Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Odzava написа
    А защо не звънна един телефон като идва до Пловдив. Да полеем мира на чаша бира или кафе
    Какви бири, не ме изкушавай Виж кафе може, аз хубаво го мислех и ти го бях писал, ама на, изпълза ми се възможността... ще имам един реванш през април

    Инак, пак си чета Батай... ужасен навик ми е напоследък (в подобно изречение ужасен сякаш придобива особено значение) и преглеждам няколко сборника по семиотика на НБУ и скорошно (дано) зачитане на У. Съмърсет Моъм, Цветният воал .

    Comment


      Kaiser написа
      Какви бири, не ме изкушавай Виж кафе може, аз хубаво го мислех и ти го бях писал, ама на, изпълза ми се възможността... ще имам един реванш през април
      Винаги на линия - и за бира и за кафе. :tup:
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Таджер - ГП обща част дял ²²
        Пол Джонсън - Творците

        пробвах да чета доста неща, но явно не им е времето и ги оставих.

        Comment


          Древний Рим - Хенри Хоуел
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Док Холидей написа
            Таджер - ГП обща част дял ²²
            Пол Джонсън - Творците

            пробвах да чета доста неща, но явно не им е времето и ги оставих.
            Първото не го разбрах, не ми и трябва явно. Как е Творците на Джонсън? Това вече ме интересува, преди дни мислех дали да си я взема (не я купих), нямах време да я разглеждам внимателно.

            Най-последното изречение интригува.

            Comment


              вземи си я. съвсем различна е от интелектуалците
              напълно противоположна. творците е възхвала. интелектуалците е тежка критика. ама много тежка.
              първото е гражданско право.

              тия дни си купих
              времетръс на вонегът
              глътка въздух
              не оставяй аспидистрата да увехне - последните две на оруел
              мартин еймис - другите
              хайнрих ман - триминутен роман
              стивън кинг - рита хейуърт и бягството от шошанк /така е преведено - кво да правя/
              и немецкая структура 1200-1270 /страшно е )))/

              не дочетох сароян и дони браско. за след сесията ще са.
              и за идиот нямам време. лошо

              Comment


                Най-накрая нещо забавно.

                Добре, вервам ти, ще си я взема, всъщност двоумението ми бе именно дали няма да е буквално продължение на Интелектуалците, нещо, което не желая да си причинявам.

                Гражданско право - не, мерси. Другото - може.

                И аз така си казвах, за след сесията, пък колко хубави неща си останаха... ужасно нещо е това университета.

                Comment


                  кат стана кмет шъ го затрия

                  Comment


                    Kaiser написа
                    Интелектуалците, нещо, което не желая да си причинявам.
                    "Интелектуалците" е велика книга. Всеки е хубаво да си я "причини"

                    Comment


                      Док Холидей написа
                      кат стана кмет шъ го затрия
                      Ако смяташ да ставаш кмет на София, зарежи Виталйи Таджер, и се захващай с фитнес и джудо, Максимите на Б'ат Бойко - Всяка прочетена книга -една забравена хватка" и "По-добре здрав и тъп отколкото само тъп", са задължителни условия за кметския стол в София.
                      "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

                      Comment


                        "Ръкописа на Чансълър" на Робърт Лъдлъм
                        Зверско романче

                        Comment


                          Преди някоя и друга година бях пуснал списък със заглавията на всички романи от лъдлъм. много неприятно ми е да ти кажа, но крайното ми заключение бе, че те са съставени от две думи. когато думите са три /а те обикновено са толкова/ средната е "на".
                          заглавията му са еднакви. романите също. толкоз за него.

                          Comment


                            Аз ги намирам за занимателни.

                            Comment


                              Катрин Невил-Осем
                              Ästrom and Wittenmark - Computer controlled systems, 3 ed, 1997.

                              Comment


                                Взех си Творците, когато я прочета ще дам коментар.

                                Очаквам с нетърпение книгата на Шарлот Чандлър Аз, Фелини, вярвам ще излезе съвсем скоро и то в напълно подходящо време - нали сега протича първи "Фестивал на Федерико Фелини". Кино-съновиденията на маестрото са били повлияни от идеите на Юнг (така разбирам, инак досега не съм имал удоволствието на личен поглед върху самите филми), та с огромен интерес бих ги гледал, особено "Сатирикон на Фелини".

                                малко инфо, например оттук: http://www.bnr.bg/HristoBotev/News/0324felini.htm

                                Comment

                                Working...
                                X