Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Следване с военна история

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Следване с военна история

    Къде според вас може да се изучава военна история като предмет за реализация? В момента изучавам право в СУ за първа година, но единственият предмет, койо ми се отдава е МО.. А свободното си време посещавам военния клуб в университета или чета за въоръжените сили или военната история, а правото отива по дяволите.. В нета открих британски университети, където може да се изучава военна история, а като реализация открих в сайта на цру предложение - https://www.cia.gov/careers/opportun...y-analyst.html според вас заслужава ли си да се изучава военната история като предмет за реализация?

    #2
    Хм...колега (обръщението е на база на явното съответствие в следвания път на професионална клалификация и учебното заведение, което предоставя този този път), тук доколкото знам военна история се изучава в ВВУ в град Търново, като часто от специалностите, а във Военната академия "Г.С. Раковски" може би има подобно нещо като някакъв вид магистратура. Друг е въпроса какво ще правиш с тази военна история. Освен предложената работа от ЦРУ, която изглежда доста добре, но все пак надали вземат всеки, най-малкото ти трябва гражданство, смятам, че не е много удачно. Военната исотрия винаги може да ти остане хоби или да надградиш като втора магистратура, както се надявам да направя аз.
    Ще се радвам да се запознаем на Военния клуб.
    Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

    Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

    Comment


      #3
      не знам.. в момента това право нещо не ми се отдава... Единствено Международните отношения, които са си до голяма степен история.. а и постоянно си отвличам вниманието с ровене в нета за самолети танкове битки и тн..и си викам по-добре да го изучавам това нещо, че ровенето ми поне да придобие смисъл.. а работа в чужбина винаги ще се намери.. и в някой музей дори да отидеш ще си взимаш по 2-3 хиляди долара на месец.. А пък и най-хубавото според мен е да успееш да си превърнеш хобито в работа.. Кралският колеж в Лондон също изглежда доста добър вариант http://www.kcl.ac.uk/sspp/department...ies/index.aspx

      Comment


        #4
        Замисли се, ако отидеш в в музией не е ли малко обидно за знанията които имаш, които си придобил, особено ако си завършил подобно нещо на това в Кралския колеж...На мен ми се струва като стъпка надолу.
        Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

        Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

        Comment

        Working...
        X