Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ще минеш ли през софия да гледаш нещо )

    Comment




      нямам богати чичовци в америка, но ако се намери някой доброжелател да ми вземе това, ще ме зарадва много. ако не - трябва сам да ида да си го взема.

      Comment


        Аз ще се включа във форума като новак.
        В момента дочитам "Бог на дребните неща" на Андрухати Рой. Индйска писателка, много популярна в Англия в момента. Препоръчвам я на всички библьомани. Носи малко от поезията на Набоков, перфектен сюжет разказан разбъркано във времето, от типа книги в които правиш връзката в последствие. Смислено четиво с огромен заряд за голяма литература.

        Comment


          Няма да мога, а и точно на 4-ти (когато ще дават "Сатирикон") ще съм в Търново (поредната скука), пък и сега просто не искам да мърдам никъде, един обект изцяло ме е завладял точно сега и то напълно... Пък може и да ми хрумне друго.

          Най-сетне си взех Предстоящата книга на Башлар (ура). Противоречиво мнение за Творците (инак наистина е забавна). Шагал ми е странен. Красиво-далечен. Видях едно ново издание на Арент (на КХ), днес въобще не ми остана време да го разгледам (сега ми е гадно). Открих си в библиотеката (да цитирам Княза: му-ха-ха) Хабермас, Постнационалната констелация и май по-интересната Краят на модерността на Ватимо.

          Има философии, към които съм скептичен.

          Тоя Университет още ли стои?

          Comment


            не башлар а бланшо! )))

            Comment


              Уточнение: всъщност грешката е двойна - не съм написал за Въздухът и сънищата на Гастон Башлар, а Предстоящата книга е на Морис Бланшо И още не мога да си взема Аз Фелини (като съм тръгнал да допълвам, да си изплача мъката докрай). Още нещо - Нуреев на Бертран Майер-Стабли, не знам какво ме прихвана, но ще гледам скоро да я прочета...
              Last edited by Kaiser; 31-03-2007, 14:45. Причина: оправям си досадните правописни грешки

              Comment


                "Чърчил - урок по величие" от Хенри Бест.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  С прискърбие научих, че е починал Жан-Пиер Вернан, на 9-ти януари т.г. Вечна му памет, Отвъд премина още един велик ум. Професор Вернан посети България през 2004 година, и бе удостоен с титлата доктор хонорис кауза на НБУ, изнасяйки и нарочна академична лекция ("Пандора"). Името му е често споменавано и тук, в нашите разговори и вглеждания в текстовете му.

                  http://www.nbu.bg/index.php?l=821

                  На 7-ми март т.г. пък е починал Жан-Бодриар.

                  http://www2.dw-world.de/bulgarina/kultur/1.216235.1.html
                  Last edited by Kaiser; 31-03-2007, 14:43. Причина: ...

                  Comment


                    нищо не съм чел от него. по едно време ми беше доста скъп за купуване и се разминахме.

                    прочитам си отделни работи от двете книги на вендерс. полезни са ми за писането.
                    снощи се приспивах с "евангелие от сина" на норман мейлър.
                    добра книга в духа на бог знае на хелър и на живо от голгота от видал.
                    може би последното съм го казвал вече
                    не помня

                    Comment


                      Мен ми стана супер гадно. Имам изключително добро мнение за книгите му, пишеше наистина красиво.

                      Сега гледам преди около половин година сме водили разговор с Хана за него и Видал-Наке, и аз млад и весел (явно преди няколко катарзиса и да почна с Чоран, ха) пишейки така леко, давам едно смело "[Вернан] е по-добрият".

                      Инак виждам по нета, че книгата на Арент е Насилие и политика. Пак ми е гадно, то въобще скъпо занимание си имаме. Много неща са ми скъпи, нищо, както си личи живота е един.

                      Comment


                        на 17 чоран ми беше интересен.
                        после ми се струва неуверен путьо с известно извинение
                        теорията му е безсмислена и обречена на оплюване ако поне 1 милиард души не се самоубие.
                        тогава ще я подкрепя.
                        също със самоубийство

                        Comment


                          Човекът цял живот държа спусъка, накрая дойде онази тъпа болест и той просто забрави да го дръпне. Има и по-п******и истории от тази.

                          Хубавото е, че човек винаги може да се самоубие. Просто има автори, които го правят поносимо.

                          Забравих, на достопочтената ти възраст лежат труповете на няколко американски класици... подскажи, те какво точно мрънкаха? А да, научиха поколението на чичо Били Клинтън да изпуши някоя цигарка на млади (и по-стари) години и да каже, че аналният секс е куул и въобще, ама въобще не е изневяра на добропорядъчните християнски семейни ценности. Та и дявол да ги вземе, взеха, че се натрапиха и на нашето време. Е, т'ва ако не е нахалство...

