Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българските Спецсили на Пламен Григоров,Легионът и Стратегия,тактика,физиология,психология,философия и история на самозащитата без оръжие.Понеже и трите книги са много интересни ги чета паралелно
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      "Олигарсите. Богатството и властта на нова Русия" на Дейвид Е. Хофман. Препоръчвам я!
      http://thirdreich.boinaslava.net/

      Comment


        Понеже тук духа вятърът на Киняр, реших и аз да се прежаля и потопя в дебрите на този уникален френски ум и дух. Да вземем да прекръстим клуба в Почитатели на Киняр, може би ?
        Та мисълта ми бе, изглежда Скитащите сенки е първата от 3 книги, обединени под заглавето Последното царство....
        "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
        Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

        Comment


          Araslan написа
          Българските Спецсили на Пламен Григоров,Легионът и Стратегия,тактика,физиология,психология,философия и история на самозащитата без оръжие.Понеже и трите книги са много интересни ги чета паралелно

          Значи най-накрая си си ги поръчал :tup: дано ти харесат и ти свършат работа (най вече тази за легиона)
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Джордж Оруел - 1984
            "Нима, Създателю,
            съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
            мигар аз самият съм те молил
            от мрака да ме извлечеш?"

            Comment


              Да в "Легионът" има доста интересно инфо.Между другото не съм ги поръчал купих ги от книжарница "Хеликон" в Пловдив но там повече няма да стъпна че ще фалирам колко интересни книги има цял живот няма да ми стигне да ги изчета
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                VladDracul написа
                Джордж Оруел - 1984
                Леле чак до моя квартал се усети болката.

                Comment


                  Знам, че ще се смеете, но... Чета едновременно "Курс международного права" (в 5 тома!)" и "От Уругвай'30 до Мексико'86-История на световните първенства по футбол".
                  А иначе свърших благополучно "Морската карта" на Перес-Реверте и мисля да се насоча към някоя от другите му книги...Може би "Деветата порта".

                  Comment


                    Erich Von Manstein написа
                    Леле чак до моя квартал се усети болката.

                    Книжката си е хубава - не мога да отрека
                    "Нима, Създателю,
                    съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                    мигар аз самият съм те молил
                    от мрака да ме извлечеш?"

                    Comment


                      Само "хубава" ли ще кажеш?

                      Comment


                        попаднах на един нелош сайт, предполагам известен на някои от вас


                        пълен със справочна литература и т.н.
                        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                        Comment


                          Erich Von Manstein написа
                          Само "хубава" ли ще кажеш?
                          добре... книжката е потресаваща ...
                          до преди малко си я четох и не мога да се отлепя.
                          "Нима, Създателю,
                          съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
                          мигар аз самият съм те молил
                          от мрака да ме извлечеш?"

                          Comment


                            Клуб на Киняр - ми не е лоша идеята на Мелиса Аз сьм за , особенно
                            след като си взех и прочетох и " Тераса над Рим " ( това преди три дни ).
                            Пьк Оруел - разбирам те ВладДракул , и аз не можех да се отлепя .
                            Велико блаженство е пьрвият прочит на една хубава творба , наслада са
                            повторните срещи с нея .

                            Comment


                              "Граф Монте Кристо" , иначе то за класика като 1984 просто няма какво да се добави.
                              "На рилеца герой
                              титан калимански,
                              герой от Булаир
                              с гърди от желязо
                              и воля от гранит."

                              Comment


                                Търсех навсякъде по света място за почивка и го открих в един ъгъл за четене

                                Kaiser написа
                                Клуб на Киняр - ми не е лоша идеята на Мелиса Аз сьм за
                                Мда, определено се развива този форум - само преди два месеца тук се организираше клуб на Моника Белучи
                                Досега не беше спомената още една от преведените на български книги "Всички утрини на света".

                                Да поставя началата на клуба - ето няколко мои любими места от "Скитащите сенки":
                                ***
                                Някога г-н дьо Поншато имаше колекция от миниатюри - преди да се заинати с книгите. От момента, в който усети сладостта от четенето, той заживя само за тях. Винаги повтаряше една мисъл, която бе прочел в "Имитацията":
                                - In omnibus requiem quaesivi et nusquam inveni nisis in angulo cum libro. (Търсех навсякъде по света място за почивка и го открих единствено в един ъгъл за четене).

                                ***
                                - Не дишайте!
                                Не се намирах във фотографско ателие. Намирах се в рентгеновото отделение на болницата в Рейкявик. Всяко общество казва на гражданите: "Не дишайте."

                                ***
                                Винаги ще се съмнявам в този, който казва „ние“, когато изпитва наслада. Без самота, без усещане за времето, без страстта на тишината, без възбудата и въздържанието на цялото тяло, без треперенето от страх, без скитането из нещо сенчесто и невидимо, без спомен за животинското, без меланхолия, особено без меланхолия, няма радост.
                                ***
                                (и цитати от "Секс и ужас")
                                Нещо от нашата душа ни напуска в удоволствието. Взорът се притъпява. Ние ставамепадналиничком животни...
                                Нещо, принадлежала на щастието, се загубва в прегръдката. В най-пълната любов, в самото щастие има желание всичко да се сгромоляса в смъртта....
                                Разбираемо е, че много от животните умират в момента на хвърлянето на хайвера или на копулацията. Нещо е свършило. Когато се обича най-интезивно, нещо е свършило...

                                Comment

                                Working...
                                X