Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    valo написа
    Нищо не чета в момента. :vb_sad: Вече един месец чакам търпеливо обещаното..... :cry:

    Миии... понеже ме разубедиха.... Пък и забравих покрай проблемите тук. :shrug: Абе с една дума виновен съм. :not: Само да избера нещо от списъка!

    Ииии...сега чета за военното дело на чукчите! Сериозно! Тия са воювали 150 години с руснаците, докато признаят, че и руснаците понякога могат да воюват, пък са и повече (руснаците!).
    Предтавяте ли си ако бяха победили чукчите? Чукотка от Владовосток до Дунава!!!
    Проблемът на форума :damnyou:

    "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
    Паисий Хилендарски

    Comment


      "Вторници с Мори" на М. Албом; "Джонатан Ливингстън Чайката" на Р. Бах и "Малкият принц " на Сент-Екзюпери.
      SEMPER AGRESSUS

      Comment


        Вие си се карайте,
        аз в момента си общувам с една стихосбирка на
        Никола Вапцаров и ви се чудя за какви неща се джафкате....
        "Нима, Създателю,
        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
        мигар аз самият съм те молил
        от мрака да ме извлечеш?"

        Comment


          Снощи подхванах "България в Световната война 1915-1918"
          от Н. Недев (подполковник от ГЩ) издание 1927.

          "Лошо облечена, зле нахранена, без железници,
          с изпокъсани царвули и ямурлуци, но с патрони на
          кръста и страшна бердана на рамо българската войска
          взимаше невероятно големи пространства всред кал и
          дъжд през късите есенни дни"

          Comment


            Често разгръщам тази книга, както и другата, писана от Недев - "Дойранската епопея 1915г. - 1918г."
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              Фантастична Антология - Дракони
              "Нима, Създателю,
              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
              мигар аз самият съм те молил
              от мрака да ме извлечеш?"

              Comment


                Пол Джонсън - "Съвремеността - Светът от 20те до 90те". Типичен англо-саксонски поглед върху периода но има доста интересни неща, тонове фактология и "само" 20тина страници източници, разбира се, не всички от тях сериозни, но пък за сметка на това са пикантни . Специално разделите, разглеждащи (де)колониализма са много интересни.
                knowledge is power

                Comment


                  Евала Шерлок!
                  Ако ти е интересен Джонсън и не си чел "Интелектуалците" ти правя голямо препоръчване. Книгата е ммммм :rock: Много добра. Хем се чете бавно. да не трябва често да даваш пари за книги. :tup:
                  Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                  Макс Лес Реновски

                  Comment


                    Шестото клеймо на Дан Браун.
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      Благодаря, ще я потърся, няма начин да я няма в тукашната библиотечна мрежа
                      knowledge is power

                      Comment


                        "Лолита".
                        Определено Набоков е доста хитър автор. Като я прочета и не ме домързи може да напиша едно ревю. :weird:
                        Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                        Макс Лес Реновски

                        Comment


                          .
                          43. Превъзходството не е въпрос просто на пазени в тайна техники.
                          57. Със здрав разум не се постигат велики неща.
                          71. Не е мъдър човекът, който критикува времето, в което живее.

                          Comment


                            К.Чапек- Апокрифи-,,мъдростта е особен вид тъга,,
                            Що се относя до Интелектуалците на П.Джонс разбрах, че хората могат да се оплюват дори и автора на това да не е българин. Книгата предлага плитки сензаций, клюки и злоба. Имам чувството, че книгата е писана от сценаристите на Слави Трифонов и е издадена от някоя жълта редакция.Има обаче и верни неща за Маркс и Русо примерно, но тези двамата ще останат с друго в историята, а не напримерно с произведение от рода на Интелектуалците....
                            здз

                            Comment


                              pop69 фатално несъгласен съм с теб.
                              Как можеш да говориш такива смешни неща за Пол Джонсън и книгата му. любопитно ми е дали наистина си я чел или някой не ти е разказал какво мисли по въпроса.
                              "Сценаристи на Слави Трофонов" Бла бла бла

                              Whatever днес си намерих първото издание на "Тютюн" за смешни пари, но тъй като вече съм пропит с прогнилата преработка надали ще променянещо по въпроса.
                              Взех си и четох малки от книгата на култовия Хауърд Стърн и най-сетне открих първите два тома от "Йосиф и неговите братя". Крайно време беше. Това ще чета след "Лолита".

                              pop69 стегни се.
                              Къмон иу мадърфакърс ал кил иу ол
                              Макс Лес Реновски

                              Comment


                                ох аз четях храна за акули
                                сега съм на тракционен подвижен състав на бдж 1944-1990
                                том 2

                                Comment

                                Working...
                                X