Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Този филм бе тооооооолкова зле, че ми е трудно да се сетя за толкова дървена "актьорска игра".
    Дали тия момчета са истински тюлени или не, не е важно. Важно е, че тази изгъзица (тюлени играят тюлени) просто съсипва филма. Тези юнаци нямат капка актьорски талант, а това, че държат пушката професионално и се движат както трябва не е чак толкова важно, защото всеки средностатистически актьор ги усвоява тези неща за месец - два. Та, ако имаше нормални актьори, филмът щеше да се ядва. Въпреки изтъркания сюжет и патриотичните изцепки.
    Общо взето, ако се гледат само бойните сцени е даже приятен, но всичко между тях е на ниво първокурсник режисура от ВИТИЗ прави римейк на Кръсника.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #92
      1951 написа Виж мнение
      Общо взето, ако се гледат само бойните сцени е даже приятен
      От моя гледна точка бойните сцени и изобщо организацията на боя го правят даже донякъде ценен, понеже, както се сещаш, нямам особени практически познания в областта Професионалните актьори и кинаджии верно могат да усвоят някои моменти, но за целта трябва да избягат от наложилите се холивудски шаблони, а май не бягат често. В болшинството случаи холивудския прочит се вижда на обикновените хора по-приятен от реалността, предполагам затова е така. Дори в този филм, доколкото четох, първоначално са играели някакви актьори, но така са изиграли работата, че тюлените са вдигнали скандал, след което режисьора е решил да подходи нестандартно, привличайки ги в продукцията. Може би идеята има някакво бъдеще, но първия опит (ако е първи) явно не е успешен, макар финансово да работи. Почти съм сигурен, че ще гледаме продължение.

      Comment


        #93
        Кухулин, това не е никаква иновация, а елементарен маркетингов трик. Цялата работа е да пише на плаката "с участие на истински тюлени", за да се привлече публиката.
        Иначе истински военни отдавна са се снимали във военни филми - спомни си филмите за ВСВ на бившите СССР или Югославия. Откъде според теб се вземат 'войниците' за масовката? От казармите, разбира се Само дето тогава никой не се е сетил да рекламира този факт като нещо уникално.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #94
          Масовките окей, но аз не си спомням да съм гледал филм с военни в главните роли на военни, при това очевидно без талант, за сметка на реалистичността. Все пак, твърде вероятно да е правен.

          Comment


            #95
            Sofia (2012) a.k.a Assassin's Bullet




            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



            Някакви убийци, някакви чудеса, някакви големи глупости. Актьорска игра не се наблюдава, макар в каста да има известно количество талант на теория. Крисчън Слейтър смуче вино и въздиша по някакви грозни кючекини с видима досада. Съдърланд кво прави тука - не е ясно. Усвояват кинти, ама то едни кинти - пет милиона. Криза е.

            Comment


              #96
              Кухулин написа Виж мнение
              Масовките окей, но аз не си спомням да съм гледал филм с военни в главните роли на военни, при това очевидно без талант, за сметка на реалистичността. Все пак, твърде вероятно да е правен.
              Спомням си, че в The Longest Day (качествен филм!) играят актьори във водещи роли, които са имали военна кариера през ВСВ и даже са участвали в реалната операция. Даже са мислили Айзенхауер да играе себе си, но не се успели да го направят достатъчно млад.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                #97
                Кухулин написа Виж мнение
                Но да, с някоя друга Снежанка филма може би щеше да е търпим.




                Кухулин написа Виж мнение
                Масовките окей, но аз не си спомням да съм гледал филм с военни в главните роли на военни, при това очевидно без талант, за сметка на реалистичността. Все пак, твърде вероятно да е правен.
                Ален Делон във филмите Lost Command (1966) и Paris Burning? (1966)

                A Bridge Too Far (1977)
                Dirk Bogarde воювал в Европа и Пасифика стига до чин Капитан от пехотата
                Laurence Olivier воюва в Кралските военновъздушни сили достига чин Лейтенант от Fleet Air Arm (FAA)
                Maximilian Schell служи в Швейцарската армия 1938-44г. като ефрейтор
                Hardy Kruger на 16г. служи в 38th SS Division Nibelungen пленен от Американците
                Last edited by Mirovk; 25-07-2012, 09:40.
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  #98


                  немислим дебилизъм във всеки един аспект - от сценарий, режисура, операторска работа, актьорска игра, ефекти и т.н. Не знам даже как е възможно това... Издържах първите 10 минути и още 15, колкото ми трябваше да видя кво се случва с превъртане. Не правете тази грешка. Акт ъв валор е некъв шедьовър в сравнение с това.
                  А цялата тайфа от Крисчън Слейтър, Шон Бийн, Джеймс Кромуел, Колм Мийни, Доминик Монахан и Винг Реймс успешно доказва, че може и да не играят, когато поискат. Умът ми не го побира как са участвали в това... Че само една серия от Стар трек дийп спейс 9 е некъв шедьовър за Колм в сравнение с това...

