Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българските царици: Владетелките на България VII-XIV век - Веселин Игнатов

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българските царици: Владетелките на България VII-XIV век - Веселин Игнатов

    Трябва ми мнение относно тази книга, че се чудя дали да я купя.
    Интересно ми е при тези оскъдни данни даже и книга за българските царици са успели да направят.

    #2
    Не е нещо особено.Игнатов е писал и по добри книги.

    Comment


      #3
      Този автор нещо не ми вдъхва доверие.Мисля си, че не е достатъчно добър (професионалист).
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        #4
        аха, имам сложена парична граница до която мога да купувам книги, но я превиших и сега трябва някои книги да махна.

        resavsky има ли някаква допълнителна информация, която не може да бъде намерена в нета?

        Comment


          #5
          Terror написа
          аха, имам сложена парична граница до която мога да купувам книги, но я превиших и сега трябва някои книги да махна.

          resavsky има ли някаква допълнителна информация, която не може да бъде намерена в нета?
          По скоро не - ако изключим авторовите разсъждения и предпложения.Ако искаш си купи на Игнатов "100 мита в българската история" - доста по добра е.

          Comment


            #6
            Guy de Mont Ferrand написа
            Този автор нещо не ми вдъхва доверие.Мисля си, че не е достатъчно добър (професионалист).
            Съгласен съм, че професионалната квалификация е важна, но понякога тя може да бъде подвеждаща. Като си помислим какви професионални изцепки има из книжарниците...
            "Цариците" не съм ги виждал, но "100-те мита" съм ги разглеждал и мисля, че са много по-стойностни от "12-те мита" на професионалния историк Божидар Димитров, примерно. Да не говорим пък за белетристиката на непрофесионалистите Ст. Цанев, Ст. Гайд и П. Добрев, чиито книги неизвестно защо стоят в книжарниците на раздел "История". Проф. Г. Бакалов пък има разни изсмукани от пръстите теории за ранната българска държава от ²² век, както и за българската държава в Бактрия от ² хил. пр. н. е.:kill_myse

            "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
            It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

            Comment


              #7
              Игнатов си е сериозен изследовател познаващ перфектно изворите.Аз също високо оценявам неговите "100 мита".Задълбочено и качествено изследване.

              Comment


                #8
                Благодаря.

                Почнах да разпитвам за автори та да питам някой чел ли е някоя от книгите на Клементина Керчева. Имате ли мнения за нея като автор?
                Last edited by Terror; 13-04-2008, 17:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #9
                  А между тези две почти еднакви книги:
                  http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=5688 и http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=8004 кое си струва повече, или нито едно от двете? :? че разликата в цената си е разлика

                  Comment


                    #10
                    aйде, знам, че тука разбирате доста и може да ми помогнете пък и е важно.. ;ш

                    Comment


                      #11
                      Terror написа
                      aйде, знам, че тука разбирате доста и може да ми помогнете пък и е важно.. ;ш
                      :tup:
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment

                      Working...
                      X