Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Използват се за глупости.
    Това не са колони от времето на Омуртаг или паметни надписи или надгробни камъни, че са де използват като основни извори за историята на България.
    Уважаеми историци, проявете малко милост към българската литература.

    Comment


      В момента с удоволствие препрочитам Бари Хюгарт -"Моста на птиците", "Легенда за камъка" и "Осем ловки демона"
      СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

      Comment


        Тъй,тъй,тъй.тези дни отново хванах да препрочитам-за кой ли път-"Запски по Българските възстания".Невероятна книга.Бачо Захарий всичко си е описал от игла до конец.
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          Мишел Турние - X-тимен дневник

          Comment


            стич написа
            В момента с удоволствие препрочитам Бари Хюгарт -"Моста на птиците", "Легенда за камъка" и "Осем ловки демона"
            Е това е приказка! В началото на "Осем ловки демона" има един задочен спор между господаря Ли и "варваринът с очи като лед" за дългия и кратък изказ ...

            Comment


              ndragostinov написа
              На всеки, който харесва Кинг (като мен), ще препоръчам "Пътна мрежа". Това е една от най-добрите негови книги.

              Иначе в момента започвам да чета "Историкът", написана от Езизабет Костова. Засега е интригуваща, макар самата история да не звучи особено исторически реалистична. Накратко - става въпрос за изследователи, които се опитват да открият гроба на Граф Дракула, като следите ги отвеждат не другаде, а у нас в България.

              И аз съм му голям фен имам над 25 негови книги и сега си взех "Пътна мрежа" обаче ще видя кога ще е чета. Мойта най-любима негова книга е "Град отчаяние".

              Иначе сега наистина ще гледам да прочета военните разкази на Й. Йовков
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                KG125 написа
                Е това е приказка! В началото на "Осем ловки демона" има един задочен спор между господаря Ли и "варваринът с очи като лед" за дългия и кратък изказ ...
                "Работа сериозна,
                работа съдбовна.
                Планините раждат
                малка мишка с нос червен.
                Хвърли гърнето с боята!"
                СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                Comment


                  Емил-Мишел Чоран: Тетрадки 1957-1972. Прекланям се пред величието на този оптимизъм за самоунищожение и самоизтезание. Силна книга за търсенето и самотата.

                  Comment


                    Шифърът на Леонардо ОФФФ най-накрая се прежалих....

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      Evolution на Stephen Baxter, един от най-сериозните фантасти днес. Книгата представлява реконструкция на еволюцията на приматите до разумни хора базирана на болезнено подробни изследвания на автора. Силно препоръчвам.
                      Last edited by Imperial; 29-01-2006, 02:41.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Търся си Франц Кафка - 'Присъдата', защото силно ме заинтригува.
                        А напоследък чета учебници по география на България ...
                        "Нима, Създателю,
                        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                        мигар аз самият съм те молил
                        от мрака да ме извлечеш?"

                        Comment


                          VladDracul написа
                          Търся си Франц Кафка - 'Присъдата', защото силно ме заинтригува.
                          А напоследък чета учебници по география на България ...
                          Прочете ли, учебника за 7 клас на Даниела Златунов?
                          Как ти се струва?
                          "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                          Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                          Comment


                            Залезът мн трудно може да се нарече продължение на Параграфа. Ако питаш мен не си заслужава.
                            ***

                            Comment


                              Официално обявен като продължение.

                              Comment


                                neHCuoHEpa написа
                                Прочете ли, учебника за 7 клас на Даниела Златунов?
                                Как ти се струва?
                                Ами сега наблягам на тези за 11ти, защото тях имам
                                Но за изпитите догодина ще трябват и другите.
                                "Нима, Създателю,
                                съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                                мигар аз самият съм те молил
                                от мрака да ме извлечеш?"

                                Comment

                                Working...
                                X