Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сега чета "Кланица 5" от Кърт Вонегът
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Наскоро си купих следните книги - "Под маската на СС" от Борис Недялков (из бележките на един подпоручик); "Киокумицу (строго секретно)" от Юрий Коралков става дума за японската агресия от 20-те до края на ВСВ и всичките й машинации; "Крайцерите" от Валентин Пикул става дума за руско-японската война, но написана като роман а не като документална; "Тайната на Енигма" от Владислав Козачук става въпрос всичко около машината Енигма как се разшифрова абе всичко за нея пона за мене много полезна книга.

      Като се поразрових наскоро в домашната библиотека намерих и 2-ия том с бяла подвързия на Стайнбек но другите не ги намерих (1 и 3 том).
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        има ги навсякъде.

        Нищо не чета. И почти не купувам. въобще не ми се чете, не изпитва абсолютно никаква потребност да чета. Разглеждам само албуми. Единственото което преглеждам е пасков и имам малко време да видя какво е постигнал томас ман с йосиф в египет.

        Comment


          "Тайните на Третия Райх" от Василий Веденеев.Доста интересно книжле, научих доста интересни работи за "Дискът на Белонце", тайните бази на нацистите, научното равнище на нацистка Германия и нацистката науката изобщо.Но все още не съм я прочел цялата - остават ми около 100 страници.Една от най-интересните книги които съм чел!
          „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

          Comment


            Тая книга не мисля да си я взимам. Струва ми се скандално жълта. Убеден съм, че последното четиво, което е попаднало в ръцете на Веденеев е или "Окултизмът и Третия райх" или "Shita на Леонардо".

            Третото нещо от подписа ти е на Дзержински ако не се лъжа. Не знам дали ръководството ще толерира този подпис.

            Comment


              Чета "Войск СС" на К.Семенов, за пореден път!!!
              They march in full battle dress
              With faces grim and pale
              Tattered banners and bloody flags
              Rusty spears and blades...

              Comment


                Ами аз в тази книга прочетох и за биографията на Ханс-Йоаким Марсей, за договорът за взаимопомощ на СССР и Германия който наистина го е имало и за още доста такива...Но имаше и много смешни неща - изкривената реалност, леденият свят - четях и се смях... :sm113:
                „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

                Comment


                  Ако проблемът е само в биото на Марсей



                  Но не е в това работата. Книгата струва 20 лева ако не се лъжа. Дебела е и хартията е горе долу подходяща за тоалетни нужди. Но не е рентабилно.

                  Comment


                    Намерих около 30 Гигабайта книги на издателство Osprey, какво ще кажете за тях?
                    П.П.Изтеглих няколко книжки, хвърлих им едно око и ми се сториха интересни.
                    „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

                    Comment


                      30 гиги са доста. В някакви торенти или?

                      Comment


                        Добри са, но предимно за първоначално запознаване с някаква тема. При тях информацията е проверена, графично много добре представят темите (особено картите на сраженията). Умерени са в оценките си (с известни изключения разбира се), НО са по-скоро популярна литература, отколкото сериозни исторически книги. На моменти прекалено опростяват нещата, други пък направо ги спестяват. Както винаги много зависи от автора - напр. книжката за зулусите е писана от един от най-добрите специалисти в областта и макар че напълно се вписва в "оспрейския" модел, въпреки това е много класна.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          Намерих ги в free.linkos.bg -торент тракер, а дали книгите за ВСВ и средновековиет ще са добри?
                          П.П.Има книжка за словашките и българските изтребители!
                          „Този, който не е готов да отдаде живота си тои не е достоен да го притежава.“

                          Comment


                            И аз мисля че в тази книга има прекалемо много глупости тип "жълтини".
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              MannTeufel написа
                              Намерих ги в free.linkos.bg -торент тракер, а дали книгите за ВСВ и средновековиет ще са добри?
                              П.П.Има книжка за словашките и българските изтребители!
                              Всичките са еднакво добри, за размера си (т.е. "книжки", а не "книги"). Албирео доста добре ги обобщи, стават за първоначално запознаване с материала и отправна точка за по-сериозни търсения в по-дебелата литература.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment




                                Това беше едно от нещата, които си взех от Берлин. Другите десетина не мога да покажа, защото нета ми е супер зле. Въпреки цялото ми желание.

                                Comment

                                Working...
                                X