Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа
    Ако бях вярващ, щях да кажа "О, Боже!". Но ще се задоволя с едно "хахаха". Не може да е истина просто. На вид е сякаш някой редовен от време на време се регистрира от някое интернет клубче и започва да ръга с машата, барем форума живне или пък успее да дръпне някой от титаните за опашката. :lol:
    Готино,
    :clown: Динаин, това е ново понятие "форумни" титани/ вероятно произлезли от Интернетея и Великият Хаос/Гейтс/. А Господин Иванов, ще трябва да е Зевс, захвърлящ титаните в литературният ад на Стефан Цанев, Б.Д., Сте-це то и др, да умират от скука. :clown:
    "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

    Comment


      Няма лошо всеки да чете каквото иска, пък и когато се въодушеви да иска да сподели с някого причините и величината на обзелото го вълнение. Но е хубаво да се знае когато се четат неща като въпросната книга на Стефан Цанев, че става въпрос за роман, а не за историческо изследване. При това роман, написан от поет с всички произтичащи от това особености. Ако човек толкова желае да нахрани с нещо патриотизма си, то със сигурност ще намери какво да погълне или дори разкъса в името на тая благородна цел.

      ПП Това за титаните ми хареса. Сигурно всички сме джуджета, покачили се на раменете на тез незнайни титани .

      Comment


        Напоследък се зачитам ей в това нещо на снимката. Казвам зачитам защото никакво време нямам за сериозно четене, ами по-скоро я отварям през ден два и захващам някой отделен проблем или тема. Хубавото на книгата е, че наистина позволява такъв тип употреба.
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          Точно тази книга (Основни направления...) не съм я разглеждал, но издателството и започна да представя интересни заглавия, преди около месец прочетох Анатомия на любопитството, авторът също е поляк, Михал Павел Марковски. Имам и една "книжка" на Рикьор, която не смея да подхвана, твърде е обемиста

          ПС Относно вчерашните среднощни патриотични разговори - нека бъдат запазени всичките, като поучително четиво.

          Comment


            albireo написа
            Напоследък се зачитам ей в това нещо на снимката.
            Кога е писана книгата?
            "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

            Comment


              3-те тома са писани по различно време. Конкретно този първият е писан ако не се лъжа още в Полша, преди да го прогонят на Запад. Сега дали беше ранните 60 или късните 60 години не съм сигурен.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                Сребърни реки - Р.А.Салваторе доста добра книга, напомня за стари спомени...
                „Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават една в друга.“
                Наполеон Бонапарт

                Comment


                  В момента чета История на Света от Мтел Или по-скоро й гледам картинките, защото текста не е мн задълбочен Дайте някакво предложение за книга на военна тематика, по възможност за ВСВ. Че вече се чудя какво да чета

                  Comment


                    прясно закупени приятни изненади до една


                    Достоевски - Размисли /от поредицата, в която е и Чехов
                    Стриндберг - Защитна реч на един луд
                    Христо Бекриев - Шагал
                    Томас Ман - Буденброкови
                    Томас Ман - Новели

                    Comment


                      "Лабиринтът на отраженията" Сергей Лукяненко
                      СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                      Comment


                        "Охлюв по стръмното" от братя Стругатцки

                        The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                        The 2 minute war - FallOut

                        Comment


                          "Папството и Леванта" том 2
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Купих си две книги, сториха ми се много интересни, дано скоро ми остане време да ги прочета - Цветан Тодоров, Несъвършената градина и Морис Мерло-Понти, Видимото и невидимото.

                            Инак си продължавам с бавното четене на Лорка, и търсенето на други издания, освен това, което имам.

                            ПС Повярвах на Хана, История на окото е наистина... особена.

                            Comment


                              я се заседи тия дни повече тук, че ми писна да чета скапани казармени истории. не стига че са чели "швейк" ами си и отварят устата. явно е потребност, която трябва да бъде извинена - да се правят на по-готини кой колко багерчета е строшил и как три години е бил с толкова лъскаво канче, че може да се огледаш в него, но както и да е.
                              ами за цветан тодоров ми е интересно какво ще кажеш. още в училище сме говорили за него и архетиповете за пътуващия човек и още разни работи.
                              намери ли си томчето на Лорка от Световна класика? дето ти говорех, че има 4 пиеси и много стихотворения и още работи, които не помня.

                              напоследък си купувам книги всеки ден, когато излизам. намерих едно място на славейков /това граничи с невъзможното/ където на нормални цени има много добри книги и сега го източвам. взех си Тугенхолд, Виготски, писмата на томас ман и разни книги на джеймс елрой. поверително от ел ей... днес ще ми донесат още две негови. той пише зле от малкото, което прочетох от поверителното. май филмът е доста по-добър. ще го гледам тия дни. та трябва да ми донесат 6 бона кеш и американски таблоид май се казваше другата. черната далия искам да си намеря и да я прочета, че вече ми писна да държа филма на де палма и да не го гледам, в очакване на далия.
                              и т.н.

                              Comment


                                Kaiser написа
                                ПС Повярвах на Хана, История на окото е наистина... особена.
                                Ако искаш още по-особена в този дух, прочети Мишел Уелбек Ще ми е любопитно да чуя мнение.

                                Comment

                                Working...
                                X