                  Comment


                    #99
                    Е, случая с актьорите, които пред и това са били войници и са участвали в реални войни, са изключение (такива има много в определени "актьорски" поколения във Франция, Великобритания, САЩ, СССР и други). Някак не може да се изисква от правителствата да организират малки мръсни войнички през няколко години и да включват в тях мобилизационна армия само за да може сред всички онези хора, които ще получат реален опит да се намерят и няколко, които впоследствие ще станат талантливи актьори . Защото във всички тези случаи става въпрос именно за такива - мобилизирани граждани, които преминават през някоя война, но не остават на служба след това, т.е. не стават професионални военни, а стават актьори. Докато Кухулин имаше предвид професионални военни, които не са актьори, но участват във филм в основна роля. А това си е специфично явление. Макар че напълно се вписва в метода на работа на Форман, да речем (макар че той военни филми не е правил, затова и не е пробвал точно това ).

                    Comment


                      Актьорите със западащи кариери се снимат във всичко, за да вземат пей чека. Особено когато започнат да снимат филми в България, или за някакви въображаеми източноевропейски/средноазиатски държавици, значи кариерата е тръгнала надолу. Но има и безпардонни пичове като Майкъл Кейн, който се снима във всичко, стига да му платят. Лично аз му се кефя.
                      'Retired' Michael Caine: "Regarding "Jaws: The Revenge," he once wrote, "I have never seen it, but by all accounts it is terrible. However, I have seen the house that it built, and it is terrific."

                      "First of all, I choose the great roles, and if none of these come, I choose the mediocre ones, and if they don't come, I choose the ones that pay the rent."

                      "I've made an awful lot of films. In fact, I've made a lot of awful films."

                      "You get paid the same for a bad film as you do for a good one."
                      Забавното е, че докато го награждават със Златен Глобус, той се снима в споменатия "Челюсти 3" и пропуска церемонията.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        "Снежанка и ловецът" е насочен повече към младежката аудитория и за да я привлече взеха едно познато лице от филма "Здрач", по който всички тинейджъри бяха изкукуригали. Затова всъщност нямам големи очаквания, но въпреки това ще го видя.
                        Truth will save the world

                        Comment


                          [QUOTE=Кухулин;298328]От моя гледна точка бойните сцени и изобщо организацията на боя го правят даже донякъде ценен, понеже, както се сещаш, нямам особени практически познания в областта Професионалните актьори и кинаджии верно могат да усвоят някои моменти, но за целта трябва да избягат от наложилите се холивудски шаблони, а май не бягат често...


                          Ох , тестострон и сдържан героизъм ... Имаше и една вълшебна бойна сцена на изстрел с РПГ в затворено помещение ...

                          Comment


                            Новият Батман.
                            Добър, интересн екшън. Но не е Батман. Много слаби образи, единствено Бейн беше горе-долу..
                            Няма я магията в Батман, всичко беше прекалено "светло". И холивудско. Не е за мен това. Дано не правят повече продължения.

                            Comment


                              aiwara написа Виж мнение
                              Добър, интересн екшън.
                              Този аспект не успях да го доловя. Даже задрямах в киното към средата, та се наложи жената да ме ръчка. Много монолог, много нещо...

                              Comment


                                доста безсмислен филм, язък че ходихме на премиера....всеки нормален злодей можешеш да трепне батман в момента след като (или преди, въпрос на желание) си е легнал с него...всеки нормален злодей можеше просто да гръмне града (въпреки че от 5 мегатоннонещо едва ли би имало голям афайда)...всеки нормален злодей би гръмнал града без да се мотка 5 дена в него...финалната бойна сцена (ченгета търчащи срещу картечниците ) беше рядко тъпа и безсмислена...
                                Беин- каква точно беше функцията на тази маск а(освне да го прави страшен) като как с ехранеше през нея...
                                Крадлата- безкрайно алогичен персонаж...
                                Заключение- по-добър от Прометей...ама не много
                                Предсказание- чакаме следващият епизод със симпатичният полицай в ролята на Батман.
                                Носталгия- комиксоидните батмани ми харесваха повече...въпреки че този беше крачка напред в сравнение с предният където жокерът беше просто противен

                                Comment

                                Working...
                                X