Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    mellisa написа
    Отворих страницата за да ви кажа какво чета в момента и останових нещо изненадващо - нямам никакво желание да го кажа на друг, сякаш развивам особено собственическо чувство към книгата, която ме е докоснала и не желая друг да я види така, както я виждам аз. Интересно, аз ревнувам една книга! Ревнувам особената връзка, създала се между мен като читател и книгата и индиректно нейният автор. Ха сега де !
    Ех не ревнувай ...
    Никой няма да види книгата ти така както я виждаш ти. Ние просто ще я видим по друг начин, всеки сам за себе си...Ние дори и читателя на книгата не можем да видим, по същия начин както той себе си вижда четящ, та какво остава за книгата...
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      Днес излезе новата книга на Тери Пратчет - "Изумителният Морис". Нова, в смисъл че сега я издават в България, иначе е от 2001. Та сега съм си направил кафе, запалил съм си цигара и отварям корицата....
      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

      Comment


        rambler написа
        Днес излезе новата книга на Тери Пратчет - "Изумителният Морис". Нова, в смисъл че сега я издават в България, иначе е от 2001. Та сега съм си направил кафе, запалил съм си цигара и отварям корицата....
        Чети чети Искаме отзиви след това....Не че няма да си я купя, но поне да знам веднага ли или може и да почака
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          Ами точно в момента прелиствам една Тибетска книга за Живота и Смъртта ... и въпреки че не съм много по източните култури ми харесва.
          "Нима, Създателю,
          съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
          мигар аз самият съм те молил
          от мрака да ме извлечеш?"

          Comment



            eй това четем, и втората му част, мнооого приятно четиво, чакаме трета където добрите герои ще получат Т-34-85, авторът обаче разочарова аудиторията като заяви че Ис-2 няма да им даде.

            Comment


              Аз най-накрая намерих Резун и спокойно си го чета сега. Авторът е уникален, интересен, умен и пише увлекателно. Харесва ми
              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

              Comment


                :nod:
                :|
                :sm186:



                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  И аз обичам фантастика, обаче Тери Пратчет е по-добър

                  Comment


                    Поправка, оказа се, че не съм чела онзи Резун, а съвсем нормален Резун на име Мирон...
                    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                    Comment


                      mellisa написа
                      Поправка, оказа се, че не съм чела онзи Резун, а съвсем нормален Резун на име Мирон...


                      Ох, това е за майтапи!!!:tup:
                      Проблемът на форума :damnyou:

                      "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                      Паисий Хилендарски

                      Comment


                        Евгений Гуляковски - Сезонът на мъглите
                        "Нима, Създателю,
                        съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                        мигар аз самият съм те молил
                        от мрака да ме извлечеш?"

                        Comment


                          .
                          Last edited by ; 21-03-2006, 17:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            valo написа
                            По-интересно е продължението - "Дългия изгрев на Ена".
                            Благодаря, ще го имам предвид
                            "Нима, Създателю,
                            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                            мигар аз самият съм те молил
                            от мрака да ме извлечеш?"

                            Comment


                              "Дългия изгрев на Ена", "Сезонът на мъглите" - добри са!!.. :tup:

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                В момента чета само част от преснети листове за "Въздушните на негово величество войски 1935-1945" те са били две части. Много ми харесват
                                Last edited by Shelenberg; 15-07-2005, 13:53.
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X