Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Аз пък в учебно време гледам да не чета много натоварващи или пък сериозни книги,
    защото нито успявам да ги оценя както трябва, нито пък имам желание да се задълбочавам.Ето защо в момента чета Хари Потър.
    Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш...

    Comment


      #77
      Сега завърших "Дневник на Богдан Филов".Адски интересна книга, идеално разкрива тогавашните настроения сред българския народ, също интересно е и мнението на Филов за хората от Третия Райх и съюзниците на България.

      Наскоро започнах и "Случаят Джем", макар че според някои фактите били доста изопачени, в интерес на разказа:lol:
      He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

      Comment


        #78
        каката на Сашо:
        Книга,написана от мъж,става и за жени,,Има ли щастлива любов?,, Ги Корно ,Париж 1997
        Ги Корно канадски учен-психотерапевт,последовател на школата на Юнг.

        Има такава любов,отговаря Корно,но само при условие,че конфликтите се превърнат в повод да осъзнаем раните,преживени в детството,и да се излекуваме от тях.Любовта е сложна алхимия,която ,,става,,само когато сме завоювали истинска близост със себе си.Преди всичко трябва да се научим да обичаме себе си,за да овладеем нелекото изкуство да обичаме другия.

        Ако някой я погледне да свирне

        Comment


          #79
          Аз на каката правя предупреждение да не използва акаунта на момчето. Ако искаш да пишеш, влез регистрирай се и пиши, просто е некоректно да се използва чужд профил
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #80
            Петър I на Алексей Толстой.

            Comment


              #81
              Ход 3

              В момента съм на вълна "Землемория". По добра е от "тоновете" фентъзи боклуци с "мечове и магии".
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #82
                О, да, това си е добра книга. Аз не я смятам за фентъзи
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #83
                  Аз пък чета МПП)
                  Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                  Comment


                    #84
                    Heinz W. Guderian написа
                    В момента съм на вълна "Землемория". По добра е от "тоновете" фентъзи боклуци с "мечове и магии".
                    всъщност преди 1-2 дни я прочетох и аз, наистина много добра, макар че четвъртата книга не ми хареса (тя почти на никой не е харесала)
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #85
                      , наистина съм забелязал подобн нещо. Но на мен м хареса и четвъртата - особено след като я подложих на препрочит. Инак, има и пета книга, но щом четвъртата не ти е харесала вероятно и петата няма да ти допадне. В нея се завръзват конците, т.е., историята стига до естествения си край (и явно Ле Гуин се е опитала там да разреши няки проблеми, които са я тормозели и са останали недоизяснени в предишните).

                      Comment


                        #86
                        Аз четирите ги имам даже първата ми е от библиотека Галактика-от доброто старо време още!
                        Голъм не знаех, че има пета книга :roll:
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #87
                          Re: списък на българските владетели

                          О, има, но и аз не знаех за съществуването й, докато не ми попадна в ръцете преди няколко месеца. Сравнително скоро са я издали (писана е много след първите четири) и съдържа един сравнително кратък роман (той е самото продължение) и няколко разказа - все за света на Землемория. Интересни са за четене.

                          Comment


                            #88


                            Почему нас ненавидят? Вечная война ради вечного мира
                            Perpetual War For Perpetual Peace, Or How We Got To Be So Hated

                            Гор Видал

                            Много добра книга, сега я започнах и бързам да ви я препоръчам.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #89
                              По повод на Бюджолд и нейния свят ето малко социфантастика
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #90
                                Аз в момента чета "Вихрушка" на Джеймс Клавел. Макар книгата да е много интересна, напредвам сравнително бавно защото си уплътнявам свободното време с какво ли не друго, освен четенето.
                                Освен това наскоро хванах по телевизията един сериал прожектиран по книгите на Пелъм Удхаус "Недосегаемият Джийвс", "Горе главата Джийвс" и "Маймунска работа", които бях чел преди доста време. Като си спомням за техния свеж и изтънчен англииски хумор се чудя дали да не ги подхвана отново. Бяха доста приятно четиво а навикът да ползвам няколко книги едновременно и за мене не е чужд.
                                Truth will save the world

                                Comment

                                Working...
                                X