Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Две книжки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Две книжки

    Сигурно молбата ми ще ви се стори смешна,но все пак ще я отправя.Като малък имах две книги на историческа тематика,които ме запалиха по историята.Прилагам изображения на кориците им.Случи се така,че не мога да ги намеря никъде вкъщи.Знам,че не са сериозен източник на информация,но все пак са с готини картинки и са ми ценен спомен.Та,молбата ми е ако някой притежава една или две от тези книжки,ако може да ми ги сканира и прати.Ще му бъда много задължен.Благодаря предварително.
    Леле кой знае как се изложих с тази несериозна тема.
    Attached Files
    Historia vitae magistra

    #2
    хаха, лявата и аз я имам, но нямам скенер

    Впрочем, миналата седмица отворих една друга моя стара детска енциклопедия по история на XX век, няма майтап, но там пишеше неща, които аз научих в университета.Пишеше за Мароканските кризи, Японската агресия в Китай от '31, има "дисекция" на Дреднаута от 1906 , Боксерското въстание в Китай
    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

    Comment


      #3
      AggressiveRefrain написа Виж мнение
      хаха, лявата и аз я имам, но нямам скенер

      Впрочем, миналата седмица отворих една друга моя стара детска енциклопедия по история на XX век, няма майтап, но там пишеше неща, които аз научих в университета.Пишеше за Мароканските кризи, Японската агресия в Китай от '31, има "дисекция" на Дреднаута от 1906 , Боксерското въстание в Китай
      Има и готини книжки сред тия илюстрованите.Например аз помня една илюстрована енциклопедия на Larousse,една зелена.Обхващаше целия свят от древността до съвремието и беше добре направена.Тогава бях ядосан,че няма много за България,но по-късно разбрах,че ние не играем толкова голяма роля в Световната история(освен може би 717).Нея си я пазя,но тези двете кой знае къде съм ги запилял при преместванията ми.Както и да е,ако измислиш нещо по въпроса Agressive Refrain пиши ми.
      Иначе може да направим такава тема.За илюстрованите и леки четива.Кои са добри,интересни,до колко са полезни и т.н.Може да се получи интригуваща и полезна тема.Само че не знам как да я формулирам.
      Historia vitae magistra

      Comment


        #4
        http://chitanka.info/lib/pic/56#page0 ето я едната.Благодарение на lubo11.Той ми прати този линк.Остава да издиря и другата
        Historia vitae magistra

        Comment


          #5
          Аз дясната книжка я имам,но пък нямам скенер за жалост...

          Comment


            #6
            kamos написа Виж мнение
            Аз дясната книжка я имам,но пък нямам скенер за жалост...
            Нея я намерих благодарение на lubo11(в предишния пост съм сложил линка)
            Historia vitae magistra

            Comment


              #7
              Аз имам лявата, обаче скенер...
              < Белая смерть >

              Comment


                #8
                Имам лявата, имам и скенер, но са в София и съм там чак края на Април

                ако ти се чака...

                Comment


                  #9
                  С удоволствие бих почакал.
                  Historia vitae magistra

                  Comment


                    #10
                    Детска Илюстрована История на България


                    Снимани са тъй като скенерът беше прекалено бавен и се опитваше да раздроби книгата докато опирах страниците до стъклото. Но, заповядай

                    Comment


                      #11
                      Благодаря ти много, удържа си на думата.Бих искал да ти върна услугата, така че ако има нещо за в бъдеще казвай
                      Historia vitae magistra

                      Comment

                      Working...
                      X