Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Този за ьгьльт ми е особенно любим , както и " Кьде са сенките ? " -
    предсмьртните думи на "последният римски цар " , а и думите за
    Тиберий в началото на романа .

    Comment


      Е добре, признавам, че вашите постинги за Киняр ме накараха да си взема "Секс и Ужас". И....въобще не съжалявам! Страшна книга е това! Лошото е само че нямам време да и се отдам изцяло и затова си позволявам по 20-на странички дневно - но пък така се удължава удоволствието нали
      ...ех...зарибихте ме вие
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Има ли ги преведени тези книжки? Защото срам не срам, никога не ми е попадал в ръцете въпросният Киняр. Но ако ги има, ще си гивзема .

        Comment


          Да - аз знам за три.

          Днес си взех от любимата ми поредица на английски всички приказки на Братя Грим, на Андерсен и три романа на любимия ми Туейн + "фамозните" му разкази.

          А за връх на снбарията ще си взема 37те пиеси на Шекспир в един том. ОМГ.


          Изпитвам някаква фетишистка страст - красиви по 800 страници А5. Определено съм фетишист.

          Нищо лошо. Обичам да дишам хартията на книгите. Бих казал, че от това произтичат само приятни емоции.


          Ето три корици:
          Та както казах томовете са с перфектно оформление - по 750-950 страници, с илюстрации и прекарването на следобед в комапнията на Алиса или шерлок Холмз е най-хубавото, което изрод като мен може да си пожелае.





          Comment


            Erich Von Manstein написа
            Изпитвам някаква фетишистка страст - красиви по 800 страници А5. Определено съм фетишист.

            Нищо лошо. Обичам да дишам хартията на книгите. Бих казал, че от това произтичат само приятни емоции.
            В аромата от страниците на една нова книга има нещо особено интимно, което свързва завинаги читателя с произведението.

            Хана, благодаря за цитатите. Докато го четях на френски се питах дали е добре и успешно преведен на български, виждам, че е.

            Аз преминах, докато чакам доставката на остатъка на книгите на Киняр, на Хорхе Борхес.
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              Ето няколко любими откъса от Киняр :
              " Юниширо Танизаки не можеше да понася искрите на стоманата ;
              никела ;
              хрома ;
              изнамирането на алуминия ;
              НАТРАПЧИВАТА БЕЛОТА НА ХАРТИЯТА , ИДВАЩА ОТ ЗАПАД ;
              фаянса и стъклата за очила.
              ....
              Той съжаляваше за изкуството така,както го разбира-като органична връзка с манифактурното занаятчийство и предметите,които то добавя към света.
              Обичаше тъмните гори.
              Обичаше пясъчните степи . "

              " Има тела , които наричаме антитела.Те нямат образ.Нямат ехо. Никой
              мечтател не мечтае за тях .Никой свят не е съставен от тях .Говори се ,
              че те пишат "

              "Удивителното табу на езика е най-хуавата тема.
              Удивителната красата е единствената красота.
              Красота,която изпреварва човешкият свят .Омайващата красота ,която
              внезапно разпознават вцепенените твари.
              За меланхолиците , за немците ,за новородените , за децата , за мечтате-
              лите ,за истинските музиканти ,за еротоманите , за фантазьорите , за
              писателите , за влюбените , за умиращите - тя е единствената красота."

              "... когато всички престанат да четат , литературата ще възвърне престижа си.Тогава отново ще се появят скривалища -толкова е вярно,
              че нищо друго от човешкият опит не може да и съперничи .
              Най-социалният човешки опит .
              Най-отшелническият . "
              P.S. Аlbireo , ами добре дошъл в клуба

              Comment


                mellisa написа
                Аз преминах, докато чакам доставката на остатъка на книгите на Киняр, на Хорхе Борхес.
                Тц тц, знаеш какво да четеш ти!

                Comment


                  Erich Von Manstein написа
                  Тц тц, знаеш какво да четеш ти!
                  Имам добър пример пред мен. Най-добрият
                  "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                  Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                  Comment


                    "Врангеловата армия в България 1919 - 1923"
                    SEMPER AGRESSUS

                    Comment


                      Хенри Милър, Тропикът на рака.

                      Гарсиа Лорка, Кървава сватба и Домът на Бернарда Алба.

                      Булгаков, Кучешко сърце.

                      Кафка, Америка.
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        Да ги четеш едновременно е изхвърляне. Като ги свършиш няма да си същата, убеден съм.

                        Comment


                          Не бих казал - това е моят подход към книгите .

                          Comment


                            и накрая.... Кафка го убиха в Испания, а Лорка го изядоха кучетата в Америка обаче ние го знаем това щото хенри Милър с бинокъл го видял от тропика на рака... или на козирога... предвид, че има две такива книги.

                            Comment


                              Erich Von Manstein написа
                              Да ги четеш едновременно е изхвърляне. Като ги свършиш няма да си същата, убеден съм.
                              Това е лично твое мнение и уважавам правото ти на него. Но позволи ми аз да виждам собственото си четене по различен начин. Не съм човек на една книга. Трябват ми поне няколко и то в различни области.
                              А за променята, ние никога не сме същите, независимо дали четем Лорка и Милър заедно или просто откъсваме още един лист от календара...А и нали това е целта на книгата - да те промени, да те докосне, да те бележи.
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment


                                Не всяка промяна носи добро. Сигурна ли си, че можеш да усетиш удоволствието на да кажем четенето на дядо ти Федя Достоевски и Брет Истън Елис едновременно? Надали има по-разнообразна връзка, създадена от тия двама автори. Секс в колежа и убити бабички... та струва ми се, че удоволствието няма да е пълно.

                                Comment

                                Working...
                                X