Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Aз пък чета едно много скучно нещо наречено "Multi-Level Governance" и честно казано вече ми иде да седна и да си напиша проклетата дисертация за ужас на двамата си ръководители(аз съм докторант едва първа година ), понеже в Обединеното Кралство почвам да издивявам от самота и скука. Ама бясно ми се ходи в Брюксел, но струва "мама, тате, аз, жигулата и половината панелка" да се возиш с влак под Ламанша а тъпите нискотарифки баш от тука(летище Донкастър-Шефийлд) до там не летят.
    Много да ме прощавате за офтопика
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Простено да ти е.

      Самота и скука има навсякъде, те си бродят ведно с нас. Бягствата от скуката водят само до меланхолия и скептицизъм. Което е чудесно.

      Искам да напиша един дълъг пост за Лорка и Батай, за Гоя и Тодоров. Боя се, че системата за натиск назована Университет съществува и у нас, та тя ме засмуква и налага да се занимавам с писанията на толкова много ужасни хора. Напоследък подобни занимания са модни, дори и в безкрайното пространство на глобалната свободна мрежа. Или просто говорим за две еднакви системи.

      Какво толкова има в Брюксел. Предпочитам градове като Кьонигсберг.

      П.С. Купих си едно интересно изследване, сборник със статии по "българската култура на прехода", Култура на нашето всекидневие от Радост Иванова. Българските етнолози са предвидими в конструирането на тезите си. "Биг Брадър", чалгата, младежките строителни бригади и панелните апартаменти (а къде е потъването във фантазмите за 'древните българи' и 'великите българи'). Може би темите ще обогатят така милите етнографки опити свойствени и до днес от рода на Към размерите и дължината на опинците на дедо Йоцо от Тъпово, или етнографски паралели с поетиката на навущата от Шоплука с терлиците от Лудогорието.

      Comment


        А аз чета "Последният лов на хана" на Кънчо Кожухаров. Много интересна книга. Препоръчвам я горещо

        Comment


          гледах я вчера. това определено не е моята книга. )))

          Comment


            Всеки има право на мнение

            Comment


              Док Холидей написа
              stinks
              Замислям да се направи форумен шаблон или емотикон от това мнение. Би било безкрайно полезно.

              Док ме подсети. Подсети ме само като прочетох последното творение, с обичайната му краткост и натрапчивост.

              Искам тези книги: Йохан Блох, История на проституцията; Габор Кланичай, Светци, вещици, вампири; Морис Пенге, Доброволната смърт в Япония; Дерида, Вяра и Знание и За граматологията; Жан Бодрияр, Системата на предметите; Елиаде, Шаманизмът; Аполинер, Литературната критика. Всички са на едно издателство, някои доста стари.

              Вече открих една част. За граматологията бе захвърлена в един рафт на една ужасна книжарница, попремачкана, но цяла. Живеем във време, в което се страхуваме за целостта на книгите...
              Last edited by Kaiser; 21-02-2007, 00:45.

              Comment


                за емотикон - ами поредния кръгъл жълт изрод, който с едната си тънка ръка се е хванал за носа, а с другата вее бяло знаме. действайте. мен ме мързи.
                продължавам да си купувам книги и да чета непрекъснато. както и да геледам филми и да правя други работи.

                Comment


                  И аз така. Поне се похвали. И сложи картинки, разнообразяват, особено покрай темите за хуните, аварите, военните, полицаите, американците и колко е готино да си велик българин.

                  Супер вид на изродите предлагаш, явно е мислено по темата...

                  Comment


                    Kaiser написа
                    Простено да ти е.

                    Самота и скука има навсякъде, те си бродят ведно с нас. Бягствата от скуката водят само до меланхолия и скептицизъм. Което е чудесно.

                    Искам да напиша един дълъг пост за Лорка и Батай, за Гоя и Тодоров. Боя се, че системата за натиск назована Университет съществува и у нас, та тя ме засмуква и налага да се занимавам с писанията на толкова много ужасни хора. Напоследък подобни занимания са модни, дори и в безкрайното пространство на глобалната свободна мрежа. Или просто говорим за две еднакви системи.

                    Какво толкова има в Брюксел. Предпочитам градове като Кьонигсберг.

