Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антикварите и как да се борим с тях

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Антикварите и как да се борим с тях

    Вчера за пореден път се убедих в абсолютното безочие и алчност на тези които продават антикварни книги особенно в района на площад Славейков, В една от антикварните книжарници в един от безистените забелязах двата тома на сборниците "Ловеч и ловчанско", когато попитах за цената ми поискаха 500лв, като ми правели отстъпка понеже стрували 600лв. Аз не зная дали тези хора са наясно ,че все още съществуват библиотеки в който можеш да се сдобиеш с ксерокопие на търсените книги. Съветвам всеки който му се налага да ползва стари книги , ходете в Библиотеките ще ви излезе доста по евтино. Освен това ми се е случвало книги които се продават в книжарницата на военното издателство за 4лв да ми се предлагат в антикварна книжарница която се намира на около 30 метра по далеч за цена 30лв. :kill_myse
    Аз просто търся истината

    #2
    Зависи за кой от безистените става въпрос.
    Това че в Дом на книгата Игнатовото издание на Клетниците струва 150 не значи, че аз не съм си го купил от ъъъ пъпа на София за 4.
    Внимавай с безистените )
    Когато се нуждая от забавление /спешно/ отивам в Дома на книгата и питам за цени.
    Не че е кой знае какво, но към момента помага. Забавлявам се искрено и непринудено с тия хора.

    Comment


      #3
      Книги само от търговци на кашон, хем по-добре далеч от Славейков. Славейковците се зареждат на ниски цени от такива по-дребни търговци.
      Луд на шарено се радва - цивилен блог

      Comment


        #4
        Последно ми предлагаха "Архипелаг Гулаг" за 100 лв, двата тома. На Славейков трябва да се използва принципа на конкуренцията. Аз безсрамно се пазаря, обикновенно свалям между 1/4 и 1/3 от цената.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Значи ако ти кажат сто кинта и свалят на седемдесет и пет, са купили книгата (най-много!) за двайсет и два. От Славейков само нови книжици на корични цени - нищо друго!
          Луд на шарено се радва - цивилен блог

          Comment


            #6
            Не съм купил тая за 100. Дори за 75 нямаше да я взема.
            Коричните цени и те могат да се пазарят. Щом се казва книжен пазар, има защо; дори да се правят на ударени - това е част от пазарлъка. Иначе какъв е смисълът една и съща книга да я има на 10 сергии, наредени една до друга?
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              На Орлов мост я имаше за 50. Пак е много.

              Comment


                #8
                Един от начините за борба е книги с авторски права, които са изтекли или с неясен статут, да се пускат в Интернет. Примерно надали някой от наследниците на авторите във въпросния сборник "Ловеч и ловчанско" ще изяви претенции за правата. Тъй че - да се въоръжаваме със скенери, фотоапарати, програми за разпознаване на текст, малко свободно време и повече желание и да вкарваме книгите в мрежата.

                Comment


                  #9
                  bsb написа
                  Един от начините за борба е книги с авторски права, които са изтекли или с неясен статут, да се пускат в Интернет. Примерно надали някой от наследниците на авторите във въпросния сборник "Ловеч и ловчанско" ще изяви претенции за правата. Тъй че - да се въоръжаваме със скенери, фотоапарати, програми за разпознаване на текст, малко свободно време и повече желание и да вкарваме книгите в мрежата.
                  Аз лично така и правя .

                  Comment


                    #10
                    Това е едно много благородно начинание. Веднага се сещам за милитерата и либ.ру.

                    Comment

                    Working...
                    X