Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сега преглеждам новия брой на сп."Командос" утре почвам 'Лолита'
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      Не мислиш ли че един скок от това списание към тази книга на Набоков е малко позьорски? Ама честно.

      Comment


        Аз пък, след като гледах за 10 път филма за Нюрнбергския процес, се разтърсих в нета и попаднах на един добър, според мен, документален сайт за процеса. Препоръчвам ви го, ако сте добре с английския, има интересни неща.
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          В момента съм на "Добродетелите на Българина" (Марко Семов).
          Тази книга наистина си струва.
          Не мисля, че би могло да бъде написано по-добре.
          "Нима, Създателю,
          съм искал от пръстта човек да ме изваеш,
          мигар аз самият съм те молил
          от мрака да ме извлечеш?"

          Comment


            аз си ръфам Бегбеде обаче днес си направих красив подарък с парите от стипендията:

            ²-Х том Достоевски и още няколко книги.

            Пътем и "Лолита".

            Comment


              То и аз пътьом си взех " Лолита " , но мисля да я зачета по-късно . Инак
              вчера завърших " Монахинята " на Дьони Дидро и най-накрая започнах " Към
              себе си " на Марк Аврелий . Между другото разглеждам " Цивилизацията "
              на Кларк - подбраните илюстрации са истински шедьоври , текстът е
              увлекателен - жалко само , че изданието , което ползвам е от библиотека ,
              датира от 80-те . Новото просто не мога да си взема / твърде луксозно ,
              ерго скъпо / .

              Comment


                eстествено Дан Браун :nut:
                Si vis pacem - para bellum!

                Comment


                  omg Дан Браун. хахаха. ти си си взел луксозното като истински фен за 50 ле`а.

                  Що се отнася до "Цивилизацията" на Кенет Кларк - новото издание е за хората, които никога не са виждали че има и такова и за 10 лева. Само да знаеш къде да търсиш.

                  Comment


                    Erich Von Manstein написа
                    Не мислиш ли че един скок от това списание към тази книга на Набоков е малко позьорски? Ама честно.
                    Мне списанието се чете за около час(2 ако имаш нещо за ядене) Лолитката одеве е почнах ама нещо куца за сега
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Не , че любопитствам , но - Manstein , какво имаш впредвид -
                      старото е струвало 10 или професионалиста може да открие новото за 10
                      Всъщност , знанието е важно , красотата на изданието просто допълва
                      насладата от четенето / поне при мен е така /.

                      Comment


                        Araslan написа
                        Мне списанието се чете за около час(2 ако имаш нещо за ядене) Лолитката одеве е почнах ама нещо куца за сега
                        Явно не си ме разбрал:

                        Поза е не да кажеш, че четеш, че четеш това списание, пък после изведнъж да се хвърлиш в романа на Набоков. Не става. Самият факт, че четеш едното след другото е смешен. Набоков не ти е списание "Командос", а е сериозен автор. Все едно след като прочета списание "Наздраве" да си купя Достоевски щото някой ми бил казал, че се разправяло за пияници.

                        Сега разбира се няма да тръгна да правя анализ на нивото ти, защото току виж си се засегнал - просто четенето на такива списания смъква нивото. Дълга тема. Може да я разискваме отделно.

                        Не , че любопитствам , но - Manstein , какво имаш впредвид -
                        старото е струвало 10 или професионалиста може да открие новото за 10
                        Всъщност , знанието е важно , красотата на изданието просто допълва
                        насладата от четенето / поне при мен е така /.
                        Новото не мога да намеря за 10, но старото да. Иначе и старото го продават за 30, но това е на едни места, на които се ходи за да се види какво е излизало, а не да се купува оттам.

                        Comment


                          No Picnic 3 Commando brigade in the South Atlantic: 1982 by Julian Thompson
                          Малко е суховата, но като информация от първа ръка за войната е доста добра.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Добре повече никога няма да чета книга след като съм чел сп.Командос Много сериозен автор е хохо като прочетох първото изречение на книгата и се почудих дали да е оставя,но в крайна сметка е въпрос на обща култура да си е чел и сега е мъча ама мен не ми допада такъв тип литература.А по думите ти съдя че "Командос" не е сериозно списание и се чудя знаеш ли аджеба за какво става дума?!
                            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                            Comment


                              не не знам. само на картинка съм го виждал и то през 3 стъкла.

                              Не се мъчи да свикваш. Трябва да ти идва отвътре. Иначе ще вземе да стане по-лошо.

                              Comment


                                "Брокерът" на Гришам .
                                SEMPER AGRESSUS

                                Comment

                                Working...
                                X