Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    бих си взел книгите му.
    ако имам пари.
    днес ми купиха
    айрис мърдок - дете на думите
    гор видал - на живо от голгота
    ено рауд - история с летящи чини
    марио варгас льоса - леля хулия и писачът
    артемидор далдиански - съновидения
    хауърд стърн - интимни части 2

    Росен Ташев - Теория на Тълкуването
    Росен Ташев - Теория за правната система

    Comment


      Да.
      Е, чак любовни триъгълници няма, щото женската в мравуняка е само една

      Успоредно чета "Животът на древните римляни" на някакъв преподавател в Сорбоната, чието име ми убягва, препрочитам "Стражите, стражите" на Пратчет и тъкмо завърших "Изгорена жива" на Суад (автобиография на палестинско комиче, чиито родители се запалили, защото забременяло без брак и е спасено от активистка на френска хуманитарна организация. Елементарно книжле, направено да въздейства на масите, но се базира на факти, което си е страшничко).

      А, и "Основи на маркетинга" чета също, ама не толкова усърфно, колкото ми се иска

      Comment


        Е, да де, ама май женската мравка имаше двама ухажори. Че и бяха от различни касти, тоест има и класови борби Може да не си стигнал още до там...
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Док Холидей написа
          бих си взел книгите му.
          ако имам пари.
          днес ми купиха
          айрис мърдок - дете на думите
          гор видал - на живо от голгота
          ено рауд - история с летящи чини
          марио варгас льоса - леля хулия и писачът
          артемидор далдиански - съновидения
          хауърд стърн - интимни части 2

          Росен Ташев - Теория на Тълкуването
          Росен Ташев - Теория за правната система
          Кога ще ги четеш? На мене времето ми е винаги малко за четене за съжеление, но се надавям след септември вече да имам много време за едно от любимите ми занимания - да чета.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            ами ще си направя така, че това да ми е работата.

            Comment


              "Кръстникът" на Марио Пузо...Не е лоша, но не мога да кажа, че ми е особено интересна. Успоредно с нея-едни разказчета на О`Хенри...Те са готини (сборникът се казва "Дългият път").

              Comment


                между О.Хенри и Марио Пузо наистина има много силна връзка.
                Това твойто е синоним на безцелно четене )

                Comment


                  "История на Балканите" от Жорж Кастелан. Общо взето безпристрастно написана книга за периода от османското завладяване до 90-те години на 20-ти век. Е някои патриоти сигурно ще се възмутят от някои твърдения! Скоро прочетох и "Шестото клеймо". Интересна е, но не чак да примираш от кеф. 7 по десетобалната. Явно рекламата ме беше подготвила за нещо супер.
                  Сега пък се притесних, че Док Холидей няма да види връзка и между тези автори.
                  между О.Хенри и Марио Пузо наистина има много силна връзка.
                  Това твойто е синоним на безцелно четене )
                  Няма връзка, но какво от това. Човекът си чете за кеф. И между Гор Видал и Ено Рауд не виждам връзка.
                  http://mamkamu.blog.bg/
                  http://gledam.blogspot.bg/

                  Comment


                    маркирах купуване на книги не паралелно четене, окей?
                    Дан Браун е много по-зле от Дж. К. Роулинг. Той не се справя добре дори в рамките на "жанра", жанр с най-непретенциозните читатели, които носят на всякакви помии. Кой ли ще ме изнерви, че дефинитивно да анихилирам кафявия, коелю и прочие модерни тоалетни хартии.
                    *
                    Бих си взел Кастелан ако имах време кога да го чета.

                    Comment


                      Старата история на нов глас . Док, остави на хората правото да четат каквото искат и в какъвто ред им текне, без да се налага да се съобразяват с мнението ти по въпроса (без да се стоварваш отгоре им или пък да ги подкастряш). Аз си падам по нерационалното безцелно четене цял живот и никога не съм изменял сериозно на това бецпринципно принципче (направо автоматично четене, макар че въсщност по-скоро свободно асоциативно и неасоциативно). Е и какво от това. Не твърдя, че чета, за да стана по-умен. Всъщност, напоследък практикувам най-вече нечетене по различни причини.

