Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Вземам си думите назад" от Суворов. После и "Александър Първи" от Анри Троая.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      "Записки по римско право" - Петко Венедиков )

      Comment


        "Дневникът на Ханс Дерншвам за пътвуването му до Цариград през 1553-1555 год." Османската империя на длан, през погледа на един мно-о- го обективен и критично настроен западняк.

        Михаил Маджаров, "Спомени".

        "Огледало на света" - история на османския двор, Мехмед Нешри, 15-16 век.

        "Кипърска хроника" - "Повест за сладката земя Кипър", Леонтий Махера, началото на 15 век. Много добра хроника, даваща много информация за средновековния начин на живот, в частност в Кипър.
        Има много интересни данни за български войници, незнайно как попаднали там и спасили Кипър от генуезците през 1373/1374 г., какато и някои описания на мотивацията на средновековния воин и човек.

        Док Холидей написа
        "Записки по римско право" - Петко Венедиков )
        Много е ценно - дава добра представа за класическата история на законите - как правилата постепенно стават част от живота и през какви перипетии минават. Може да се направи интересен паралел с познати нам структури и спорове от днешния ден
        Last edited by ; 02-04-2006, 10:55. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          Като си почнал с хрониките и пътеписите хвърли едно око и на пътеписа на Евлия Челеби. Той също е интересен.

          Comment


            О, да. Имам го на руски, и още много други.

            Comment


              :sm100: Когато бях студентка ми се наложи го прочета. Хареса ми пътеписа на Евлия Челеби. Затова реших да си припиша най-интересните части от неговия пътепис. Да колкото си спомням той даваше сведения за етническия състав на населението в Македония и Западна България. Подробно описваше българските къщи, народна носия, традиционната храна и някои обичаи. Изданието, което ползвах е преведено на български.

              Comment


                Още не съм го чел, че е сред едно поне 50 други хроники на диск

                Comment


                  Аз си го взех от библиотеката.

                  Comment


                    Пол Зюсман : Последната тайна на дома Господен
                    Дам едно много сладурско книжле , препоръчвам ви го

                    Comment


                      Лев Шестов: Атина и Иерусалим. Последната част, включваща сентенции, писани главно през 20-те години (на ХХ век), е направо пленителна. Същински архетип на съвременния философски скептицизъм. Разбираемо защо (по моему) най-великият скептик на миналото столетие- Е. М. Чоран, е бил силно повлиян от Шестов.

                      Пишейки курсова работа по антропология отново преоткрих Елиаде. Образи и символи, Мит и реалност, Митове, сънища и тайнства... въобще митът ме е обзел (може би мит и скептицизъм, ето там намирам себе си).

                      Comment


                        Й. В. Сталин
                        Въпросите на ленинизма

                        Comment


                          В Ориндж при намалените книги доскоро имаше първите два тома на Шестов ако не се лъжа... Явно са стрували повече.Бердяев ми е по-интересен, но нямам време.

                          Comment


                            Страхотно, ако последните два не бяха по-добри от първите два Освен ако не искаш да се насладиш на поредната встъпителна студия. Относно Бердяев-Шестов: твърдо Шестов.

                            Comment


                              'Капитал, Том I' - Карл Маркс: ще ми трябва за университета, тъй че по-добре да го прочета и да му видя работат веднъж за винаги

                              и

                              'Др. Живаго' - Пастернак: тази колекция на 24 часа ми излезе безценна.
                              -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                              Comment


                                изданието на труд в определени случаи - случаят бъроуз, буковски пастернак и пасков е скапано.
                                буковски се издава с меки корици. бъроуз също.
                                пастернак не изглежда добре - старото издание с черни корици е по-добро.
                                пасков изданието от миналата година също изглежда по-добре.
                                в момента - "секс off"

                                Comment

                                Working...
                                X