                          (иначе нямам нищо против аналния секс, да не вземе някой да се обиди)

                          Comment


                            абе аз май имам... )
                            освен ако не е в avi формат
                            Питър Норт & Сара Йънг - anal, vaginal big blast to her p***

                            сещам се за една история

                            The publishers of The Naked and the Dead persuaded Mailer to use the euphemism "fug" in lieu of "fuck" in his novel. Mailer's version of a subsequent incident follows:

                            "...The word has been a source of great embarrassment to me over the years because, you know, Tallulah Bankhead's press agent, many years ago, got a story in the papers which went...'Oh, hello, you're Norman Mailer,' said Tallulah Bankhead allegedly, 'You're the young man that doesn't know how to spell...' You know, the four-letter word was indicated with all sorts of asterisks... I thought she [Bankhead] should have hired a publicity man who had a better sense of fair play." (1968 Panel Discussion, CBLT-TV, Toronto, moderated by Robert Fulford) From "Conversations with Norman Mailer", 1988

                            Comment


                              Внимавай, че Бай Брадър гледа, нещо много се отплеснахме с тия звездички ))

                              Мне, то много преди тоя инцидент Сад изписаваше правилно думичката... жалко, е то какво излиза, тия американски класици и мръсния език в литературата не са измислили )

                              Comment


                                Заглавие: WEB Дизайн – не ме карай да мисля
                                Автор: Стийв Круг
                                Тема: Интернет и мрежи, Компютърна графика и дизайн
                                Ниво: начинаещи, средно напреднали, напреднали
                                Поредица: Други
                                Страници: 216
                                Български издател: СофтПрес
                                Издател на оригинала: New Riders
                                Дата на издаване: 27-03-2007
                                ISBN: 9789546855299
                                Размер: 165/235
                                Тегло: 0.530
                                НОВА КНИГА
                                В НАЛИЧНОСТ
                                С ЦВЕТНИ СТРАНИЦИ

                                ---

                                Web Дизайн
                                Не ме карай да мисля!

                                Kак да създаваме по-удобни за използване сайтове


                                За изминалите пет годни от публикуването й са продадените над 100 000 копия. Трудно е човек да си представи някой, работещ в уеб дизайна, който да не е прочел „непреходната класика” в уеб използваемостта на Круг. Въпреки това всеки ден я откриват нови и нови хора. Във второто издание Стийв е добавил три нови глави, издържани в стила на останалите: иронично шеговити и забавни, и все пак пълни с ценни знания и практически съвети – както за новаци, така и за ветерани. Не бива да се учудвате, ако книгата промени изцяло виждането ви за уеб дизайна.



                                Три нови глави!

                                • Използваемостта като акт на обществено внимание. Какви са причините хората да напускат уеб сайтовете

                                • Достъпността, каскадните набори от стилове и вие. Как се постига едновременно използваемост и достъпност

                                • Помощ! Шефът ми иска от мен да. Противопоставяне на прищявките на шефовете



                                Докато не прочетох първото издание на книгата, за мен използваемостта беше враг на дизайна. Не ме карайте да мисля! Не ме карай да мисля ми показа как да се поставя на мястото на човека, който използва моя сайт. След като се съсредоточих върху нея за няколко часа и след това прилагах идеите в моята работа в продължение на последните пет години, спокойно мога да заявя, че тя е подобрила уменията ми на уеб дизайнер повече от всяка друга книга.


                                В това второ издание, Стийв Круг поставя важни оръжия в ръцете на всеки, чиито шефове, клиенти, акционери или маркетингови директори настояват да се направи грешното нещо. Ако проектирате, пишете, програмирате, притежавате или се грижите за уеб сайтове, трябва да прочетете тази книга.

                                – Джефри Зелдман, автор на Проектиране с уеб стандарти.


                                Някои книги отварят съзнанието. Не ме карайте да мисля! Не ме карай да мисля е нещо повече: тя отваря съзнанието (и портфейла) на шефа ви за полезността от инвестирането в уеб използваемост. При това го прави бързо, внимателно и с хумор. Не пропускайте да подарите на шефа си едно копие. Още по-добре ще е да се възползвате от намалението за количество и да я поръчате за всички, замесени по някакъв начин с уеб сайта на фирмата.

                                – Лу Розенфелд, съавтор на Информационна архитектура за World Wide Web.
                                Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

                                Comment

                                Working...
                                X