Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gstg написа
    Би ли описал впечатлението си от книгата моля?
    Разбира се.

    Първо, книгата си е ясно, че е писана от Марксист - повече отколкото 'Age Of Extremes' която е по-балансирана. Но все пак е много интересен поглед на този революционен период - така че гледната му точка си е намясто.

    Има много икономика - така че трябва малко знания в този 'отдел' за да се чете. Но на мен това ми хареса - понеже Индустриалната Революция без икономика не може да се разбере!

    Както и другата му книга която съм чел от него (Екстрим-а), томчето се чете лесно и приятно - което е огромен плюс за исторически труд. Особено началото - когато описва обществото в края на 18-и век: кара те да искаш да четеп нататък, като роман.

    Също неща като Национализъм и т.н. доста добре ги обяснява.

    Много ми хареса - концентратицята над Френските политически и Английски индустриални революции е пълна и добре описана.
    -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

    Comment


      Учебник по електроника.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Imperial написа
        Учебник по електроника.
        :argh: :stupid: :bump:
        Много якуууууууууу! :nut: :aaa:
        Тъкмо като дойдеш на гости ще ми обясниш за транзисторите и идиодите :nut: :argh: :sm186:
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          "Инките" от един чех-американист, на когото не помня името сега.

          ПП Знаете ли че най-старата рибарска мрежа е намерена в днешно Перу? Според въглеродния анализ е на възраст 8830 години!
          Last edited by Dinain; 07-05-2006, 12:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            "Средиземно море и средиземноморския свят по времето на Филип II" на Бродел. Много е добро.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Динайн: тази книга да не е една кафява? Просто нещо смътно си спомням за една книга за Инките която си стои в една къща във Видин, и която смятам да си 'присвоя' това лято. Може би е същата?
              -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

              Comment


                Requiem написа
                Разбира се.

                Първо, книгата си е ясно, че е писана от Марксист - повече отколкото 'Age Of Extremes' която е по-балансирана. Но все пак е много интересен поглед на този революционен период - така че гледната му точка си е намясто.

                Има много икономика - така че трябва малко знания в този 'отдел' за да се чете. Но на мен това ми хареса - понеже Индустриалната Революция без икономика не може да се разбере!

                Както и другата му книга която съм чел от него (Екстрим-а), томчето се чете лесно и приятно - което е огромен плюс за исторически труд. Особено началото - когато описва обществото в края на 18-и век: кара те да искаш да четеп нататък, като роман.

                Също неща като Национализъм и т.н. доста добре ги обяснява.

                Много ми хареса - концентратицята над Френските политически и Английски индустриални революции е пълна и добре описана.
                Да, екстрим-а е друго нещо при него . Благодаря до тук , мисля да я прехвърля тези дни , сега имам да чета едни поведенчески модели та не е истина.
                Относно национализъма , съгласиен ли си с мнението на Ерик Хобсбаум
                по този въпрос, задавам въпроса умишлено , защото неговите творения на тази тема ги смятат за едно от революционните течения за онова време .... тъжно но реално

                Comment


                  Буковски и Чехов, Жорж Перек...

                  Comment


                    Док Холидей написа
                    Буковски и Чехов, Жорж Перек...
                    На веднъж ? Не те ли объркват ?

                    Comment


                      буковски и чехов да пореден път, трябват ми някои неща. перек не съм го чел преди.

                      Comment


                        Реквием написа
                        Динайн: тази книга да не е една кафява? Просто нещо смътно си спомням за една книга за Инките която си стои в една къща във Видин, и която смятам да си 'присвоя' това лято. Може би е същата?
                        Да, точно тя е. Издадена 1982 г.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Нещо по повод буковски.
                          това е лог от разговор с приятел в кю.
                          казаното е от мен и смятам, че е горе долу точно.

                          "странното е че докато четеш буковски си мислиш че може да отвориш на която и да е страница и да го довършиш но на практика не е така
                          препрочиташ книгата от началото до края иначе губиш някаква нишка на настроението а ти изглежда толкова лесно че ти се струва че можеш да напишеш хиляда такива книги докато си в кенефа
                          нищо чудно наистина да е така де
                          не знам
                          за мен това е авторът най близък до моя начин на писане и ако той е кенефен писател ебал съм го и аз съм кенефен читател"

                          Comment


                            Док Холидей написа
                            Нещо по повод буковски.
                            това е лог от разговор с приятел в кю.
                            казаното е от мен и смятам, че е горе долу точно.

                            "странното е че докато четеш буковски си мислиш че може да отвориш на която и да е страница и да го довършиш но на практика не е така
                            препрочиташ книгата от началото до края иначе губиш някаква нишка на настроението а ти изглежда толкова лесно че ти се струва че можеш да напишеш хиляда такива книги докато си в кенефа
                            нищо чудно наистина да е така де
                            не знам
                            за мен това е авторът най близък до моя начин на писане и ако той е кенефен писател ебал съм го и аз съм кенефен читател"

                            Така , Буковски си е готин и има лек начин на изразяване и елегантен език за писане , това също му харесвам, но пък кенефен.... а и ти Буковски ли намери да четеш там ?
                            Вземи си избрани речи на Т. Живков или терминатора , по-лесно става....

                            Comment


                              там е мястото, където се четат най-любимите книги, ако четеш нещо глупаво губиш концентрация )

                              Comment


                                Ами от доста време не ми остава време да хвана някоя книга в ръка. Ама след като се върнах от Египет преди два дена мисля да си намеря нещо за Египет (най-вероятно от братовчедка ми тя има много).
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X