Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Позволявам си ,да изкажа моето скромно мнение ,а именно - мен изключително много ме е дразнело ,че във всички филми за ВСВ ,освен в Сталинград и Das boot ,германците са представени или като идиоти ,архизлодеи или и двете . Само ,ще спомена - Спасяването на Редника ,който направо беше подигравка,една групичка хамерканци ,изнасят направо цял батальон подкрепени от танкове и самоходни оръдия.да не говорим за бълвоча U-571 ,онзи сериал за тумбата американци и тн. Не споменавам съветските филми .То разбирам пропаганда ,ама ако са били такива тъпанари защо още 1940 ,не са разбили.

    Comment


      #77
      Вилхелм Монке написа Виж мнение
      Позволявам си ,да изкажа моето скромно мнение ,а именно - мен изключително много ме е дразнело ,че във всички филми за ВСВ ,освен в Сталинград и Das boot ,германците са представени или като идиоти ,архизлодеи или и двете .
      В The Sinking of the Laconia са представени позитивно.

      Comment


        #78
        ''Железен кръст'', там немците са представени в нормална светлина като обикновени войници. Иначе и за киното си важи максимата: Историята се пише от победителите.

        Comment


          #79
          заря91 написа
          Иначе и за киното си важи максимата: Историята се пише от победителите.
          Съмнявам се, че историята има нещо общо. По-скоро киното е преди всичко национално и се прави според стереотипите на целевата аудитория. Филм за ВСВ, правен в СССР или Русия трудно може да представя немските войници в положителна светлина (най-много като изключение отделни личности да са представяни положително като средство за прокарване на една или друга теза или мотив): няма причина за това. Същото до голяма степен ще важи и за Великобритания, Франция или САЩ. Естествено, в германските филми (ФРГ или обединена Германия) нещата са по-различни, защото и аудиторията е такава. Между другото, филмите за войната немско производство са много повече от споменатите два и във всичките, които съм гледал, "своите" т.е. немските войници, са изобразени съвсем нормално. А въобще най-често филмите са за "нашите", съответно врагът е най-много силует пред мушката, някакви падащи или мятащи се фигури под огъня, т.е. няма достатъчно екранно време, за да разкрие някакви човешки качества. Като това е доста универсално правило, не е частно за ВСВ и немците.
          Едва ли има каквото и да е за учудване в това .
          Не знам, мисля си, че дори за много от участниците в събитията противникът е само това: неясен силует, гледан в перспективата на мерника; някой, който се опитва да те убие малко по-отблизо и лично; или фигура в колона от пленници. Но едва ли имаш време да откриеш личните му човешки качества. Естествено, има военни професии, които позволяват по-близко "познанство", но те са малко. Така че в подобен дехуманизиран "враг" има някаква достоверност.

          Виж, ако Вилхелм Монке пише за "идиотщини" в чисто военен аспект, то се съмнявам, че трябва да ги търси специално в изобразяването на немците. В почти всеки филм, които съм гледал, противникът (врагът, другите, чуждите) се държи глуповато и нереалистично в бойните сцени. Причината вероятно са някакви по-общи стереотипи, съчетани със здравата преценка (не знам съзнателна или не) на създателите на кино, че 99% от зрителите (от тези зрители, които въобще се интересуват от такива сцени) не се интересуват от това дали военните сцени са достоверни, а дали са зрелищни.

          Ако трябва да правя списък с военни филми за ВСВ, които ми се виждат горе-долу достоверни (като представяне на противника или като военни сцени), струва ми се, че ще е доста по-дълъг. Просто за да дам примери: наскоро гледах "Макс Манус" - филм за пресонаж от новрежката съпротива. Във филма немците бяха изобразени съвсем нормално, а основният антагонист (май беше офицер от Гестапо, не помня точно) не бе изобразен като някакво чудовище, а като обикновен човек). Или, да речем, в "Band of brothers" не мисля че има каквото и де а дехуманизиране на немските войници (нито пък кой знае какви нереалистични (според мен) военни сцени). Но едва ли подобно изброяване е за темата за лошите филми .

          Comment


            #80
            Immortals (2011)



            Мъка, бездарна мъка... Добре че беше Мики Рурк да ги изкара от калта. Направо не е за вярване, че тоя боклук е от същия режисьор като "The Cell"...



            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

            Comment


              #81
              Не знам колко от потребителите ще се сетят за едно приятно старо издание на име "Китайски загадки" - увлекателен сборник с 4 истории от следователското ежедневие на древен китайски съдия. Тези дни със закъснение, но с въодушевление научих, че имало филм за този герой. Уви, що ми трябваше... като само името родее кинотворбата с "оригинала" - останалото са пост-...смислови щуротии на фона на "яко епична" графика. И това въпреки великолепния Анди Лау /Infernal affairs - оригинала на The Departed; Hard Boiled, etc.../.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                #82
                Snow White and the Huntsman (2012)



                Всяка сцена - мъка, всяка дума - кинжал в мозъка...

