Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В тези книжки на Osprey има много илюстраций!Има да си разглеждам униформите на различните сформирования на SS, Gebirsjager, Falschimjager и др.
    Намерих и още една книга - около 500 страници, пак от линкоса - енциклопедия на оръжията от ВСВ на Крис Бишоп 1998 554 страници Barnes Jknoble Books New York.На пръв поглед има доста илюстраций и ми се вижда интересна от това което засега съм прочел!
    „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

    Comment


      MannTeufel написа
      В тези книжки на Osprey има много илюстраций!Има да си разглеждам униформите на различните сформирования на SS, Gebirsjager, Falschimjager и др.
      Намерих и още една книга - около 500 страници, пак от линкоса - енциклопедия на оръжията от ВСВ на Крис Бишоп 1998 554 страници Barnes Jknoble Books New York.На пръв поглед има доста илюстраций и ми се вижда интересна от това което засега съм прочел!
      потърси си монографии на орделните теми. а особенно на Барнс енд Ноубъл в книгите как са написани тези captions - все едно някой четвъртокласник е бързал да си напише домашното, че да го пуснат да излезе да играе.

      книгите на Osprey са нищо като злоба и гадни коментари в сравнение с изданията LockOn на Верлинден - лузърството на белгийците е пословично, та са си го изкарали, особенно на съветската техника.

      Comment


        Вчера, след поредната следобедна разходка, завършваща с редовното посещение в любимата книжарница си купих Витгенщайн: Синята книга. Кафявата книга. Ако австриецът не ме накара да напрегна умствени сили, нямам идея кой друг би могъл. Подобни издания са редки - лятото трябва да е посветено на подобни хтонични гиганти, борбата с тях разрушава и най-силната летаргия - та в това се крие тяхната уникалност. Дълбоко потайни отблясъци сред купчините на Дан Браун или Куельо. Тоест, за човек като мен удачен преход към наближаващата университетска истерия* (и двете "книги" са били създадени в ареала на малкия кръг студенти около Витгенщайн).

        PS Има нещо дълбоко симптоматично в ситуацията - един отшелник и себичен гений е превърнат просто в неразбираема икона, чрез която някое издателство може да притежава убеденост, че издава; или видите ли, някой почтен читател-библиофил да попълни ред в достопочтенната си колекция...

        * повече за университетската истерия и прочее неволи- виж: Док Холидей, Бла, бла, бла

        Comment


          3F122 написа
          книгите на Osprey са нищо като злоба и гадни коментари в сравнение с...
          Книгите на Osprey не са нито злобни, нито в тях има гадни коментари. Избий си го това от главата. Те просто са на популярно ниво. Нищо повече.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            albireo написа
            Книгите на Osprey не са нито злобни, нито в тях има гадни коментари. Избий си го това от главата. Те просто са на популярно ниво. Нищо повече.
            Оспрейките съдържат само основна информация.С мършавия си обем те далеч не претендират за пълна подробност.Има книги на Оспрей, писани истински специалисти в дадедна област, на които това им е призвание ,но и такива, писани от някой прочел от някъде нещо набързо и айде да спретне книга.Колкото до рисунките на униформи, има някой, които са пълна скръб и далеч не отговарят на истината, но има също някои доста добри изпълнения, за които мога да съм сигурен че са достоверни. Иначе книжките наистина са популярни защото са написани на достъпен език и по-вечето разглеждат проблеми, по които по-трудно може да се намери друга литература.

            Comment


              Sturmpionier, ми нали и аз точно това казвам - в мнение #1078. Докато от мнението на 3F122 излиза сякаш следното: Osprey - злоба и гадни коментари, LockOn на Верлинден - много злоба и гадни коментари.
              За вторите нищо не мога да кажа, но за Osprey поне имам достатъчно широка база, за да мога да направя преценка.
              Recalibrating my lack of faith in humanity...

              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

              Comment


                Мдам, късно ти видях мнението. И все пак обаче книгите на Оспрей се оказаха стимул pа появяване на подобни издания в България (книгите на Александър Въчков), Русия (серията "Солдат") и Румъния (поредицата "Dorabandul).

                Comment


                  ий, добре де - не са чак толкова лоши оспрейските издания, просто попаднал съм на единствените такива вероятно и са ми се набили. и това си е пак мое мнение в крайна сметка, и негативите си остават за мен. сега ме бийте с метлата.

                  честно казано за мен книгите за типове войска, подразделения, кампании, битки на Оспрей са доста по-приятно написани от тези за техниката. а общо - вярно е - те служат да те запалят за по-подробно търсене, затова писах на човека да си търси монографии. че палят искрата чуждите книги е вярно, и е добре. ама особенно две издателски къщи как прехвърлят директно текст и имиджи точно от оспрейски и Squadron-ски издания - направо свят ми се зави.

