Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическите и безшофьорни коли

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Баварец , пък сърчицето му тайванско .

    Срам за бяло-сините фанатици .

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Според мен ще спечели който предложи и добър автопилот. Онзи ден си карам по магистралата и ме изпреварва една Тесла. Вътре мацката пуснала волана, облегнала се и се вози. Посинях от завист. Не заради колата, обичам си джипа, а заради автопилота.
      Аба мани.Мен ми трепери под лъжичката като ме вози друг човек,та кво остана да оставя на електроника да ме вози.Още повече че цял живот се занимавам с електроника,това ми е и образованието и благодарение на разбиранията ми за нея ползвам съвсем умишлено хладилник,пералня,фурна,бойлер и микровълнова без нито една платка вътре...
      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

      Comment


        Nick написа Виж мнение
        Го вдишваме оксижена с пълни гърди...и го издишваме карбон диоксида.
        Как е правилният термин на български(птам без заяждане)? Просто за мен, това са термините, с които съм свикнал - Kohlenstofffaserverstаеrkter Kunststoff (KFK), carbonfaserverstаеrkter Kunststoff (CFK).
        "Hit First, Hit Hard and Keep on Hitting" - sir Jackie Fisher

        Comment


          Въглеродно влакно ако трябва да сме "дълбоко научни". Но термина "карбон" съм го срещал дори и в учебници по химия минали рецензията на МНО от ония времена на соца,така че си е напълно намясто.
          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

          Comment


            Не, "карбон" нямаше. Учил съм тогава, така че знам.
            Правилното все още е въглерод и кислород. Това, че в министерствата вече няма грамотни хора с съвсем отделен въпрос. Вероятно трябва да престане да се признава всяко висше образование, което е получено в последните 25-30 години, предвид качеството му.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Нямам търпение да се автоматизира всичко, не само безопасността ще се качи в пъти, а и като цяло ще се оптимизира значително трафика. Повечето хора са прекалено тъпи за да се справят с такава комплексна задача като шофирането. Всеки ден по няколко пъти някой се опитва да ме убие, просто ми писна.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Ще има да почакате всичко да се автоматизира. По тая логика, защо не се забранят леките коли изцяло? Тези идеи с автоматизирането в края на краищата водят просто до премахване на понятието "лично превозно средство" и всичко става обществен транспорт. След време електрониката няма да ти позволява да правиш нарушения. След това няма да ти позволява и да надвишаваш скоростта. Накрая ще ти сложат и safe mode, дето не ти позволява да се движиш извън маркирани пътища или ако софтуерът прецени, че си уморен. Де факто получаваш едно лично автобусче, което те вози от вас до офиса и обратно. Ерго, за какво ти е въобще колата като такава?
                Ако искам аз да дремя, докато някой друг да ме вози бавно, оптимизирано и безопасно, ще се кача на влак, автобус или самолет, то и сега го има. Тези, които разсъждават като мен, ще си останат с неавтоматизирани коли още много време.

                Значи представям си гледката след 30 години - една магистрала с 5 ленти, пълни до дупка с автоматични електрички, движещи се с еднаква скорост, и в тях дремят "шофьори" на път за работа (пътници) - изниква въпросът за какво въобще е тая магистрала и всичките тези коли, вместо тези хора просто да се качат на влака? Същата работа.

                То де факто "автоматизиран транспорт" е "обществен транспорт".
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  След това няма да ти позволява и да надвишаваш скоростта. Накрая ще ти сложат и safe mode, дето не ти позволява да се движиш извън маркирани пътища или ако софтуерът прецени, че си уморен. Де факто получаваш едно лично автобусче, което те вози от вас до офиса и обратно.
                  Хубаво си го описал. Аз лично точно за това си мечтая. Както казва Империал това ще елиминира идиотите и ще премахне стреса от всекидневното пътуване по натоварени чукурнайселентови магистрали. Аз правя по 30 000 км. годишно и не ми е много весело.

                  Сега, такива като теб които обичат да шфират, или Мечока дато има фобия към електрониката не трябва да ви принуждаваме да се "возите". Шофирайте си на воля. Обаче изпита за изцяло "ръчно" шофиране трябва да стане много труден. Вие ще го вземете, но идиотите не трябва да могат. Другото е, че определени магистрали и главни пътища ще трябва да са само за автоматичен режим на шофиране. С цел да се оптимизира трафика.
                  Плюс полицията трябва да може да поема контрола на който автомобил поиска.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Точно идиотите и изнервените няма да неутрализира, щото ще си включват на ръчен режим и пак ще те изпреварват.
                    Иначе и аз карам по 20-35,000 км на година, но ми харесва.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Плюс полицията трябва да може да поема контрола на който автомобил поиска.
                      Сериозно ли го мислиш това? Няма да кажа "1984" от учтивост...
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Nick написа Виж мнение
                        Сериозно ли го мислиш това? Няма да кажа "1984" от учтивост...
                        Абсолютно. Теб как ще те засегне това? Или ти е интересно да гледаш полицейски преследвания снимани от хеликоптер?
                        Аз даже искам и колата да подава сигнал в полицията ако някой кара на ръчно управление като обсебен, или се влачи като сопол в лявата лента и спира движението.

                        И директно му се начислява глоба. Ако не го кефи да не кара на ръчно, или да си събира партакешите и да ходи да рови охлюви в Аляска. Един такъв "свободен дух" го пробва това и го намериха умрял от глад в изоставен автобус насред пустоща.

                        А в 1984 има някой много полезни идеи Нали не мислиш че човек, които проповядва за меко-тоталитарна световна държава и насилствено налагане на общ език, ще се засегне от референция към 1984?
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          messire Woland написа Виж мнение
                          Не, "карбон" нямаше. Учил съм тогава, така че знам.
                          Под наименованието "карбон" говорим за съвсем друго нещо. Не за въглерода като химичен елемент,който в учебниците винаги се е наричал "въглерод",ами за ей този материал-

                          За него говори и Hawkeye, само че на немецки.
                          А в учебниците се наричаше точно така-карбон.Сега ти може да си го учил в гимназията учебника,ама аз съм държал кандидатстуденстски изпит по него,по него съм и учил и за олимпиади по химия,по него съм се подготвял и за участие в "Минута е много" което ми и е донесло 3 поредни победи и с него съм влязъл в "Клуба на Знаещите" точно с химия.Който Клуб за съжаление вече го няма,състезанието-също,но познанствата си остават.
                          Юрий,дали не е добра идеята със или без състезание да се съберем старите познайници някой път по СФ да пием по някоя бира??
                          Ясно е че не е правилно въпросното наименование,но пък беше навлязло в учебниците и се ползваше редом с другото.При това говоря за учебници от соца.Сега разгърнах и тъмнозеления енциклопедичен речник на руски-и там го има.
                          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                          Comment


                            Пак си беше въглеродно влакно. Някъде другаде може и да е било различно. Там, където аз съм учил, си беше въглерод.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Еми то от януари се приказва за европейско предложение автопроизводителите да вкарат в софтуера контролен модул - да може полицията да спира двигателя дистанционно.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Цъ, ти, привърженик на Оруел.

                                А що пък да не се забрани на троглодитите да се размножават, много по-лесно би станало, и по-законосъобразно един вид, ндаа...

                                Comment

                                Working...
                                X