Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Събрани съчинения на В. И. Ленин - приятно четиво за закуска!..
    :lol: :lol:

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      Имаше един виц, дето много си пасва с поста на BAGA_TUR.

      Не знам, ако не му е тук мястото, махнете го

      Конкурс за паметник на Пушкин по случай годишнина от рождението му.
      Трета награда: Пушкин чете трудовете на Брежнев.
      Втора награда: Брежнев чете трудовете на Пушкин.
      Първа награда: Брежнев чете трудовете на Брежнев.

      Comment


        "Диви разкази" КУЛТ!!! :nworthy: :nworthy: :nworthy:
        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

        Comment


          A аз в момента чета усилено за изпити през юни по история!То е ужас, ако назубря всичките теми, ще ви бия всичките по компетентност по история, взети на куп
          Let's make war not love@ :rock: :imprulz: :bulgaria: :tanks: :grrr: :mike:

          Comment


            Ахъм, хубаво е, че си пуснал и емотиконче накрая, да се разбере, че се шегуваш/нали?/
            knowledge is power

            Comment


              Чета 'Облак врабчета'. И не ми пука дали исторически има нещо вярно. Просто ми харесва. После ще проверя какво е вярно според историците
              Проблемът на форума :damnyou:

              "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
              Паисий Хилендарски

              Comment


                Ооо, този орман емного-много добър. Без значение доколко е реалистичен. Поне на мен много ми хареса (впрочем, това есъщият писател, изпод чието перо излезе "Остатъците от деня")

                Comment


                  Това е за "Майтапи", Акунга.

                  Между другото Араслане "Диви разкази" не е за Световна класик" както са го определили от 24 часа и Труд. Става нещо като оная поредица Световна класика преди 20 години дето "Под игото" е редом до "Ана Каренина" и "Записки по българските въстания" до"Престъпление и наказание". Просто са наблъскали някакви автори ей така да има. Какво прави Блага Димитрова там???
                  Струва ми се, че само Виктор Пасков е на мястото си.

                  Comment


                    Erich Von Manstein написа
                    Това е за "Майтапи", Акунга.

                    Между другото Араслане "Диви разкази" не е за Световна класик" както са го определили от 24 часа и Труд. Става нещо като оная поредица Световна класика преди 20 години дето "Под игото" е редом до "Ана Каренина" и "Записки по българските въстания" до"Престъпление и наказание". Просто са наблъскали някакви автори ей така да има. Какво прави Блага Димитрова там???
                    Струва ми се, че само Виктор Пасков е на мястото си.
                    Е, всеки си има свое мнение по литературните въпроси. Обикновено когато се издават в някоя страна съчинения от сорта на "Световна класика"- винаги се включват и представители на страната-домакин- нещо като на футболните мундиали. За мен лично и "Под игото" и "Записките" са си класика, както и "Бай Ганьо" и разказите на Йовков. Има една книга на Михаил Кремен- "Брегалница", която според мен с нищо не отстъпва на "На Западния фронт нищо ново", а е написана близо 15 години преди класиката на Ремарк. Тя например е почти неизвестна в България. Въобще литературните предпочитания са нещо безкрайно субективно, както и самото понятие "литературна класика"- всичко зависи от конкретния съставител на поредиците.

                    Comment


                      Erich Von Manstein написа
                      аз си ръфам Бегбеде обаче днес си направих красив подарък с парите от стипендията:

                      ²-Х том Достоевски и още няколко книги.

                      Пътем и "Лолита".
                      Абре, човече, каква е тази стипендия от теб :weird: Сериозно, честито за придобивката, ама само заради интересати е трябвало да ти харижат и последните два тома.

                      Сега за Хайтов. Мислили ли, сте, за обвинението, че "Диви разкази" не са писани от него. Прави се паралел между тях и останалите му блудкави работи?
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        Сега за Хайтов. Мислили ли, сте, за обвинението, че "Диви разкази" не са писани от него. Прави се паралел между тях и останалите му блудкави работи?
                        Аз доколкото си спомням цялата тази история, обивнението срещу него не бе, "че не ги е писал", а че ги е написал въз основа на намерен изворов материал - ставаше въпрос за някакви "хроники". Доколко има истина в тези обвинения не знам, но и не ме интересува кой знае колко, защото по същестов много рядко писателите не използват някакъв предварителен материал. Важна е праработката му, а тук Хайтов се е справил много добре (и не ми се вярва просто да е изплагиатствал въпросния оригинален материал, които със сигурност не е имал литературните достойнства на крайния текст на Хайтов).
                        Инак като стане въпрос за литература, кино или изобразително изкуство - всеки си има своя вкус и всякакви вариации на тема събиране на световна или пък местна "класика" са предмет на опит за абсолютизиране на нечий вкус и разбирания.
                        Определено "Дивите разкази" на Хайтов са много добра литература и не виждам защо да не могат да се подредят до останалите романи от въпросната поредица - ако е единствено поради липсата на интелектуална игра в тях, то това ми се вижда недостатъчно основание (е, и аз щях да се кефя ако всички ромени, които ми попадат, бяха изградени на принципа на "Махалото на Фуко", ама това е друг въпрос ).

                        Comment


                          Получих най-хубавия подарък - томовете на Булгаков.

                          Comment


                            Аз пък снощи получих Allen Ginsberg и сега чета поезията му. :p
                            За съжаление книгата е с червени корици, цвят, който не понасям. Чудя се дали някой не би бил заинтересован да му я ...
                            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                            Comment


                              Чети Буковски. Той е пич.
                              Що се отнася до гинсъбрг струва ми се че той е твърде претенциозен и не става за четене. По-скоро може да се каже, че влияе и трябва да се възприема, а не да се чете както някои други например.

                              Comment


                                Няма проблем. След като не става за четене, просто ще го изхвърля. Какво толкова, просто нормална лудост.
                                Мерси за съвета, но какво те кара да мислиш, че не съм чела Буковски ? Или пък че искам да го прочета ? Нямам планове да стана луда, дори и това да означава, че животът ми ще е скучен...
                                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                                Comment

                                Working...
                                X