Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Araslan написа
    Мен ми се чете някой исторически роман...нещо за Рим някой да препоръча?
    Грейвз не струва много, но може да пробваш. Иначе знам че у нас са издадени романите от поредицата на Колийн Макълуо /Colleen McCullough / Господарите на Рим, които обхващат периода на кризата и края на Републиката.
    Last edited by Док Холидей; 25-04-2005, 15:04. Причина: вийон е оправен :)
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      Мда , Робьрт Грейвз си е протяжен , да не кажа отегчителен . Преди време про -
      четох трилогията " Римска крьв " на Стивьн Сейльр - забавно , описва Кьсната
      Република , в основата е крими-елемент , вьобще едни от онези " исторически
      криминални романи " , без да се издевателства над историческото . Макар , че
      като чуя роман за Древен Рим , веднага си мисля за класиката - Хенрик Сенкевич -
      " Кво вадис " .

      Comment


        Колин Макълоу да не е с оная "Птиците умират сами" уфффф

        Все тая. Нови придобивки:

        Ван Гог - страхотно издание на Taschen - пълна живопис

        Иван Радоев - стихове
        Паскал Киняр - Скитащите сенки

        Lewis Caroll - всичко в един том

        Comment


          Това онзи Паскал Киняр ли е , автора на " Секс и ужас " ?
          Или нещо бьркам ? Ако е той направо ме насочи кьм нова покупка

          Comment


            Kaiser написа
            Това онзи Паскал Киняр ли е , автора на " Секс и ужас " ?
            Или нещо бьркам ? Ако е той направо ме насочи кьм нова покупка
            Същият е. Но "Секс и ужас" е ненадминато, "Скитащите сенки" не е такъв връх, въпреки че също си струва. След като прочетох "Секс и ужас" се втурнах да изчета всичко, което е достъпно на Киняр, но все беше по-слабо.

            Майнщай, като гледам калко пари даваш за книги, започнах сериозно да се притеснявам дали се храниш достатъчно Но всъщност искрено ти завиждам.

            Comment


              Същия е. Има поне още една книга преведена на български "Тераса над Рим".

              Comment


                Аз все пак ще си я взема . Хана , вярно , че ти беше човека , който
                спомена " Секс и ужас " в една от дискусиите ... ама пустата ми памет .

                Comment


                  Днес си взех книгата за емисиите на ББС за България
                  томът на Едгар Алан По от оная страхотната английска поредица с илюстрациите и
                  томът за Шерлок Холмз от същата поредица. Аз съм пич.

                  Comment


                    Нещо с повече битки да е не с душевни терзания на героите
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Сутринта си купих " Скитащи сенки " на Киняр , зачетох я и ми се стори
                      забавна . Хана е права , не е точно онова сграбчващо те очарование
                      на " Секси ужас " , но е , ами забавна . А за римските романи - " Спар-
                      так " на Джованьоли дали е достатъчно епичен , ако не се лъжа и там
                      има една лирична нишка

                      Comment


                        "Скитащите сенки" на Киняр рокс дъ майнд. Владее. :tup:

                        Comment


                          Знаеш ли Манщай , там откривам пасажи , на които чувствам , че ти си
                          автор :nworthy: , въобще истински интелектуален аристократизъм .

                          Comment


                            Пати Киняр = франсе
                            Манщайн = поляк от еврейски произход или еврейн от полски произход, който пътем е френски фелдмаршал с дядо и баща пруски генерали. Друго?

                            Comment


                              :lol:
                              нямам повече коментари към предходното...

                              Comment


                                Уф Киняр е страшно готин. Много ми харесва. После ми се чете "Лолита"

                                Comment

                                Working...
                                X