Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    взех си единственото издание на български на Разговори с Гьоте. Изключително. Дори може би ще го прочета ))) Не бих го продал и за 30 (може би )))) Никой не би го и купил. Но удивителното е, че за пръв път го виждах да се продава за всичките тия години.

    Comment


      Здравейте, може ли някой да ми преразкаже накратко книгата на Дан Браун "Шестото клеймо". Или ако знаете някакъв сайт, също става.
      Проблемът е, че ми трябва спешно, а няма да мога да прочета книгата толкова бързо.
      Преварително ви благодаря!

      Comment


        бан за 1 тодина или последно предупреждение.
        ти си избери
        за какво по-точно ти трябва? искаш да убиеш и малкото останали ти мозъчни клетки или? щото и една ютия върши работа. може и да станеш легенда.

        Comment


          Какво ми се нервиш?
          Някакъв проблем ли има, че се интересувам от тази книга?

          Comment


            Бан! Тука да не е детска градина!


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Човек да не ви попита нещо! Не мога да разбера, какво против Дан Браун имате, но както и да е...
              Сам ще си потърся, това което ми трябва!

              Comment


                Предполагам , че не може да се разкаже накратко , защото ще се загуби много от очарованието на фабулата . Може би това имат предвид съфорумниците , тъй че не им се сърди .

                Comment


                  не е това.

                  Comment


                    Оттеглянето на османската ймперйя от балканите

                    Всичко за живота на Съулейман паша и воените и действия в шипка и другаде
                    since 1453
                    from İstanbul

                    Comment


                      "Песен за нибелунгите"

                      Comment


                        Приключенията на добрия войник Швейк, най сетне започнах да я чета.
                        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                        Comment


                          Херберт Вернер - Стоманени ковчези. Много е добра, макар да ми се струва малко парадна. Иначе филма "Das Boot" е класика според мен, а пишеше че е сниман именно по книгата. Е, с цитати от книгата на Волфганг Лют "Подводницата се потапя".
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Аз сега чета "Милярд години до свършека на света" от братя Стругацки.

                            Бтв искам да попитам тази книга "Песен за нибелунгите" някъде чух че вдъхновила Толкин да напише прословутия пръстен.Та има ли нещо общо и добра ли е наистина(или съм в пълна заблуда).

                            The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                            The 2 minute war - FallOut

                            Comment


                              Епосът двъхновява Толкин, поне това бе съобщено в представянето на едно мини-сериалче по една кабеларка. Има истина тука. Абе не ми се говори, много е сложно... там разни историци на религиите и разни психоаналитици от швейцарски произход, дето са се губили в дебрите на горите от древни символи и това кой кого е вдъхновил, чети тях.

                              Дан Браун е супер, аз много обичам Дан Браун, направо съжалявам, че не съм бил тук като сте го оплю.. обсъждали. Но в духа на Новото форумно време, което е настъпило в мое отсъствие ще замълча. Толерантност, както казва един приятел.

                              Достигам най-приятната част, новите книги в колекцията. Пренесох си няколко от Пловдив, където бях по работа, не успях да се въздържа. К. Дж. Доувър, Хомосексуалността в Древна Гърция; една находка - том II - Употребата на удоволствията от История на сексуалността на Фуко от 1994 (гледам, че трилогията струва някъде по 80 лева и то за лошо запазени екземпляри, а моят е добър); Фотографията на 20. век на Taschen; Кундера, Самоличност. Опитах се да си намеря екземпляр на Батай - Избрано, но не успях и ред други, които вече съм писал, че си ги търся... Въобще, ако си позволявам да ги описвам, то е защото много може да се говори и за самите книги и за авторите им.

                              Инак бях и приятно изненадан от брой 1-ви на едно ново списание за хуманитаристика - "Алтера Академика". Броят ме заинтригува силно - темите са 'Тялото' и 'Дельоз', като в раздела 'Тялото' има два текста върху Батай. Другото интересно е, че буквално няколко дни преди да си го купя имах възможност да видя лично един от авторите.

                              С риск да стана досадно дълъг, но все пак потребител на Бойна слава (тоест моето скромно аз) проследи нагледно как се прави етнология (културна антропология) в БГ - присъствах на конфренецията "Теренът и неговите предизвикателства" в Пловдивски университет [така е, като не видях Вим Вендерс, поне за етнологията да кореспондирам]. Беше много интересна, въпреки едно залитане на някакво досадно хлапе, дето се помъчи да вмени на участниците някакви забежки по Батай и Барт.

                              Друго няма какво да кажа... засега.

                              П.С. Sailor_Malan живи и здрави, тогава, щом има кой да те води отвъд меланхолията и скептицизма

                              Comment


                                А защо не звънна един телефон като идва до Пловдив. Да полеем мира на чаша бира или кафе
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X