Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    това го искам

    от петминутното търсене, което проведох за изданията пуснати между 1804 и 1816 - екземплярите варират между 350 и 2500 $.

    Last edited by Док Холидей; 09-06-2007, 21:24.

    Comment


      За отбелязване е, че през последните години на книжния пазар изобилства от най-разнообразна литература, задоволяваща всякакви вкусове и потребности. Обаче от тия цени, на които продават книгите - АМАН!!! :x
      Аз примерно най-голям интерес проявявам към техническата и научно-популярната литература, а цените на тези издания са почти винаги от 25-30 лева нагоре. Вярно, като качество нямат грешка, обаче не може да си ги купиш... :vsad:

      Comment


        Док Холидей написа
        Макин гостува в БГ. проучи въпроса.
        Проверих, както и за Черната Далия (наистина я има в онази поредица на Труд, която освен няколко издания въобще не следях).

        Книгите си струват. Понякога. Не бих стоял гладен за някое "модно" издание на "моден" автор, нелепо е.

        Правни работи. Напоследък всички се интересуват от право, горкото право.

        П.С. Кажи един готин адвокат (без Цицерон, Алън Шор и Дени Крейн)?
        Last edited by Kaiser; 10-06-2007, 00:40.

        Comment


          киану рийвс.

          Comment


            Не, той скапа Светът като воля и представа чрез Матрицата, не ми харесва, можеше да се постарае и като самоубиец в Константин. Пък ако ще и да е адвокат на дявола.

            Как си с френския? Този корпус изглежда доста голям. Успех. Има нещо романтично в ирационалните начинания.

            Comment


              Знам, затова го искам.
              Френска гимназия. Добре съм, колкото да го чета. Поне от това, което успях да видя в сканираните страници се чете нормално. Обичам да си намирам интересни антикварни неща, а най-обичам да ги притежавам. ще видим дали с кодекса ще успея. )

              Comment


                AYB написа
                Обаче от тия цени, на които продават книгите - АМАН!!! :x
                Аз примерно най-голям интерес проявявам към техническата и научно-популярната литература, а цените на тези издания са почти винаги от 25-30 лева нагоре. Вярно, като качество нямат грешка, обаче не може да си ги купиш... :vsad:
                Цените на книгите са си съвсем оправдани (най-малкото икономически). Даже прави впечатление, колко ниски са някои цени на книгите в БГ. Напр. Първия том на Евънс за Хитлер и Хитлерова Германия, го взех на сравнително малко по-евтина цена, отколкото се продаваше преди 18 мес. в NY и горе долу на британската му цена. Т.е. тук е вкаран ей така - на ползу роду, без никаква надценка.
                Така че проблема не е в цените на книгите, а в това колко изкарваш и колко от изкараното си склонен да дадеш за книги. Според мен книгите в БГ са евтини и достъпни.
                Док може да ти каже как зимата въздишах в един виенски антиквариат пред едни полкови истории и описания на френско-пруската война издавани 19в. 250 евро томчето и най-вероятно някой вече си го е взел. Е, ако никой не ги е взел, следващия път като посетя магазина, аз ще си изляза с поне едно от тях. Обещал съм си го.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  Имам едни апетити за едно магазинче което посетих в последните часове преди да си дойда в Софията. Кеф ти военна история, кеф ти изкуство. Остана ми там една френска религиозна живопис от 15 век, един Шагал и един Бош... На най-прилични цени от сорта на 20 евро. Ако си организираме ходене групово до Виена, ще ви заведа и ще го щурмуваме. Не е за изпускане.
                  А полковите истории не бяха ли по 150-200 - не че е голяма разлика де )))

                  В общи линии ми се струва, че еквивалента на Слайвейков е в магазините около катедралата и на Волцайле. Ако иска човек на нормални цени да си купи интересни книги трябва да ходи повече по задните улички ид ас е оглежда.

                  Comment


                    Намерих една книга, която бях срещала често като заглавие и с голямо любопитство ще прочета:
                    Карло Гинзбург. Сыр и черви. Картина мира одного мельника, жившего в XVI веке.

