Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГА

    Уважаеми съфорумници,

    НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - СОФИЯ и
    ЧИТАЛИЩЕ "ЗОРА-КЮСТЕНДИЛ"

    Ви канят
    на представянето на
    второто допълнено издание на книгата

    ЛЕТЯЩИ КРЕПОСТИ НАД БЪЛГАРИЯ
    автор
    Румен Руменин

    на 07 октомври 2009 г. (сряда) от 18.00 часа
    в залите на НВИМ - София ул."Черковна" ¹ 92

    Вход свободен! Заповядайте!

    Книгата ще бъде представена от полковник Димитър Недялков.

    Второто преработено и допълнено издание съдържа фото албум със 100 фотографии, някои от които се публикуват за първи път, както и допълнени списъци на загинали при бомбардировките през 1941 - 1944 г.

    Присъстващите ще имат възможност да получат екземпляр с автограф от автора.

    Отпечатването на книгата е със средства събрани доброволно от членовете на читалище "Зора-Кюстендил".

    Надяваме се да Ви дадем пример и кураж, че с малки суми дарени от хора които имат общи идеи или еднакво хоби може да се съберат значителни средства и да бъдат реализирани значими, качествени проекти!

    Желаем Ви здраве и успех!

    За допълнителна информация звънете на 0888-505094 - Иван Сапунджиев
    Attached Files
    Last edited by dibo; 10-09-2009, 19:24.

    #2
    Браво, че книгата ще има ново издание, различно от недоразумението, появило се под името "Американският тероризъм над българите".

    Ще се видим там
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      #3
      Не бих нарекал "Американският...." недоразумение. Книгата беше плод на много часове редакторски труд - проверена факт по факт, име по име и дата по дата, допълнена и обогатена. Със сигурност има някоя неточност или непълнота в нея, както във всеки възможен подобен труд по света, но в своята същност е един от най-важните справочници на тема "Българската авиация във Втората световна война".

      Името и корицата е съвсем друга тема!!!! БЕЗ знанието на автора и БЕЗ знанието на редактора, хората от издателството, което напечата книгата, решили да направят своята пропаганда. Жив свидетел съм, че на представянето на книгата бройките бяха докарани направо от печатницата, редакторът видя оформлението за първи път там и щеше направо да умре на място!

      Но за една книга не бива да се съди по корицата! Аз на моята кориците ги откъснах директно - и заради царят-идиот на задна корица, и заради малоумното заглавие на първа корица. Но съдържанието е изключително ценно, подробно и исторически вярно.


      Какво всъщност е новата книга? Друга преработка-допълване на оригиналната книга, на текста от преди 20 години? Или преработка на второто издание, "Американски........."?
      На нож!

      Comment


        #4
        Ще видим на място. Хубаво е да се отиде, моето първо издание си е качествено, търсех го и го купувах от антиквари за фенове от чужбина дори. По нататък аз не съм компетентен да говоря, но е хубаво да се преиздава и допълва.

        Смяната на името, наистина си е недопустима свинщина.

        Поздрави, Сапунджиев, докарахте работата до край!

        Comment


          #5
          Доколкото ми е известно това е допълнително преработеното второ издание, този път издавано със съгласието на автора. Вероятно разликата с изданието на Жар-птица е освен прословутата корица, включването на албум със снимки, но ще видим на място.



          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #6
            Вината в случая си е и на автора.Да ме прощава но аз като разумен човек,само като видя "ЖАР-птица" на сергията и няма да си я купя тая книга та ако ще да е златно съдържанието вътре.
            Най-малкото на сергията трябва да седи до сродните и от същото издателство-"Политически речи на Гьобелс","Моята борба" и т.н.
            А аз в тоя сектор не ровя-нещо не ми е интересен.

            Comment


              #7
              Поздрави за книгата, а иначе от горчив опит знам как издателствата могат да провалят с немърливостта си и най-старателния автор, така че не съдете строго.
              Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

              Гюстав Льо Бон

              Comment


                #8
                Уважаеми съфорумници,
                моля онези от Вас, които желаят да получат оригинална хартиена покана да изпратят на електронната ми поща ivansapunjiev@yahoo.com заявка.

                Хартиените покани ще получите по време на представянето на книгата на 07 октомври 2009г. от 18.00 ч.

                Поканите са с интересен дизайн и със сигурност ще станат ценна библиографска рядкост!

                Предлагам на Вашето внимание афиша за събитието.
                Желая Ви здраве и успехи!
                Attached Files

                Comment


                  #9
                  Днес мина представянето на книгата. Който иска да си я купи за 10 лева, може да се обърне към Светлозара Захариева на мейл kedi007/знак за поща/yahoo.com
                  Другият вариант е да изчакате известно време и да си я вземете от Хеликон срещу вероятно около 15 лева.
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #10
                    По молба на организаторите искам да Ви уведомя, че има възможност да се получат книги с автограф на г-н Румен Руменин, както и да се организира онлайн чат с него. Ако проявявате интерес - свържете се с мен, да Ви дам координати.
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment

                    Working...
                    X