                    П.С. Купих си едно интересно изследване, сборник със статии по "българската култура на прехода", Култура на нашето всекидневие от Радост Иванова. Българските етнолози са предвидими в конструирането на тезите си. "Биг Брадър", чалгата, младежките строителни бригади и панелните апартаменти (а къде е потъването във фантазмите за 'древните българи' и 'великите българи'). Може би темите ще обогатят така милите етнографки опити свойствени и до днес от рода на Към размерите и дължината на опинците на дедо Йоцо от Тъпово, или етнографски паралели с поетиката на навущата от Шоплука с терлиците от Лудогорието.
                    С риск да продължим с офтопика Кайзер - невероятно създание има в Брюксел, а аз имам малко несвършена работа в това отношение и много искам да опитам да си я довърша
                    Иначе Кьонигсберг звучи интересно, ама останало ли е много от оригиналния? Там доколкото знам няколко пъти са ползвали нещо наречено ФАБ-5000, което според описания на очевидци е сходно като ефект с тактическа атомна бомба(с една такава са унищожили гарата в Орел, а е била много голяма гара)
                    Иначе темите на българските етнографки няма как да не са предвидими - уви. Нали все се опитваме да си търсим някакви поводи за гордост в историята без да си гледаме пред носа че имаме такива под път и над път всеки божи ден
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Простено да ни е.

                      Това е разговор на двама любители на литературата в тема за четенето. Няма офтопици. Четенето на живота не е нещо напразно.

                      Калининград ми е безразличен. Както историята на пруския Кьонигсберг, с едно малко велико изключение. Кант. Това прави за мен града и името образ на съзнателното затваряне в едно 'Аз' пространство.

                      И си мислиш, че това създание няма да те отведе до меланхолия и скептицизъм? (долавях аз някакъв трепет ...)

                      Д-р Иванова, като гледам не търси повости за гордост, а за размисъл. Тези понятия за величие ги размахват разни други...

                      P.S. понякога имам странен хумор, нищо лично... махам Амстердам, щом младите се земат, шегите са неуместни, извинявам се
                      Last edited by Kaiser; 21-02-2007, 01:38. Причина: смяна на парадигмата на хуморалния ми дискурс :)

                      Comment


                        абе не съм мислил по темата за емотиконите. просто минах покрай огледалото преди малко.
                        свалих barfly след три седмици чакане на 25 процента най-сетне го качиха в арената и го дръпнах за час. свалих 19 филма на хичкок. бог знае кога ще ги гледам. филмите на компа станаха вече над 50 хем трия по два-три на ден. повечето са от топ 250 на имдб, а и да не са - все са добри. чета си черната далия, лейър кейк и часовете.

                        Лейър Кейк

                        Часовете

                        Хммм ето това

                        ФИЛМИ
                        свалям
                        съдбата на човека
                        tales from the crypt
                        smokin aces
                        ask the dust
                        Спас и нели
                        маргарит и маргарита
                        бразилия


                        а свалените са доста повече
                        климт
                        зорба гъркът
                        перфектно убийство
                        the wrong man /hitchcock/
                        идиотите
                        сталкер
                        a fistful of dollars
                        the united states of leland
                        тихият американец
                        The rope /hitchcock/
                        miller`s crossing
                        още много + поне г/д 17 неща на хичкок. - птиците, непознати във влака, murder, dial M for Murder jamaica innshadow of a doubt, psycho, rear window, north by northwest vertigo the man who knew too much notorious to catch a thief suspicion the trouble with harry, etc

                        абе това не трябваше в темата за книгите ама айде
                        и без това я обичам най-много

                        Comment


                          1. Часовете и "Часовете" - супер. Обичам Вирджиния... оригиналната.
                          2. Психология-та - е, не. Утре ще почнеш и Юнг.
                          3. Фън Шуй предлагаше някакви съвети за подредбата на огледалата...

                          Бих гледал Куросава и Хичкок, но това е за друга тема (за там е да дадеш коментар за "Климт", досега не съм чувал мнения).

                          И аз така с обичта.

                          Comment




                            Comment


                              Kaiser написа
                              Бих гледал Куросава и Хичкок, но това е за друга тема (за там е да дадеш коментар за "Климт", досега не съм чувал мнения).
                              Куросава е велик! Винаги съм изпитвал удоволствие от неговите "Седем самурая" "Дерсу Узала" и "Hiden Fortres".
                              А Хичкок беше любимия ми автор (филмите нещо не можаха да ме грабнат, макар според мен да са най-доброто в жанра) в тинейджърските години.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Изкуших се много веднага да коментирам поста на Док...

                                Морис Бланшо. Неговата Литературното пространство е една от най-добрите критики, които съм чел. Признавам, сега срещам заглавието, което показваш. Непременно ще гледам да си го взема, дори веднага проверих по нета, как стоят нещата.* Майкъл Кънингам, чел съм само Часовете. Покрай толкова много книги около мен, засега съм пас в опознаването му.

                                ПС Odzava, ами аз не съм им голям познавач, но и от малкото техни неща съм останал впечатлен.

                                * в един от сайтовете, където присъства името 'Морис Бланшо', се появи това: http://knigoteka.com/text/?rid=2&d=63

                                Най-дразнещето е, как този нагъл тип си е турил Рембо над легълцето :grrr: (това до Рембо ако е Кафка се гърмя) Просто го поствам като доказателство, че не сме сами, във Вселената някои още четат (така е, тоя тип ни гони, пък и е по-млад...)

                                Comment

                                Working...
                                X