Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Артуро Перес - Реверте: ХУСАРЯТ;
    Анри Троая: Александър ². Победителят на Наполеон.
    Джоузеф Персико: Нюрнберг.
    SEMPER AGRESSUS

    Comment


      Буковски - Записки на стария мръсник - точно това което искам
      Буковски - Всичко на масата - несъмнено също
      другото ми е на нощното шкафче и пощипвам когато имам време -
      Хосе Ортега-и-Гасет - и тримата
      Моъм - Души в окови
      Любовта онлайн - интересно изследване наистина интересно

      ще ми се да си взема История на Османската империя и Шопенхауер, защото все по трудно се намира но май няма смисъл - така и така нямам кога да го чета въпреки цялото ми желание.

      Comment


        Реверте май беше автор на "Деветата порта"
        бих погледнал книгата

        Comment


          "Строители на съвременна България"
          и след нея ще започна "Какво рече Заратуста" на Ницше!
          "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


          Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

          Comment


            Орландо Файджис - 'Танцът На Наташа: Културна История на Русия'

            Като е свърша, почвам 'Rogue States' на Чомски.
            -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

            Comment


              Не че да си пъхам носа в чужди работи, ама тоя Чомски... :noway:

              Comment


                Мда, политическите му работи не са по вкуса на повечето, и може да се каже че се четат главно от псевдо-интелегенцията, но все пак на мен ми е позволено понеже съм още малък!

                Сериозно, не съм съгласен с всичко което казва, но ми харесва да го чета като противовес на вманиечено про-Западните историци и политолози които по принцип консумирам. И работите му по лингвистика са върха на сладоледа!
                -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                Comment


                  "Тъй рече Заратустра" *

                  Comment


                    Requiem написа
                    Мда, политическите му работи не са по вкуса на повечето, и може да се каже че се четат главно от псевдо-интелегенцията, но все пак на мен ми е позволено понеже съм още малък!

                    Сериозно, не съм съгласен с всичко което казва, но ми харесва да го чета като противовес на вманиечено про-Западните историци и политолози които по принцип консумирам. И работите му по лингвистика са върха на сладоледа!

                    Не само че ти е позволено, но се и препоръчва. Критично, обаче. Що се отнася до досадата от "вманиачените про-Западни историци", то нека, ако може, като тъповат консерватор да споделя, че не такива като Чомски ще да са тяхната алтернатива. Опасна заблуда би било.
                    От лингвистика нищо не отбирам, но, както е казал др.Сталин, "нека не оставяме формата да замъгли съдържанието"


                    ПП
                    Това за псведо-интелигенцията е много по-сериозен въпрос, отколкото изглежда на пръв поглед...

                    ППП
                    "Реквиема" на Моцарт или "Реквиема" на Верди?
                    Last edited by ; 09-03-2006, 00:22. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                    Comment


                      Аз тъповати консерватори търпя.

                      Мда, може би наистина Чомски не е противовеса, но сега му е момента да опитам от всичко за да видя в края на краищата кое е истина (за мен) и кое не е. Мисля, че му гледам критично на политическите изявления, или поне се надявам, че е така. Не му взимам думата за 'be all, end all' както казват моите приятели англичаните.

                      То за лингвистиката, само неговото съм чел, но все пак човека с това си е направил името през 60-те, а не с другите си, 'пикантни' неща.

                      За псевдо-интелигенцията, сигурен съм че е така.

                      Реквиема на Моцарт. Верди никога не ми е допадал особено.
                      -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                      Comment


                        Requiem написа
                        Реквиема на Моцарт.
                        :nworthy: :nod: :tup:

                        Ей, най-накрая да видя още един човек да го цени това нещо

                        Comment


                          KG125 написа
                          :nworthy: :nod: :tup:

                          Ей, най-накрая да видя още един човек да го цени това нещо
                          Искаш да кажеш, че има хора които не го ценят?!!! :aaa:
                          -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                          Comment


                            Requiem написа
                            Мда, може би наистина Чомски не е противовеса, но сега му е момента да опитам от всичко за да видя в края на краищата кое е истина (за мен) и кое не е. Мисля, че му гледам критично на политическите изявления, или поне се надявам, че е така. Не му взимам думата за 'be all, end all' както казват моите приятели англичаните.

                            То за лингвистиката, само неговото съм чел, но все пак човека с това си е направил името през 60-те, а не с другите си, 'пикантни' неща.

                            За псевдо-интелигенцията, сигурен съм че е така.
                            Разбира се, че му е момента. За лингвистиката - с нея си е направил името, но популярен става май с другото .... Защото, пълен е света с такива, дето като им подметне някой нещо по-еретично и претенциозно, особено ако е яка критика, тутакси се опияняват и се виждат като най-проникновените мислители на света... Разбира се, то е дълбок и широк психологически и не само въпрос, но като цяло туй е то "псевдоинтелигенцията".
                            Почесвам се аз по тъповатоконсерватината глава и си мисля, че такива като Чомски са проява на саморазрушителната тенденция, която я има не само в обществата и цивилизациите, ами и във всяко едно нещо ....


                            Requiem написа
                            Искаш да кажеш, че има хора които не го ценят?!!! :aaa:
                            98,52% от съвременния свят, my friend. Дано не съм черноглед. :tup:
                            Last edited by ; 09-03-2006, 01:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              В научните следи става известен с теориите си по лингвистика, които дори се промъкват в социологията и психологията (поне аз се запознах с тях докато изучавах втората дисциплина). Разбира се, когато започва да бъде политически активен - тогава му идва и славата. Понякога се чудя дали всичко това което пише не е всъщност една игра, за да докаже теориите си по лингвистика.

                              Това за псевдоинтелигенцията - съгласен съм. Има много хора които проявяват тези тенденции. Най-малкото споменаване на тяхното име или мисъл се превръща в доказателство за техния дълбок довод.

                              За саморазрушаването - какво точно искаш да кажеш?

                              А за Реквиема - има време, света ще види грешката си.
                              -"War is much too serious a matter to be entrusted to the military." - Clemencau

                              Comment


                                Уви, едва ли е игра
                                Пак е дълбока и широка материята, но като цяло имам предвид това, че безогледното претенциозно, и, което е по-лошо - високоавторитетно критикарство и изкарването на черното бяло и обратно, когато е на ниво като на автора, за който иде реч, чисто и просто обърква много мисли за цивилизацията и основите на модерния свят. Откъдето възможности за всякакви екстремизми. А като се имат предвид реланостите на съвременния свят, това е вода в мелницата на тия, които сън не ги хваща да я няма модерната цивилизация.
                                Това е нещо като Грима Уормтънг от "Властелина на пръстените"

                                Requiem написа
                                А за Реквиема - има време, света ще види грешката си.
                                Дано да си прав.
                                Last edited by ; 09-03-2006, 01:41. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X