Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фокнър и расизма

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ок, макар да пишеш "с ненавист" за негрите не е идентично с това да си расист. Според мен той не е.

    Не отговори на въпроса ми за ника ти - защо си сложил точно този? Всеки си има някаква причина и според мен тя е съществена. Каква е твоята?

    Comment


      #17
      Преди харесвах филми и книги по темата затова. И сега обичам ама по рядко. Ти какво си чел на Фокнър?
      What's one less person on the face of the earth anyway? - Ted Bundy

      Comment


        #18
        О, аз попаднах на Фокнър в едно доста отдавнашно време, когато нямах определени дела и се скитосвах из лабиринта на домашната библиотека (ех, тези летни ваканции). Някакво томче с разкази ми попадна, разкази, чиито имена отдавна съм забравил. И някакъв роман май ми е попадал. Не ми направи особено впечатление, освен, че е достатъчно песимистичен - в това отношение допадаше на моите настроения в тогавашния период. Но, доколкото си спомням, омразата към негрите е по-скоро в думите и мислите на част от героите, които той описва - не у самия него. Може и да греша, защото беше отдавна.
        И да си призная - не съм му почитател (това е и причината да не съм препрочитал нищо негово - а аз по принцип почитам този метод).

        Щом ти харесват такива неща, май се досещам защо ти харесва Фокнър.

        А все пак, ако не е нахален един такъв въпрос - какво "харесваш" в тази тема?

        Comment


          #19
          Доста, доста постна работа е тоя Фокнър...
          За какво изобщо го обсъждате???
          Мен това ми е чудно
          Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

          Comment


            #20
            Значи аз се интересувам от серийни убийци и бях отворил такава тема и ще ви кажа, че Тед Бънди е убил 33 жени като може да е убил още 16 но те май не били доказани.В момента нямам точната информация щото не съм си в града, но съм почти сигурен, че така беше.Той не е в топ 10 на серийните убийци в света, но е в топ 10 на сер. убийци в САЩ. И сега пак ще ви помоля, ако имате информация за такива изроди ми пишете.(знам, че ми е малко страно това хоби, но нали знаете разни хора, разни интереси)

            А иначе за Фонкър не знам нищо щото не съм чел негови работи.
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment

            Working...
            X