Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Попаднах на една много интересна книга на Анри-Пол Ейду „Истини и загадки на Археологията” сега започнах да я чета и много ми харесва.

    Comment


      Ами аз в момента основно чета "Аз управлявам Вартбург", тъй като стягам талигата за ретропарада, но от време на време хвърлям едно око на "История на Рим" на Димитър Попов.
      Прочее, интересно защо по - долните две теми са под ключ, аз не виждам нищо нередно, дори има една действаща загадка от некакво франсе.

      Интересно, не съм гледал този филм - явно е нещо средновековно, два кадъра с хубаво качество...я да вземе да каже за какво иде реч.
      Last edited by Георг фон Валдбург; 26-05-2006, 23:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      Георг - Трухзес фон Валдбург

      Comment


        Док Холидей написа
        Как е Реверте?
        За мен "Хусарят" е най - добрата книга на Реверте !
        SEMPER AGRESSUS

        Comment


          Ирина Денежкина - "Дай ми"
          Иначе Бъроуз, Буковски само вечер.

          Comment


            Чета си темите по история

            Comment


              Купих си "Офлайн" на някакъв български автор - яни янев. всяка дясна страница е ай си кю лог. всяка дясна някакви глупости за живота. често се мяркат снимки на някакъв модел, полугол, които носят заглавията на готини книги от 20 в. не съм схванал още какво е общото. ай си кю логът си личи че е писан от един човек, а ако е истински - още по-лошо - и двамата са глупави. и това струва 12 лева. сега съм хванал автора в ай си кю.

              иначе продължавам да чета "дай ми". купих си "с лято около шията" "кройцерова соната" на една холандка, "писма до петър" на николай бойков" и филип джиан.

              Comment


                'Age of Capital' и 'Аge of Empire' на Erik Hobsbawm.

                За университета...уж.
                -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                Comment


                  Чингис хан на Джон Ман. Не е лоша, лично е пътешествал по Китай и Монголия. Малко прекален Чингизофил, но то си е нормално. Естествено кофти превод за китайските имена.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Thorn написа
                    Чингис хан на Джон Ман. Не е лоша, лично е пътешествал по Китай и Монголия. Малко прекален Чингизофил, но то си е нормално. Естествено кофти превод за китайските имена.
                    Вчера порчетох, че някакъв американец доказал, че е родственик на Чингис хан. По ДНК анализ на някакъв труп от преди 4000 години. Информацията беше много оскъдна(то на такава глупост колко място да отделиш). Иначе... :sm186::stupid::argh::tdown
                    п.п. не ме питайте повече, защото не знам нищо повече :р.
                    "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                    Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                    Comment


                      В момента препрочитам Тютюна на Димов, щото съм го забравил, а и като ученик не проявявах никакъв интерес към каквато и да е литература :not:

                      Също така и научни трудове, биография и поезия на Раковски.

                      А също така и се сдобих с една прекрасна енциклопедия само срещу 3 лв. "Хроника на ХХ век", том ² (1900-1919 г.) - снимки и статии на най-важните събития.

                      По тия щандове с кашоните можеш да си намериш много полезни и интересни неща за без пари. На заплата обаче ще се ходи в "Ориндж"-а за обстоен преглед.
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        Аз чета "Българската монархия през средните векове" от Станислав Станилов.

                        Comment


                          Вчера порчетох, че някакъв американец доказал, че е родственик на Чингис хан. По ДНК анализ на някакъв труп от преди 4000 години
                          Преди два-три месеца БиБиСи-то пусна документален филм за Чингиз, и част от всичко беше отделено за неговите...сексуални набези. Та както и да е, изразиха теория, че някъде около един на двеста от нас може да намери неговото ДНК в кръвта си.

                          А също така и се сдобих с една прекрасна енциклопедия само срещу 3 лв. "Хроника на ХХ век", том ² (1900-1919 г.) - снимки и статии на най-важните събития.
                          Една бая дебела книжка ли е това - понеже аз имам цяла 'Хроника на ХХ век', около 1000 страници, пак със статии и снимки.
                          -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                          Comment


                            Ами около стотина страници е първата, но е в голям формат. Томовете са пет общо - всеки обхваща 20-годишен период от миналия век.

                            П.п. тва за Чингиз хан дето го казвате и двамата е пълна глупост, мързи ме да обеснявам защо, най-малкото, че няма смисъл

                            А, между другото днес забелязах, че са пуснали едно готино списание "Клуб Океан", може и да не е толкова ново, но определено е доста интригуващо!
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              тва не беше ли към "криле"?

                              Comment


                                Незнам, аз предположих, че е към "Клуб Оръжие"...
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X