Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някой може ли да ми препоръча някой сайт или книга в интернета за боевете при Халхин Гол>?и езерото Хасан>?

    Comment


      Luchs написа
      Някой може ли да ми препоръча някой сайт или книга в интернета за боевете при Халхин Гол>?и езерото Хасан>?

      Ето тук виж - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=18243 аз книгата я имам но още не съм я чел.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        CHK написа
        Търсих за една книга, която тук беше посочена преди време, а именно на Стефан Стефанов за ген. Тодор Кантарджиев, но срещам трудности с намирането и. Някой може ли да помогне с идеи, къде да я намеря?

        Наканил съм се да прочета няколко книги за история на отделни държави, които намирам сега - Русия, Испания, Великобритания и Ирландия. За ирландската история съм доста бос и определено ще ми е интересна.

        Виж какво намерих за Кантарджиев може да ти хареса (като влезеш отиваш на раздел "Образи") - http://bgsoldier.eamci.bg/scripts/isapivwb.dll
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Войната -смъртоносната игра на човечеството. Гуин Дайър
          СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

          Comment


            Guy de Mont Ferrand написа
            "Латино-йерусалимское королевство" от Жан Ришар
            Те тва някъде от нета ли го четеш или в книжен формат?

            Аз иначе сега таман свърших "Евреите, светът и парите" /за която казах някъде по- горе, че я почнах, ама я бях зарязал..../. Динаин питаше как е тая книга - мога само хубави неща да кажа за нея. Авторът /Жак Атали/ се придържа изцяло към темата за парите, правейки пълен исторически /фактологически и идеен/ преглед на историята на евреите през вековете. Прави се преглед не тяхните религиозни идеи, основно от Талмуда, които оформят тяхната икономическа етика. Прави се преглед на обстоятелствата превърнали ги от лихвари в банкери в по- ново време. Прави се и общ преглед на развитието на ционистката идея и фанансирането и. Разглеждат се богатите еврейски семества и в Европа, в Русия, така и в САЩ. Като цяло тя представя развенчаване нам ного популярни митове за евреите по целия свят и през всички епохи - като се почне от това, че били нечистоплътни, мине се през това, че пренасят в жертви друговерски малки деца, пият кръвта им или ги ядат и се стигне разбира се до Ционските протоколи. Тези глупости са опровергавани или м/удругото посред някой конкретен въпрос или са отделени някакви отделни части за т.нар. от автора "фантасмагории". Та книжката е много добра. може би единствената или една от малото добри обективни книги по тази тема, понеже основното което излиза тип издателтво "Болен Лидеров". Та препоръчвам я горещо. А ако сте убеден в еврейския м/ународен заговор за финансово заробване на народите, то няма да ви хареса....или просто ще откриете, тълкувайки написаното предубедено, още причини за своята убеденост в това и омразата си срещу евреите. /то такива хора си намират причини, дори когато гледат някой американски комедиен сериал....така че.../ Няма кво повече да кажа...

            Иначе за четене - довечера мисля да почна: Гражданската война в САЩ 1861 - 1865" на Андрей Пантев и Виолина Павлова, издание от 1989г. Май не се очертава да е кой знае какво, ама при положение, че май нищо друго на български писано по въпроса, струва си да му обърна внимание.

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              Стич написа
              Войната -смъртоносната игра на човечеството. Гуин Дайър
              Навремето, когато излезе ми беше забавна книга. )))

              Comment


                Византиец, мерси за ревюто Чак сега го видях. Ще прочета книгата някой ден и аз. Аз преди няколко дни си взех "Фатерланд" и една интересна книжка ("Пътят за Йерусалим") за британския генерал Джон Глаб, командир на йорданската армия между 1939 и 1956 г.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Shelenberg написа
                  Ето тук виж - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=18243 аз книгата я имам но още не съм я чел.
                  На мен ми я подариха миналата година и я четох - беше интересна, имаше и весели моменти - за да се насочат изтребителите се ползват големи цветни стрелки на земята, за да дават посока накъде да се лети
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Док Холидей написа
                    Навремето, когато излезе ми беше забавна книга. )))
                    Все още е забавна
                    СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                    Comment


                      Точно в момента съм подхванал книгата на Кристи петрова - "Войната на групировките".
                      http://www.helikon.bg/autors.php?author=MzI2MzU=
                      Дава добра обща култура по отношение на организираната престъпност в у нас.
                      Truth will save the world

                      Comment


                        Ярослав Хашек - "Партията на умерения прогрес в рамките на закона"
                        A strong toun Rodez hit is,
                        The Castell is strong and fair I wis...


                        блог за средновековна балканска история

                        Comment


                          Преди месец завърших "История на човечеството" от Хенрик ван Луун. Учудващо как се изменят представите за историческите събития в период от 40-50 г.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Ей това чета - http://helikon.bg/book.php?book_id=433050
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              шеленберг грях ти на сушата ако си дал пари за това.
                              книгата е писана от българи и забележи псевдонимите
                              всичко това съществува в нета било то на английски, било на български с буквални неща от уикипедии и прочие. тия хора са претупали книгата по брутален начин и не струва и стотинка от цената си.
                              но ти си знаеш де. както и аз.

                              що се отнася до луун, бях я получил за седмия ми рожден ден и доста й се зарадвах.

                              Comment


                                Видрица. Доста интересни подробности за живота непосредствено преди освобождението.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X