                Comment


                  #83
                  Тъкмо си мислех да го гледам на кино с пуканки и други прочие шукарийки.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #84
                    Аз чух че е доста добър, единствения проблем е че Терон е по-хубава от Стюарт.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #85
                      Единственото хубаво нещо във филма е Терон - наистина добра, красива игра, красива жена. Нямам идея как са кастнали тая зъбата маруля Стюарт за Снежанка (wtf?!), обаче контраста е изумителен.

                      Тия пък пънове - ловци, принцове, мани мани, бездарие. Абе мозъчна смърт.

                      Но да, с някоя друга Снежанка филма може би щеше да е търпим.

                      Comment


                        #86
                        Parabellum написа Виж мнение
                        Тъкмо си мислех да го гледам на кино с пуканки и други прочие шукарийки.
                        Чудно ми е защо хората гледат филми, на които знаят историята и как ще свърши. Като маркетинг–зомбитата, които наляха милиони при премиерата на онази Алиса със Джони Деп (кхъм, и аз гледах Алиса тогава, така че...)

                        Comment


                          #87
                          SizarieldoR написа Виж мнение
                          Чудно ми е защо хората гледат филми, на които знаят историята и как ще свърши
                          Не ти ли се е случвало да гледаш някой филм два пъти? Или хайде, да не е филм, а примерно да прочетеш една книга два пъти? Сещаш се, че тръпката пред неизвестното е далеч назад в ценностната скала на кое да е изкуство.

                          Comment


                            #88
                            Кухулин написа Виж мнение
                            Не ти ли се е случвало да гледаш някой филм два пъти? Или хайде, да не е филм, а примерно да прочетеш една книга два пъти? Сещаш се, че тръпката пред неизвестното е далеч назад в ценностната скала на кое да е изкуство.
                            Ем, да, за приблизително същите емоции. Та явно си прав.

                            И все пак леко дразни как доят приказки.

                            Comment


                              #89
                              На мен ми е забавно как объркват персонажа на ловеца с този на дърваря . Ловците с брадви, предполагам, че дърварите активно ще използват лъкове и арбалети, за да повалят шавливите дървета . Често ги объркват тези неща.
                              Дрг забавен момент . Тази година от "Холивуд" излязоха две версии на същата приказка. Общото между двете е, че актрисите в ролята на Снежанка значително отстъпват по "показатели" на лошите кралици-мащехи. Интересна тенденция .

                              SizarieldoR написа
                              Чудно ми е защо хората гледат филми, на които знаят историята и как ще свърши.
                              Някой беше казал много на място, че човечеството е измислило всичко на всичко две истории и всички останали са техни вариации. Така че аз поне не виждам на какво се учудваш. Веднага се сещам за онази далечна година, в която едновременно излязоха две екранизации на един и същи (доста добър, според мен) роман - "Опасни връзки". Един и същи текст, две съвършено различни версии. Да, историята е същата, знаеш какво ще се случи с всеки от персонажите, но колко различно преживяване е всеки от двата филма!
                              А за повтаряемостта (т.е. правенето отново на същия филм)- тя си е особеност на сащианското кино от зараждането му, а покрай него постепенно се прехвърля и в други държави. Нищо лошо само по себе си, особено ако версиите наистина са авторски. Понякога новите версии са много добри, понякога (особено ако оригиналът е много добър, да речем, последният пример, на който попаднах - японски римейк на един класически филм от 60-те - "Харакири"; е, римейкът е много по-слаб от оригинала (което не е чудно като се има предвид доколко съвършен е той), но понякога се случва и обратното) са значително по-лоши. Но е интересно да се види вариацията. Ако щеш, това е като да гледаш една и съща пиеса в постановки на различни драматурзи.

                              Comment


                                #90
                                Act of Valor (2012)




                                When the rescue of a kidnapped CIA operative leads to the discovery of a deadly terrorist plot against the U.S., a team of SEALs is dispatched on a worldwide...



                                Двоумих се няколко секунди дали да пусна филма в тази тема или в другата, за добрите филми. Качеството е зле - и историята, и играта, и музиката, абе всичко е зле. От друга страна, "актьорите" са истински американски тюлени, което прави играта им чудесна в относителен план. За момент се замислих как щяха да изглеждат няколко български старшини на тяхно място и мисълта не ми хареса много Тук-таме се виждат интересни железарии, има и няколко добри екшън-момента в документален стил.

                                Общо взето, ако човек е склонен да се абстрахира от пропагандата и клишетата, може да убие малко време с филма.

                                Comment

                                Working...
                                X