Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Golding: Lord of the flies
    Conrad: Heart of Darkness

    Comment


      domatubiez написа
      Залезът мн трудно може да се нарече продължение на Параграфа. Ако питаш мен не си заслужава.

      Ако я имаш и не ти трябва мога да ти я купя, защото аз си я търся. За повече подробности ще се разберем по ЛС.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Може да ама няма как да се срещнем ако въпросът се отнасяше към мен )

        Comment


          Може и към теб има малка вероятност след сесията ми да намина към София, ако ли не по пощата ама айде да се разберем по ЛС че да не се отклоняваме от темата.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Хмм в момента чета доста неща, и не знам кое по напред да чета и кое кога ще свърша, значи чета Дипломацията на Кисинджър, не мога да споря със себе си: тази книга е безценна, също така съм се хванал да чета Капитала , нямам какво да кажа за него предполагам вие си знаете... Също така чета и Звездни мигове в Българската история на Б. Чолпанов(сега я свършвам)...
            По-лесно е да се развърже завързаното, отколкото да се съедини разделеното.
            --- Цицерон ---

            Comment


              Тези дни прочетох книгата на Ришард Капушински Императорът. Шахиншахът. Съвсем случайно я видях в библиотечния каталог и си спомних как преди доста време исках да я открия.

              В общи линии, беше доста интересна. Половината се разказва за епохата на шах Реза Пахлави и ислямската революция в Иран - все неща, от които силно се интересувам. Авторът също е показал историческите събития през индивидуалния поглед на доста обикновенни хора и призмата на техните изживявания.
              Truth will save the world

              Comment


                Джон Дън - Анаграмата
                очарователно

                Comment


                  Teория за Голямата война на Клаузевиц

                  Comment


                    Емил-Мишел Чоран: Сълзи и светци. Признавам, че започвам да развивам зависимост спрямо текстовете на този румънец...

                    Comment


                      Григорий Климов: Князът на този свят
                      Признавам, че съм към края и все още не съм наясно дали авторът е циничен или искрен... второто е страшно.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа
                        Григорий Климов: Князът на този свят
                        Признавам, че съм към края и все още не съм наясно дали авторът е циничен или искрен... второто е страшно.
                        Би ли дал повече информация, че ме заинтригува?
                        "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                        Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                        Comment


                          Би ли дал повече информация, че ме заинтригува?
                          Ами книгата си я купих миналото лято, автор и заглавие съм ги посочил. Издадена е за първи път през 1970 г. и е забранена в доста страни според предислова. Написана като роман, развиващ се от 30-те до 60-те години в СССР, всъщност развива много ммм... интересни идеи за Великата Чистка, криминологията, сексуалните извращения, наследствените дегенерации и за човечеството въобще.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            ПОПРАВКА
                            Не си заслужава книгата. Вчера я прочетох до край. Двоумях се за достоверността(много убедително е написана, признавам), докато не прочетох библиографията отзад. Де що има книги за конспирации, тайни организации, масони и еврейски заговори са използвани от автора. Пфу!
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Джордж Карлин - "Напалм и хек"


                              Балзак

                              Comment


                                Емил-Мишел Чоран:Шемет на скептицизма: Силогизми на горчивината. Вече съм напълно зависим...

                                Comment

                                Working...
                                X