                      Comment


                        напротив. хората трябва да се подкукуросват и да им се казва кои неща са откровено глупави. нямам време да доказвам както казваше един от детската градина.

                        що се отнася до права. те го имат това право, айде няма да дефинирам точно какво е, че ще стане твърде теоретично, но това право е неотнемаемо, аз не мога да го огранича, но и аз имам правото да твърдя определени неща. те не нарушават и не обиждат )
                        аз наистина бих искал да дойде момент когато четенето ще бъде модерно с всичките му плюсове и минуси на това време. ще се появяват или по-скоро ще се увеличат определени прослойки на чели-недочели, но наистина искам да дойде такъв момент.
                        в момента е модерно да се четат двама-трима автори. не бих избърсал мраморния ми задник с книгите им, защото струват много пари, а и има тоалетна хартия. тези десетина книги са твърде добре познати и сме говорили твърде много пъти за тях. аз не смятам да споря за неща, които очевидно съществуват, не мога и още повече не искам да водя истинска борба срещу тях. техният авторитет сред хората, които смятам за глупави е твърде голям. не бих си позволил този разход на енергия.
                        затова ето как стоят нещата:
                        браун, коелю, том кланси, нам кой си /тоя е от китай/ вече са се изградили като някакви автори. те нямат никакво намерение да се променят. ама никакво. даже напротив. те са по-брутално еднообразни от един от най-повлиялите ме автори /знаеш кой, голъм/ и те смятат, че в това е силата им. никакво бягство извън модела. та в този смисъл те отдавна са свършени като автори и още повече като хммм хаха творци. предполагам, че авторската цел на п. коелю е да служи като пътеводна светлина на хората, които не са научили основни неща и не са имали съзнателен живот сиреч през 90 процента от времето когато са будни не знаят какво правят. а на дан браун - целта вероятно е била да забавлява хората по плажовете като част от един по-странен анимейшън тийм, който изкарва по 75 милиона долара на година. и да пълни книгите си с пясък. /пясъкът го има по брега на морето - това е цитат от следващата ненаписана книга на коелю, той мисличитателите си за малоумни и трябва да им обяснява всичко. забавното е, че читателите му наистина са малоумни щом приемат това, което им предлага. работата е там, че не всички са глупаци на тоя свят./
                        и да, аз знам, че съм по-добър от тях. )
                        знам със сигурност, че не съм свършен като човек и автор. че имам какво да поработя върху себе си и то немалко. но резултатите ще са по-добри.

                        Comment


                          gollum, темата е твърде дълга. нека я оставим засега.
                          до следващия път когато... знаеш )))

                          Comment


                            Дълга е и вероятно от полза ще и дойдат няколко халби бира (или там каквото всеки пие). Впрочем, аз се обръщах не към качеството на определин автори (знаеш ми мнението за тях, още повече че последните седмици го изписвах тук в една-две теми), а принципът на четене на множество книги едновременно (или серийно), срещу рационалното четене на принципа "сега подхващам този автор и от кора до кора", след това следващия, защото са еди-как си свързани и т.н. Не че навремето, млад и зелен ентусиаст не съм го прилагал, но възгелдите ми се промениха.

                            Comment


                              Аз пък не знаех, че Ено РАуд пише и за възрастни. А зсъм чел само "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада". От него де. Сега чета "Морката война" от Филип Коломб. Ама малко е пожелателна, ако и да е писан от адмирал.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                това са просто типове стратегии на четенето. струва ми се, че четенето от кора до кора на живи автори им действа много добре. усмихват се по разни списания, розовеят и дебелеят.)))

                                Comment

                                Working...
                                X