Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    .
    43. Превъзходството не е въпрос просто на пазени в тайна техники.
    57. Със здрав разум не се постигат велики неща.
    71. Не е мъдър човекът, който критикува времето, в което живее.

    Comment


      Аз съм чел тази книга на Крайтън "Фатален срок" преди 3-4 години и много ми хареса. А иначе сега чета за Мусолини и фашизмът, но нещо не ми е интересно предпочитам си добрия стар Трети райх.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        Shelenberg написа
        Аз съм чел тази книга на Крайтън "Фатален срок" преди 3-4 години и много ми хареса. А иначе сега чета за Мусолини и фашизмът, но нещо не ми е интересно предпочитам си добрия стар Трети райх.
        Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
        Макс Лес Реновски

        Comment


          До Зок.
          Да чел съм тази книга на П. Джонс. Даже в този период мисля, че същия автор идва в София с цел представяне на някаква друга книга. Тъпото е,че завършвах философия тогава и повечето от героите му ми бяха до болка познати и изведнъж- Маркс бил побойник, Русо подмазвач следван от фобия че ще го убият, Ръсел имал парадонтоза, Сартр имал ечемик на окото и тн. Никаква наука и поука, но за това има толкова много книги и от там различни вкусове. Аз приемам явно нещата пристрастно, а Джонс за мен пише тенденциозно.
          здз

          Comment


            Реално - Фредерик Бегбеде : " Любовта трае три години " , днес я изчетох ( звучи
            като погълнах ),макар и принципно мислех да почна Барт . А в крайна сметка ...
            реших да не чета нищо . Засега .
            ПС Джонсън , да си признаем ,е част от движението на англосаксонските
            " велики компетенти " , за които не се знае в какво са компетентни, но
            будят някакво сантиментално преклонение към псевдовсеобхватните си
            познания . Същински Онегин , рецитиращ сентенции , но не знаещ латински . Някой бе казал , че когато не можеш да твориш изкуство ,
            трябва поне да имаш усет за преклонение . А мастър Джонсън го няма.
            Last edited by Kaiser; 30-06-2005, 16:31.

            Comment


              Нищо чудно. Това му е сравнително слаба книга. :sm186:

              pop69 написа
              До Зок.
              Да чел съм тази книга на П. Джонс. Даже в този период мисля, че същия автор идва в София с цел представяне на някаква друга книга. Тъпото е,че завършвах философия тогава и повечето от героите му ми бяха до болка познати и изведнъж- Маркс бил побойник, Русо подмазвач следван от фобия че ще го убият, Ръсел имал парадонтоза, Сартр имал ечемик на окото и тн. Никаква наука и поука, но за това има толкова много книги и от там различни вкусове. Аз приемам явно нещата пристрастно, а Джонс за мен пише тенденциозно.
              Не знам дали говорим за един и същ автор - аз говоря за Пол Джонсън, автор на "Съвременността" "Интелектуалците" и ако не се лъжа "Ренесансът". А ти за Джонс? Дали не става въпрос за Дж. Пол Джонс - басист на Лед Цепелин?
              Той е свирил на тригрифна китара.... може и книги да е писал...

              Абе няма значение Петър Мирчев има роман "Лед Цепелин".

              Да се чете е яко. :rock: рофл
              Last edited by Зок; 30-06-2005, 16:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
              Макс Лес Реновски

              Comment


                Чета Достоевски. След неговата безисходица, каквато и да е моята, все си казвам, че може и по-зле Затова и намирам Достоевски за невероятно позитивен автор, защото показва пропадането, което може да се случи на човека и с това ти дава надежда. А на онези, които го мислят за сантиментален и прекалено философски мога само да кажа, че гроздето винаги е кисело, когато е високо, няма как да не се критикува дълбоката многопластова душа, разкрита и описана от него, ако дребнавият читател не е в състояние сам да я усети и това води до отричане на онова, което не разбираме. Не е ли от край време така...
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  1337, копеле, мноу сма фа`шьън кат` читьем Дудустуевски. Мноу е 1337 бастардчето, пред разстрел, каторга, епилепсия етц. соу 1337.
                  Евала когато ми е криво на душата ще рийдвам малко "Крайм ен` пънишмънт" както се пише на инглиш нал` ма разбираш. А за да сма ощи по лийт и куул о йеа ман ше цитираме фенски автори с неколко о-та.