                  между другото братята поляци се справят доста добре. и не говоря за AJ Press, а за Mushroom и Kagero, примерно. английският им има още да се пили и все пак добре и систематизирано е представено. подобни на Osprey са Warpaint - британски и по-стари - особенно книжката за Beaufighter много ми допадна. същото важи за Squadron, но те имат много добри (според мен поне) монографии.

                  какво чета сега: след спомените на Сабуро Сакаи мисля за подхващане (отново) на Brief History of Time - Steven Hawking. да видим ще подмина ли 50та страница този път. за малко ще спра с войните и техниката. и без туй още поне 2 уикенда (поне) ще отделя на Т4-ката от Динаин. не без помощта на изданието на Оспрей, разбира се.

                  Comment


                    Продават ми трите книги за Швейк за 30 лева общо (+последната "Швейк попада в руски плен"(?)). Кажете дали си заслужава сделката...

                    ПП Купих си и "Тенекиеният барабан" на Гюнтер Грас, но си нямам представа за какво е тази книга. Някой да каже нещо, моля. Беше 20, ама спазарих за 15.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      О, "Тенекиеният барабан" е много хубава кинга, непременно я прочети и за колкот и да си се спазарил, добре си сторил, че си си я купил. Иначе е за много неща, малко трудно е да се обобщи. Действието в нея (а тя е част от една тирлогия, от която за съжаление е единствената преведена на български език, преди време в нета си бях намерил още един роман от трилогията на руски) се развива като започва (доколкото има начало) в началото на ХХ век бързичко преминава към 30-те години, след това през войната и завършва доста след това. Основното място на действието е родният град на Грас - Данциг/Гданск. И засяга изкюлчително много въпорси. Впрочем, имаше една не лоша екранизация по нея.

                      Comment


                        Ясно, благодаря много. По сергийте на Славейков има доста антикварна литература, но сега забелязах че тенденцията се е обърнала - искат страхотни суми за опърпани класически книжлета. Опразвали складовете, хехе, по-скоро доста народ опразва тавани и библиотеки с литература издадена преди 89-а. Нали сега има чалга и кабелна, за какво са им тия прашни книги При всички случаи 100 лева за 2-та тома на "Архипелаг Гулаг" ми се струват много. На практика книга под 20 лева няма...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Швейк е много добър в началото, с натрупването на страниците става все по-слаб - това е поне според мен. Аз така и не успях да го дочета докрай, въпреки че на 2-3 пъти се опитвах. Така че може и да не съм права. Ако си намериш "конвенционалното" издание от около 400 (мисля) страници, ще е напълно достатъчно.

                          "Тенекиеният барабан": той Голъм го каза, но колкото да допълня, че това не е някакво само негово особено мнение, наистина книгата е много добра, малко бавно се чете, защото Грас влага страшно много информация и на ниво отделни думи, а не само на равнището на смисъла, и човек трябва да се "вглежда" много внимателно и да чете бавно. (Което за мен си беше живо предизвикателство, тъй като обикновено ми се налага да "продиагоналя" много на брой страници за малко на брой дни с цел да извлека само основната информация от тях )

                          Comment


                            Я най-комерсиално да пусна една обява тук. Продавам "Изследване на историята" на Тойнби - в 3 тома, твърди корици. Никога не четено, даже единият от томовете никога не е разгръщан. Т.е. всички томове са в идеално състояние. Нови новенички.
                            Цена 20лв. за трите.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              Ще ти ги купя.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                първо честит празник на всички.

                                във вторник преминах през Men-at-Arms 356: Armies in the Balkans 1914-1918, издание на Osprey. фантазия. на Color plate F са предствени следните чинове от българската армия: 1. ротмистър от 3ти кавалерийски полк "Велика княгиня Мария Орлова" на 1ва кавалерийска дивизия, Македонски фронт, февруари 1916. 2. фелдфебел от 4 артилерисйки полк на 4-та Преславска дивизия, Добруджански фронт, септермври 1916. 3. ефрейтор 34ти Троянски полк, 9та Плевенска пехотна от Дойран 1918.

                                май само първия е достоверен. на артилерийския фелдфебел са му сложили V-образни нашивки на левия ръкав, което не съм сигурен, че е съществувало в българската войска тогава. отделно ефрейтора е препасан с нещо, което преминава през раменете му, за което също не съм уверен, че е било, дори тогава. да не говорим, че е с цървули и навои до ушите едва ли не. донякъде може да се извини, предполага, защото на тази част от фронта след 3 години окопна война сигурно сме опрели и до цървули, ама... отделно носи колчета за палатка на раницата си.

                                няма да ви казвам как пише, че добре, че са били немците, че да удържат съюзниците тези 3 години, та те таман си тръгнали и ние направо сме се хвърлили да молим за мир.

                                абе въобще с помощта на сръбски съавтор и хърватски художник утре може да се сдобием и с фесове. сигурно не сме и стреляли в тази война. ама чакай, всъщност сме, когато сме клали цивилно население.

                                чакам предложения за качествена книга за българската войска от чуждестранен автор.

                                Comment

                                Working...
                                X