Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Разбирам. Вярно е че като чиста гимнастика в анализ на света и геополитиката е може би добре, но когато книгите се продават в такъв тираж и автора го канят да говори пред огромна публика, странните идеи могат да бъдат подхванати от още по-странни хора. Той се опитва да се разграничи от жестоката идея за революция или както по друг начин могат да се интерпретират книгите му, но все пак видяхме какво стана с Нишце и нацистите. Той човека си казва едно, а другите си го виждат по техен начин.

    С това трябва да кажа лека нощ за днес.
    -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

    Comment


      Лека.
      Който сее ветрове, жъне бури. И да се опитва да се разграничава, късно е. What`s done is done ... Ницше го интерпретират яката, не знам дали при втория случая е такъв.

      Comment


        Айде моля ви се.
        Досега не съм видял човек който да не харесва Реквиема на Моцарт.
        Да не го грабне за вратлето и да го тресне в земята, а после пак за вратлето... и нагоре... докъдето може...

        Comment


          Очевидно си в добра среда.

          Comment


            Има нещо такова.
            Тъкмо щях да напиша "Всеки сам си избира средата", после се замислих дали е така и в голяма степен съм прав.

            Comment


              Док кои книги имаш на Буковски и от къде да ги намеря, че до сега където питах все ми казваха че ги нямат освен "Поща" и "Всичко на масата". Пък от както прочетох "Поща" вече Буковски ми един от любимците.


              HELLCAT тази книга на Джоузеф Персико: Нюрнберг струва ли си?
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                Чомски бих го чела и като лингвист, и като политолог, само ако живеех някъде през 70-те. Сега има и по-умни лингвисти - и по-четивни, и по-умни леви интелектуалци (ъъъ, ляв интелектуалец дали не е тавтология? :sm186: :lol: )

                По повод на Реквиема, който естествено би трябвало да е на Моцарт, другото би било липса на вкус - РеквъемЪТ с голямо Р и с ЪТ е Моцартов - наскоро прочетох "Мистерията Моцарт" на Филип Солерс, препоръчвам я и на любителите на Моцарт, и на любителите на хубавите книги.

                Comment


                  Ами на едно място съм поръчал да ми ги търсят )))

                  Comment


                    Значи като посъбера малко пари ще те помоля ако могат и на мене да намерят някоя, но аз вече ще те осведомя допълнително за това.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Надали )
                      монополизирал съм пазара на Буковски.
                      Първо аз трябва да си намеря книгите и тогава съм навит на преговори.

                      Comment


                        Хана написа
                        По повод на Реквиема, който естествено би трябвало да е на Моцарт, другото би било липса на вкус
                        Това е защото не сте слушали Фуре . Вярно че, тази година е Моцартова, вярно че моцартовия реквием е нещо изключителено, но недейте се изказва така крайно все пак.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          Фуре? Не съм чувал за творбите му. Някаква насока - откъде да започна?

                          За Чомски и лингвистиката - мда, от 60-те насасам доста неща са се променили, но човека го уважавам - все пак е едно от големите имена в тази сфера, и работата му е направила донякъде революция или поне е разбунила лингвистиката достатъчно. И да е бил в грешка, и да има по-добри от него, без него лингвистиката днес не би била същата.
                          -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                          Comment


                            Хана написа
                            1/ (ъъъ, ляв интелектуалец дали не е тавтология? :sm186: :lol: )

                            2/ "Мистерията Моцарт" на Филип Солерс, препоръчвам я и на любителите на Моцарт, и на любителите на хубавите книги.
                            1/ тавтология не е; по-скоро е абсурд

                            2/ може ли с две думи в какво се изразява мистерията? Надявам се не в старата история за Салиери и пр.

                            Requiem написа
                            1. Фуре? Не съм чувал за творбите му. Някаква насока - откъде да започна?

                            2. За Чомски и лингвистиката - мда, от 60-те насасам доста неща са се променили, но човека го уважавам - все пак е едно от големите имена в тази сфера, и работата му е направила донякъде революция или поне е разбунила лингвистиката достатъчно. И да е бил в грешка, и да има по-добри от него, без него лингвистиката днес не би била същата.
                            1. Май беше :nut: Габриел Фуре. От него едно нещо знам, казва се "Пробуждане", добро е, даже много. Късния 19-ти век, доколкото съдя по музиката.

                            2. За лингвистиката може- за политическите идеи - да си гледа работата :tup:
                            Last edited by ; 09-03-2006, 19:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              Док Холидей написа
                              Надали )
                              монополизирал съм пазара на Буковски.
                              Първо аз трябва да си намеря книгите и тогава съм навит на преговори.
                              Аз и това имах предвид първо ти да се сдобиеш пък вече ако има и за мене една бройка. Но нека първо събера малко парици че чак тогава ще ти кажа.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Базил Лидъл Харт: "История на Втората световна война"
                                Приятно четиво, въпреки че възхваляването на британските военни успехи на моменти предизвиква неволна усмивка
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X