста на батерията...от друга страна ко се прави с разчет да върти студена и да стартира с пиропатрони може спокойно да с енаправи да гони батерията по реакция, отделно това не е основна мощност рекордна икономичност не се гони, нито вековен ресурс.....и ще е по-компактно и значително по-малко взривоопасно,...ама пък не звучи фешн и по-тръдно ще се опрвдаят парите, все пак търбина на старо от нарязана тикондерога звучи някак евтино и без потенциал за голям откат.....да се пудри винаги е било по-доходно от намирането на рациоални решения.

                                Comment

                                Working...
                                X