                    Comment




                      The Philosophy Shop 'The Gift of Truth excels all other Gifts' (Buddha). Unique online shop & gallery of famous people & paintings with intelligent quotes. Smart shopping for thoughtful gifts. Philosopher's portraits (ancient Greek, Indian & western philosophy), physics, science / scientists, mathematics, religion & morality, politicians / politics, education & school / teaching, evolution, sexuality, motivational / inspirational, music & classical composers, women & feminism / famous feminists, renaissance & impressionist fine art prints / artists, metaphysical poets, books & writers / authors, stupid humor. Products include posters, t-shirts, men's & women's clothing, apparel, 2010 calendars, journals, postcards, greeting cards, political buttons (badges / pins), mugs & steins, mouse pads, caps & hats, etc.


                      Чета сентенциите:

                      * Карл Густав Юнг: "The connections between cause and effect turns out to be only statistically valid and relatively true... I define synchronicity as phychically conditioned relativity of time and space"

                      * Мишел Фуко: "What strikes me is the fact that in our society, art become something which is only related to objects, and not to individuals, ot to life"

                      * Лудвиг Витгенщайн: "Philosophy is a battle against the bewithchment of our intellegense by means of language. ... The meaning of a word is its use in the language"

                      ...

                      Comment


                        von Danitz написа
                        Браво, браво, има ли български снимки, и изобщо от нашите фронтове?

                        Български снимки не видях пък и за нашите войски май почти нищо не пише. Но снимките си струват, което е и целта на книгата и което на мене много ми харесва.


                        Иначе едно старо поделение, което го оправяме защото ще го взимаме мойта рота и още една рота. Та там в едно от спалните помещеня които отдавана са оставени на произвола в една стая намерих най-различни книжа между които две стари изданя на сп. ВИС от 1993 г. много се изкефих и си ги взех вътре има доста интересни неща само че без снимки както е сегашното списание. Имаше и сп. Военен журнал, военен бюлетин и още някакви книги но нямаше как да ги взема всички пък и не ми хванаха окото макар че воения журнал май си струваше.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          albireo написа
                          Цените на книгите са си съвсем оправдани (най-малкото икономически). Даже прави впечатление, колко ниски са някои цени на книгите в БГ. Напр. Първия том на Евънс за Хитлер и Хитлерова Германия, го взех на сравнително малко по-евтина цена, отколкото се продаваше преди 18 мес. в NY и горе долу на британската му цена. Т.е. тук е вкаран ей така - на ползу роду, без никаква надценка.

                          Днес за пореден път се убедих в това, което казваш
                          Купих си ето това тук:



                          В книгата пише, че струва 18.00 щатски, 44.00 канадски долари и 18.99 британски паунда. Днес го взех за 9 лева! Все пак в Амазона се наблудава някакво падане на цената

                          THE LABARUM


                          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                          ,sevogorob eht erew ysmim llA
                          .ebargtuo shtar emom eht dnA

                          Бе сгладне и честлинните комбурси
                          тарляха се и сврецваха във плите;
                          съвсем окласни бяха тук щурпите
                          и отма равапсатваха прасурси.

                          Comment


                            Купих си три книжки днес и съм много доволен.

                            Ивайла Попова. Византия-Италия. Аспекти на културните взаимодействия през Х²V-ХV в.
                            Ивелин Иванов. Войната и мирът в кралство Франция при първите Капетинги (987-1137).
                            Екехард ²V. Историите на манастира "Сен Гален". Превод Александър Николов.

                            Особено ми ххаресва тази за войната и мира при Капетингите. Ако почна да наводнявам форума с мъдри мисли за ранната история на Франция, вече знаете откъде съм преписал!
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              Александър Николов същия ли е, за когото си мисля? Ако е същия, май помня как ни занимаваше с някои от тези истории още 1993г. Нещо монах, врялата вода и разликите м/у простонародния латински ( дето по-късно му казват ретроромански) и немски .

                              А аз си купих последния Реверте "Художникът на Битки". Толкова не очаквах да се разочаровам. И това само от първите 50-на страници. Обстоятелствен, скучен, описателен, муден, тежък, та чак на моменти досаден, адиалогичен....нещо се е случило с тоя човек.
                              Last edited by albireo; 18-06-2007, 23:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Аз вчера си купих "Галската война" на Цезар - второ издание от 1942г. Попочетох си съм малко от нея, и макар да е написана на старовремски, много се изкефих превода й - мераклийска работа.
                                А също и няколко книжки от списанието "Прометей", горе-долу и то от същото време. Препоръчвам го на тези, които се интересуват от класическа история - много приятно и интересно е.
                                чл. 39 /1/ Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин...
                                /Из Конституцията на Република България/

                                Comment

                                Working...
                                X