Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хана написа
    Сега се замислих и нищо весело на немски не можах да изкопая от паметта си
    Der Vogelfaenger bin ich ja...
    Арията на Папагено от Вълшебната флейта веднагa ми идва на ум. :p

    а, също и онази хубава песен:
    Die Gedanken sind frei....
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      "Казачество -щит Отечества" .


      "Граница породила казачество. Казаки породили Россию."
      Л.Н.Толстой

      Comment


        albireo написа
        Der Vogelfaenger bin ich ja...
        Арията на Папагено от Вълшебната флейта веднагa ми идва на ум. :p

        а, също и онази хубава песен:
        Die Gedanken sind frei....
        И аз се сетих за една по-нова песничка с хубаво име "Alle Maenner sind Schweine", ама имах предвид нещо по-класично-прозаично

        Comment


          Хана написа
          И аз се сетих за една по-нова песничка с хубаво име "Alle Maenner sind Schweine"......
          Е, то ти за ква ли друга песничка ще се сетиш! :1087:

          Иначе за четене:

          "Наполеон" на Роже Дюфрес - стои се вече една седмица на етажерката до леглото ми и все си викам, че ще довърша някакви странички от нея и все не става.....

          THE LABARUM


          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
          ,sevogorob eht erew ysmim llA
          .ebargtuo shtar emom eht dnA

          Бе сгладне и честлинните комбурси
          тарляха се и сврецваха във плите;
          съвсем окласни бяха тук щурпите
          и отма равапсатваха прасурси.

          Comment


            Довършвам "Пътят към Сарантион" на Гай Гавриел Кай.

            Страхотна книга, "фентъзи", чийто свят е вдъхновен от Византия. Авторът е ползвал доста исторически източници и най-вече Византия на Дил и Рамбо и великото противостояние на сини и зелени.
            "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

            Comment


              Хана написа
              И аз се сетих за една по-нова песничка с хубаво име "Alle Maenner sind Schweine", ама имах предвид нещо по-класично-прозаично
              Ех и ти.... друг път проявленията на феминистките ти уклони са поне малко по-софистицирани
              и елегантни
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                По време на сесията, остава малко време за книги, които човек иска да прочете, но все пак отделям от скъпоценното време за "Хроника на втората световна война". Не е лошо четиво, като изключим пропагандата, която много ме забавлява. Ето пример за какво говоря:
                Септември 17, 1939г. (неделя)
                От 05.40ч. Червената армия започва освободителен поход, за да спаси от хитлеристко робство и присъедини към родината Западна Украйна и Западна Белорусия (190 000 квадратни километра с близо 12 млн. население, от които над 6 млн. украинци и 3 млн. белоруси), откъснати след Октомврийската революция от буржоазно-помешчическата Полша. С действията си Червената армия прегражда по-нататъшното придвижване на хитлеристките войски на изток и създава бариера, изиграла важна роля в началния етап на Великата отечествена война.

                Comment


                  "История на кръстоносците" том 2
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    Един джентълмен казваше, "щот сте готини, на вас ще кажа"

                    Днес си купих Лирика от Федерико Гарсия Лорка (води се Избрани стихотворения, песни и романси с корица на фрагменти от Пикасо и Гойя). Прибрах се и веднага зачетох.

                    Попаднах (в библиотеката, забравен и захвърлен; де да го бях открил в някое павилионче за стари книги) и на едно прекрасно издание с бели корици на Пол Валери Човекът и радовината. Есета. Още на място подхванах да чета, стори ми се много интересно...

                    Comment


                      Не бих си взел това издание на Лорка. Предполагам, че преводът е лош. А и имам достатъчно добро издание от "Световна класика".
                      От оная поредица ми трябва само Маяковски.

                      Ела на форумната среща.

                      Comment


                        Маяковски го нямам, от поредицата 'ARS POETICA' имам Вийон, Дикинсън, Томас Елиът, Уилям Блейк и сега Лорка. Мисля си и за Сен-Джон Перс. И за Маяковски като се заговорихме

                        Кавафис и Маяковски съм ги чел в изданията от поредицата. За Лорка в 'Световна класика' сега научавам. Въобще, започвам да откривам поезията му тепърва. Няма как да сравня. Ще проверя...

                        Comment


                          Guy de Mont Ferrand написа
                          "История на кръстоносците" том 2
                          Туй нещо какво е и кога е издавано?

                          Comment


                            Kaiser написа
                            Маяковски го нямам, от поредицата 'ARS POETICA' имам Вийон, Дикинсън, Томас Елиът, Уилям Блейк и сега Лорка. Мисля си и за Сен-Джон Перс. И за Маяковски като се заговорихме

                            Кавафис и Маяковски съм ги чел в изданията от поредицата. За Лорка в 'Световна класика' сега научавам. Въобще, започвам да откривам поезията му тепърва. Няма как да сравня. Ще проверя...
                            Щом те влече има издадени есета на Елиът преди 20-30 г.
                            Дикинсън е в ужасен превод в тази поредица. Тя е преведена добре от една поредица джобен формат пак преди 20на години.
                            Блейк го имам в оригинал.
                            Вийон в двуезичното издание на Кадийски.
                            За Кавафис не мога да говоря.
                            Маяковски е неколкократно издаван, но отдавна и е трудно да бъде открит. Имам един огромен том с поезия и едно малко черно нещо в джобен формат. Той е много голям. Ама много. И си държи на думата.

                            Ars poetica - имам само Шагал и това ми стига засега. Тук ще помоля албирео да не си отваря устата за шагал, защото ще последва нещо. нещо лошо.

                            Comment


                              Рядко чета поезия.

                              Чел съм есетата на Елиът.
                              Дикинсън, може. Хареса ми предговора на Николчина.
                              Блейк за първи път прочетох в едно издание (чиято година не помня) отново в превод и с предговор на Владимир Свинтила.
                              Вийон, колебаех се между двуезичното и това, избрах това на Ars poetica. Не помня защо.
                              Маяковски. Не съм търсил по-стари издания.

                              Какво ще кажеш за поредицата на "Нов Златорог"? Имам двуезичното издание на Рембо. Мисля си за Верлен...

                              (фотографиите на младите Рембо и Кафка са най-интересните портрети, които съм срещал, това като лично откровение)

                              За Шагал и Албирео не мога да кажа нищо

                              Comment


                                Наскоро си купих "Пушки, вируси и стомана" на Джаред Даймънд. Подробно се разглеждат въпроси, които отдавна ме вълнуват.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X