Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    След Киняр пак си оставам на френска вьлна - Маргьорит Юрсенар - " Източни
    новели " и Шан Са - " Момичето , което играеше Го " . Да припомня - Юрсенар :
    пьрвата жена академик вьв Франция , Са : носител на "Гонкур". Красив стил ,
    боравене с архетипна символика - с други думи наслаждавам им се .
    Last edited by mellisa; 04-06-2005, 13:23. Причина: Юрсенар бе човек, ЮрсенаР

    Comment


      BAGA_TUR написа
      "Дългия изгрев на Ена", "Сезонът на мъглите" - добри са!!.. :tup:

      .
      Виж нещо на Кир Буличов.

      Erich Von Manstein написа
      Бъроуз - Софтмашина. Най-наркоманската му книга. Освободено подсъзнание. Записки под въздействие на дрога. Много добра.
      Бе не знам.... То при Кастанеда беше смущаващо, пък това. Да не стане някоя беля.

      valo написа
      Чета е силно казано. По-скоро преглеждам.
      "Българското опълчение 1877-1878" Биографичен и библиографски справочник в два тома.
      И съм поразен. Изненадан. Сащисан....
      От броя на "самоволно напусналите"...От броя на дезертьорите. До сега бях запознат само с бляскавата страна на медала. Оказа се, че има и друга, тъмна....
      Затова после, когето е дошъл момента, се е проявила бляскавата страна.
      Така е по-добре - изхвърлено е негодното. Опълчението е доброволно и явно не всички са имали добра представа къде отиват. Българите падат малко чешити, знаем. По-хубаво ли беше някой да побегне от Шипка? Естествен процес е. И сега, ако видиш едно начално обучение в която и да е армия, ще има процент отказващи се.
      Last edited by ; 03-06-2005, 22:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        Kaiser написа
        След Киняр пак си оставам на френска вьлна - Маргьорит Юрсенар - " Източни
        новели " и Шан Са - " Момичето , което играеше Го " . Да припомня - Юрсенар :
        пьрвата жена академик вьв Франция , Са : носител на "Гонкур". Красив стил ,
        боравене с архетипна символика - с други думи наслаждавам им се .
        Ех...Прекланям се пред литературния ти вкус, толкова добре поддържан...Юрсенар е голяма, много голяма. Това е един от малкото френски писатели, от когото съм чела всичко и при това съм му останала фен от алфата до омегата на неговото творчество. Не знам доколко си чел други нейни творби, но мога само да ти препоръчам Мемоарите на Адриан, Творение в черно или Анна, сорор...Ако мога да перифразирам Уди Алън, всеки път щом чета Юрсенар ми иде да хвана перото и да седна да пиша.
        Тя е тази, която превежда Кавафис на френски също така.

        Моменти на свобода. Всеки добре подреден живот има своите и който не умее да ги предизвика, не умее да живее.

        Винаги е необходимо една лудост за да се изгради една съдба.

        Има повече от една мъдрост и всички те са необходими на света, няма нищо лошо в това те да се редуват.

        Паметта на повечето хора е изоставено гробище, в което лежат без чест мъртъвци, които те са престанали да обичат.

        Тишината е направена от думи, които не сме изрекли.

        Истинското рождено място е това, в което за първи път сме се погледнали с интелигентност.

        Малко са двукраките, след Адам, които са заслужили името човек.

        Нищо не е по-бавно от истинското раждане на един човек.
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          Сьгласен сьм, mellisa - стильт на Юрсенал е невероятно красив ; като нескончаем поток от минало и настояще , който неусетно и властно
          те увлича - вглеждаш се в кристалното му дьно и откриваш частици от
          собственото си Аз . " Източни новели " е пьрвата нейна книга , която че-
          та и определено няма да е последната - вече си купих " Записки от гра-
          дината .Есета " , а ще гледам да открия и книгите приведени от теб .

          Comment


            Какво четеш в момента
            Чета проекта на министър Станков за нов НПК. Не е истина колко много глупости на кв. сантиметър побира :aaa:
            Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
            Давай за тех, кто с нами был тогда.
            Давай за жизнь, будь проклята война,
            Помянем тех, кто с нами был тогда.

            Comment


              sake написа
              Чета проекта на министър Станков за нов НПК. Не е истина колко много глупости на кв. сантиметър побира :aaa:
              Кодексът за МЧП (обн. ДВ 42/17.05.2005г. ) - една много приятна изненада :tup:
              SEMPER AGRESSUS

              Comment


                HELLCAT написа
                Кодексът за МЧП (обн. ДВ 42/17.05.2005г. ) - една много приятна изненада :tup:
                Имайки впредвид унификацията на законодателството ни с Е.С. просто няма начин точно МЧП кодексът да не е качествен. Остава да си оправим и вътрешното законодателство.
                Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                Давай за тех, кто с нами был тогда.
                Давай за жизнь, будь проклята война,
                Помянем тех, кто с нами был тогда.

                Comment


                  Какво чета в момента ли?Ами официално се готвя за изпит по история, но след 4 часово четене се уморих и ето ме пак в нета и чета баш в момента какво пиша!
                  Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

                  Comment


                    sake написа
                    Имайки впредвид унификацията на законодателството ни с Е.С. просто няма начин точно МЧП кодексът да не е качествен. Остава да си оправим и вътрешното законодателство.
                    Какво по - точно ?
                    SEMPER AGRESSUS

                    Comment


                      HELLCAT написа
                      Какво по - точно ?
                      Надали това е точният форум за такава дискусия.
                      Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                      Давай за тех, кто с нами был тогда.
                      Давай за жизнь, будь проклята война,
                      Помянем тех, кто с нами был тогда.

                      Comment


                        sake написа
                        Надали това е точният форум за такава дискусия.
                        "Есть такая партия..." би казал др. Ленин. Т.е. това е точния форум - вж. Юридически дискусионен клуб.

                        А иначе в момента чета "Договорът за мир в Ньой" от К. Муравиев.
                        Last edited by HELLCAT; 09-06-2005, 20:11. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        SEMPER AGRESSUS

                        Comment


                          "Das Boot", а ако не ме примързи, като я свърша ще й направя рецензия
                          Rolling, turning, diving
                          Rolling, turning, diving, going in again
                          Run, live to fly, fly to live, do or die
                          Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                          Comment


                            sake написа
                            Имайки впредвид унификацията на законодателството ни с Е.С. просто няма начин точно МЧП кодексът да не е качествен. Остава да си оправим и вътрешното законодателство.
                            А-а, не се знае. Понякога преписването до какви беди води...

                            Comment


                              Резерватът на Таласъмите - Клифърд Саймък.

                              тресна ме фантастиката и това си е.
                              "Нима, Създателю,
                              съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                              мигар аз самият съм те молил
                              от мрака да ме извлечеш?"

                              Comment


                                O-хо-о, сладка Октомврийска бира!

                                Comment

                                Working...
                                X