Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся една книга предполагам че я знаете "Един от първа дивизия"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Търся една книга предполагам че я знаете "Един от първа дивизия"

    Здравейте търся книгата "Един от първа дивизия" намерих я сканирана в този сайт но друго си е да я имаш. От търсенето в интернет разбрах, че последното шесто издание е от 1992 г. Дали е възможно все още да се намери някъде било по книжарници или електронни такива досегашното ми издирване излезе неуспешно. Може би трябва да спомена , че съм от Пловдив така, че ако имате информация дали е възможно да се намери в Пловидв ще съм Ви благодарен за информацията.Изобщо за всякаква информация по въпроса.
    Весели Празници
    "Благословен да бъде Бог, Който забавя, но не забравя!"
    "Пред картечницата - триста руски трупа. До картечницата нито един патрон. Но за това като верен страж падналия до нея защитник".
    СВЕТЦИ!!!

    #2
    Свържи се с военното издателство, аз от там си я бях поръчал. Адреса го намери из нета мисля че беше нещо от сорта на - www.vi-books.com
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3

      Comment


        #4
        Имам изданието от 1935 година, с автограф от автора. Не го продавам, но може да кандисам на някаква трампа за друга литература.
        Last edited by ; 14-01-2009, 18:44.

        Comment


          #5
          И аз го чета в момента (не е моя) ще измислим нещо обаче, това е абсолютно задължителна книга, на моменти имам чувството че чета Илиадата и много се стряскам от гърмящите снаряди, които ме изнасят от унеса...
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            И аз да попитам, може ли някой да ме ориентира откъде да си взема "Изгубени победи" на Манщайн, за София става дума.
            Ще съм много благодарен ако ми кажете цената, или поне приблизително.
            Кръвта из нашите гърди
            не е съвсем изляна!
            Народе, цял стани! Иди!
            Че Македония въстана.

            Comment


              #7
              shadowsong написа Виж мнение
              И аз да попитам, може ли някой да ме ориентира откъде да си взема "Изгубени победи" на Манщайн, за София става дума.
              Ще съм много благодарен ако ми кажете цената, или поне приблизително.

              Аз си ги взех от Добрич и двете части преди една седмица за 26 лв. общо. Едната струваше 12 лв., а другата 14 лв. Предполагам и в София в повечето книжарници ще я има (препоръчвам ти Orange тя е малко по-нагоре от Славейков) и на Славейков. Сега като се върнах в Бургас и тук е видях в една книжарница. Така че тази книга все още се намира лесно.
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #8
                Великолепната книга на Г.Ст.Георгиев

                "Един от Първа дивизия", дълги години беше в списъка на забранените книги за войсковите библиотеки в някогашната БНА. Защото възхвалява там на две страници германската армия от Първата световна война.А и въобще не пише за дейността на тесните социалисти в армията, вражеска и идеологически диверсионна, казано накратко.

                Изданието от 1992 г. струваше 13,90 (стари пари), но никой не го е купувал и се продаваше обезценено по 0,20 ст.(по новите пари) по-късно.

                За един лев - 5 книжки.

                Присъствах в книжарницата на ВИ, когато един чиновник от управлението на БДЖ, което е на отсрещния тротоар на същата улица "Иван Вазов", купи за 2 лева десет бройки за да "подпират саксиите в канцелариите", както сам той ми се похвали.

                Comment


                  #9
                  Това е з а д ъ л ж и т е л н а книга. Може и да изпитват модераторите в един момент по нея.

                  Comment


                    #10
                    "Проиграни Победи" (така е преведено българското издание на изд."Атика", в момента стои на бюрото до мен ) го купих от една лелка до Ректората, имаше по няколко броя от двете части в наличност.

                    Искам да попитам за още една книга свързана с БА в Първата Светона Война - "Епопея на българския войник", имаше кратък откъс от нея в "библиотеката" на форума (със заглавие "Щурмово нападение"). Някой има ли представа откъде мога да намеря цялата книга?

                    Comment


                      #11
                      Това, за което питаш, е V том на "Епопеята" . Целият...в Народна библиотека.

                      Comment


                        #12
                        tarsan написа Виж мнение
                        "Един от Първа дивизия", дълги години беше в списъка на забранените книги за войсковите библиотеки в някогашната БНА. Защото възхвалява там на две страници германската армия от Първата световна война.А и въобще не пише за дейността на тесните социалисти в армията, вражеска и идеологически диверсионна, казано накратко.

                        Изданието от 1992 г. струваше 13,90 (стари пари), но никой не го е купувал и се продаваше обезценено по 0,20 ст.(по новите пари) по-късно.

                        За един лев - 5 книжки.

                        Присъствах в книжарницата на ВИ, когато един чиновник от управлението на БДЖ, което е на отсрещния тротоар на същата улица "Иван Вазов", купи за 2 лева десет бройки за да "подпират саксиите в канцелариите", както сам той ми се похвали.
                        Става въпрос за книжарницата на Иван Вазов в Пловдив или...
                        "Благословен да бъде Бог, Който забавя, но не забравя!"
                        "Пред картечницата - триста руски трупа. До картечницата нито един патрон. Но за това като верен страж падналия до нея защитник".
                        СВЕТЦИ!!!

                        Comment


                          #13
                          aloha можеш да си платиш в някоя от пловдивските библиотеки, за да ти копират книгата. В Народната библиотека в София ми взеха 21 лв. за копиране и подвързване. Предполагам, че в Пловдив цената не е много различна. Естествено не е същото като да имаш оригинала, но пък хартиеното копие е много по-удобно от всякакви сканирани варианти.
                          Last edited by KenSen; 28-12-2008, 19:38.
                          блян вихрен понесен
                          над степ ековита,
                          ужасната песен
                          на конски копита!

                          Comment

                          Working...
                          X