Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ndragostinov написа
    Освен това наскоро хванах по телевизията един сериал прожектиран по книгите на Пелъм Удхаус "Недосегаемият Джийвс", "Горе главата Джийвс" и "Маймунска работа", които бях чел преди доста време. Като си спомням за техния свеж и изтънчен англииски хумор се чудя дали да не ги подхвана отново.
    А, сериозно, кой е този серил, коя е телевизията и по кое време е? не съм страхотен фен на Удхаус, но сравнително скоро много се забавлявах с една негова книжка.само че й забравих името - Джийвс беше отишъл при един друг лорд-търтей, а не при титуляра...както и да е, помня, че преди време се радвах много и на "Стрихнин в супата", но след като прочетох към 3 и ми пописна. трябва да се разрежда от време на време с нещо друго
    Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
    каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
    каквито са мислите ти,такива са делата ти,
    каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

    Comment


      #92
      1 въпрос

      Ами аз съм хващал тия дни един сериал по Удхаус по една от кабелните - май беше "ББТ". Някъде привечер - около 18:00/19:00.

      Comment


        #93
        Точно така. даваха го по ББТ но само в събота и неделя. Миналата седмица беше към 19:30 часа.
        Truth will save the world

        Comment


          #94
          Много съм учуден, че четвъртата не ти е харесъла, но ето малко инфо за петата "Другият вятър"
          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

          И други затворници
          нека четат пред вратите
          нашата памет остъклена
          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


          Comment


            #95
            Е, какво му е странното. Например, от всичките ми приятели и познати, които са я чели аз съм кажи-речи единственият човек, на когото му е харесала. Та предполагам, че така е сред повечето хора.

            Comment


              #96
              Е, няма нищо странно, просто да постна нещо... Не съм за това задължително да се харесва на всеки, но по моему четвъртата и петата книги са по-добри от другите (това говори, че съм като всичките ти познати :roll: )
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #97
                Явно съм се изразил неясно. Да продължа твоите думи - това говори, че твоето мнение се покрива с моето и е в противоречие с това на всичките ми познати, които са чели въпросните книги - защото на тях им се струва, че 4-тата и 5-тата са най-слабите книги от поредицата, докато на мен ми харесват (те придават нова насока и известна завършеност на историята).

                Comment


                  #98
                  Аз съм на малко класика





                  Ето малко и от вътре-да добиете представа за какво иде реч

                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #99
                    някой има ли една книжка на Тодор Вълков, "В Небето над Райха" май беше - имате ли някакви впечатления от нея

                    а наскоро излизало ли е нещо на български на тема ВСВ?
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      А аз чета Малентин и Миделдорф Според мен доста повърхностни книжки са написали. Освен това човек остава с впечатлението че Генщаба е бил пълен с олигофрени. Защо? ами защото за всичко изкарват виновен Хитлер. Адолф бил виновен че изрично не бил забранил на Ромел да настъпва в Египет, пак същия бил виновен че изрично казал на слабоумниците какво да правят в Русия. Демек победите са наши а за пораженията е виновен фюрера. Абе идиотщина някаква, ама съм почнал да ги чета и упорито ще ги довърша

                      Comment


                        гдфг

                        Миделдорф не съм чел, Мелентин четох до някъде, и съм съгласен че е повърхностен поглед, но все пак тва е просто мемоар

                        а че Хитлер е виновен за повечето простотии, няма спор. Макар че специално за забавянето при Барбароса според мен ген. щаба има равна вина, понеже сам не е наясно какво иска и то доста време.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          дф

