Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся книги от

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Търся книги от

    Мишел Бютор /Изменение. Репертоари/,
    Мишел Фуко - Думите и нещата и Археология на знанието
    Х. Г. Гадамер - каквото и да е
    Ханс Р. Яус - каквото и да е без "исторически опит и литературна херменевтика"
    Маршъл Маклуън - Закони на медиите
    Албер Камю - Разбунтуваният човек
    Роберт Музил - каквото и да е
    Валтер Бенямин - Озарения

    С ясното съзнание за рядкостта на книгите все пак съм длъжен да попитам дали някой има някои от тези и дали би се разделил с тях.
    Някъде назад имаше такава тема, но не бих икал да я използвам, а може би ще я използвам и в бъдеще.

    #2
    Книжарница за нови книги, употребявани книги и антикварни книги

    Има това-онова. Не съм го ползвал обаче и не знам доколко потребителите са сериозни.

    Comment


      #3
      Няма нищо от търсеното, освен Лутанията на възпитаника Тьорлес на Музил, която просто не струва 18 лева.

      Практиката в този сайт е да се продават книги, които навсякъде другаде струват лев-два-пет за двайсет, защото продавачите, които не са търговци, а обикновени потребители иначе, си мислят, че са много хитри и ще изкарат лесно пари, като предлагат глупости.

      Comment


        #4
        Фуко, Гадамер и Камю можеше да ти потърся, ама книгите ми останаха на едно място, дето хич не ми се ходи.
        Дали би споделил подхода си към издирването на подобни книги?
        Гадамер, без преди това Хайдегер, без преди това Хусерл, без преди това Кант? Гадамер по беглите ми впечатления успява да притъпи единствените по-интересни проблясъци на своя предшественик, подменяйки идеята на херменевтиката. Фуко има интересни, но и твърде маниерни хрумвания. Единствения, който би могъл да се зачита самосиндикално е Камю, но и той доколкото е по-скоро литератор.

        Comment


          #5
          Т.е. искаш да ти кажа защо ги търся? Окей. Фуко ми трябва, защото смятам, че Думите и нещата му е най-важната книга и се споменава в нещата, които чета в момента. За Гадамер: няма да чета Хусерл, а вероятно ще видя нещо върху него. Същото възнамерявам да направя и с Кант, и отчасти съм го направил. Знам защо е важен и мога да го сложа в контекст, но той не ми е основен интерес - т.е. той е толкова обсебващ, че има шанс никога да не се изплъзна от него, а не ми е това целта.
          За Камю: привлекателността му се изразява в относителната леснота и разбираемост. Ти със снизходителност ли гледаш на литературните качества на текстовете на Камю?

          Книгите, които съм изброил са резултат от моето лично търсене в няколко посоки. Всяка от тях е в списъка поради една и съща причина - част от интереса ми към определено нещо, т.е. няма нищо случайно или поне случайността е сведена до минимум. Това е все едно сега да се появи някой и да пита дали се продават книги на Джон Барт или Херман Брох или Х. Този човек изобщо няма да е случаен.

          Тръгнал съм от някакви предпоставки и това засега са липсващите книги в моето библиотечно уравнение

          Comment


            #6
            Мога да ти дам Бютор, Археологията, Бенямин и Музил.
            Яус не си струва (лично мнение).

            Comment

            Working...
            X