                  И такаааааааааааааа
                  ууууважаеми зрители
                  предстаам ви
                  ОООООООООоскар Уайлд. Тоя dude е бил мноу фешън малко сноб ама пич та дрънка и си владее езика.
                  Артър Кооооооооооооон-ан Дооооооооооооооооойл. (ама се пита кво е доил?)
                  Там Шерлок едно-друго ше се сетите. Мноу викториански изгъзици хипер ултра атмосфера.
                  Следващия -
                  Джооооооовани Бооооокачоооооооооооо (някой казват, че се пише Чукачо обаче литературната история не го е доказала)
                  И най-голЕмото "О" е Джеймс Джооооооооооооооооойс.

                  Кат искаме да сме куул казваме че сме почнали да четем "Оооооооооооооодисей" (Оди сей бе - ебати земеделския роман) обаче сме получили душевен оргазъм и сме изцапали книгата.

                  А на вторични ми дадоха 10 ле`а за нея.
                  So c00l so 1337

                  о йеа доказах че Достоевски роксорс.

                  ______________

                  btw мноу ти е готин подписа.
                  Изпаднах в транс от тая фешън история.
                  Некак си се пречистих

                  :nut: :nut: :tdown
                  Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                  Макс Лес Реновски

                  Comment


                    Навремето Юнг определяше Джойс за шизофреничен ; коооолко
                    несправедливо - гениите , разбира се затова са гении, да демонстрират
                    отклонения,които после ще се превърнат в норми ; и когата тава стане
                    геният умира в мизерия и забрава ( замалко ) , а после пак възскръсва
                    в упопомраченото съзнание на поредното поколение вундери.Горд съм ,че
                    СЪР Дойл , Артър Конан & Уайлд , Оскар са намерили ползотворна почва
                    за развитие и ще изпъстрят " Интелектуалците " на епохата с нов заряд-
                    как беше при Бодлер - " жевеейки като богат провинциален буржоа, той
                    разбира се низвергна буржоазията " ( Сартр ) .
                    Кой бе казал - " нищо ново под слънцето ...." :o

                    Comment


                      Това за мизерията е правилно за нещастие.
                      но виж пък Дали. Тотална противоположност. А какво става със спътниците му? Единия гние неизвестно къде - визирам Лорка, а другия направи хиляда филма (айде да не са 1000 ама 500 - Бунюел) ...
                      Книгата на Дали "Мисли и афоризми" си заслужава. Забавна е. Можеш да й хвърлиш едно-две очи
                      Само не с идеята от типа "Как да бъдеш щастлив без пари, приятели и жени" (кратко ръководство с илюстрации.

                      Личните предупреждения на лични бележки.
                      Мерси.
                      Last edited by mellisa; 02-07-2005, 12:35.
                      Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                      Макс Лес Реновски

                      Comment


                        Чшш, нема да закачате баща ми, че имам доста връзки с подземния свят, ще ви отеснее собата :sm113:
                        knowledge is power

                        Comment


                          Артър рокс бе!!!
                          Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                          Макс Лес Реновски

                          Comment


                            Sherlock написа
                            Чшш, нема да закачате баща ми, че имам доста връзки с подземния свят, ще ви отеснее собата :sm113:
                            Кво, да не викнеш полковник Моран?
                            той откак "Запустялата къща" малко е в затвора... а Мориарти нали падна и... трудно ще намериш качествена помощ от подземния свят.
                            Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                            Макс Лес Реновски

                            Comment


                              Не е тази автора е Пол Гиноше тя е малък формат. Иначе до 2-3 дена мисля да почвам "Параграф 22" а след нея "По пътя".
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Не е подходящо.
                                по пътя е много ангажираща книга, преди която и след която трябва да си чел и да четеш още поне 10 други книги, които няма да изброявам.

                                А "Параграфа" няма нужда от говорене. Горките жени дето не могат да прочетат тия две велики книги - "Швейк" и " Catch 22".
                                Изпускат но както казва Хашек: "Животът не е учебник за паркетни обноски".
                                Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                                Макс Лес Реновски

                                Comment

                                Working...
                                X