                          За Мелентин съм напълно съгласен - това са си мемоари на един гщ офицер средно ниво, при това - убеден нацист. Книжката му има същата стойност като мемоарите на Попел, например.
                          Но Миделдорф съвсем не е повърхностен, поне по мое мнение. В темата, а именно тактическите аспекти на войната е доста изчерпателен и подробен.
                          А за Хитлер - ами не е много чудно, като се има предвид, че той е главком през по-голямата част от войната, т.е., на него лежи отговорността за взимането на повечето решения. И да напомня - немският ГЩ не е изпълнителен орган, а информационен и спомагателен. Не се и предполага да взима каквито и да било стратегически решения (едниственият му отдел, който се занимава с взимане на решения е оперативния, но те са доста ограничени и специфични). Сериозното участие на ГЩ е само на ниво планиране (но отново заявката и стратегическите цели се задават от политическото ръководство), след това функциите му са спомагателни. Позицията на главком (заемана от Браухич, след това от Хитлер) има повече изпълнителна власт, но първо я заема безволев и нерешителен човек, а след това - параноичен аматьор. Резултатите са доста катастрофални.

                          Comment


                            Пак от същите писания оставам с много скверно впечатление за Ромел, ама мнооого скверно. Спред мен Първоначалните успехи във Франция и Африка са плод не толкова на някакво кои нзае какво стратегическо мислене колкото на доста голяма доза късмет и грешки от страна на съюзниците.
                            Също е доста забавно да се чете как смелия, неустрашим и бла бла бла немски боец бил свикнал с "цивилизованите" гори в западна европа и поради това не можел да воюва в руските :lol: не като руския пещерен човек :lol: :lol: Сигурно и Майкъл Крайтън в "13 воин" е ползувал за прототип на маймунопитеците руските солдати :lol: :lol: . Много са жалки фашистките генерали, в книгите непрекъснато се вайкат как братушките умело използували условията на местноста за маскировка и създаване на отбранителни съоръжения, колко неприятни били атаките на русите и т.н.т (когато трябва да се оправдават :lol: ) и на следващия ред четем че руснака разчитал предимно и само на "огромното" си численно превъзходство. Поне на мен тези две твърдения ми се виждат взаимно изключващи се.

                            Comment


                              смятам че си вадиш прибързани заключения за всички немски генерали единствено на базата на две книжки

                              късмета и грешките от страна на съюзниците са част от плана за инвазия във Франция. Ако смяташ, че немците са влезли без въобще да имат идея какво ще стане...

                              почети повечеко по темата първо
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                gollum написа
                                За Мелентин съм напълно съгласен - това са си мемоари на един гщ офицер средно ниво, при това - убеден нацист. Книжката му има същата стойност като мемоарите на Попел, например.
                                Но Миделдорф съвсем не е повърхностен, поне по мое мнение. В темата, а именно тактическите аспекти на войната е доста изчерпателен и подробен.
                                А за Хитлер - ами не е много чудно, като се има предвид, че той е главком през по-голямата част от войната, т.е., на него лежи отговорността за взимането на повечето решения. И да напомня - немският ГЩ не е изпълнителен орган, а информационен и спомагателен. Не се и предполага да взима каквито и да било стратегически решения (едниственият му отдел, който се занимава с взимане на решения е оперативния, но те са доста ограничени и специфични). Сериозното участие на ГЩ е само на ниво планиране (но отново заявката и стратегическите цели се задават от политическото ръководство), след това функциите му са спомагателни. Позицията на главком (заемана от Браухич, след това от Хитлер) има повече изпълнителна власт, но първо я заема безволев и нерешителен човек, а след това - параноичен аматьор. Резултатите са доста катастрофални.
                                Хубаво ама аз ти соча изрично примера с Ромел. Хитлер бил виновен че не бил забранил "достатъчно твърдо" забележи има забрана ама не била достатъчно твъдо дадена :lol: Става въпрос за това че първоначално са искали първо за завладеят Малта с цел да осигурят логистиката. Да ама не Ромел имал друго мнение по въпроса в резултат се "осира" при Ел-Аламейн, и изведнуж Хитлер е виновен???? че не му бил забранил достатъчно твърдо :lol: :lol:

                                Comment

                                Working...
                                X