Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами не знам. Задраскай с коректор псувните в споменатите книги - ще остане иронията. Ще стане лицемерно и грозно.

    Comment


      Е, трябва да го има и това. Литературата навсякъде трябва да бръкне. Впрочем, да взема да прочета едно такова нещо, преди да се обаждам:

      Comment


        Какво чета в момента... Ми ако кажа че чета архивите на КГБ дали ще ми повярвате

        Comment


          Ето това...

          Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само малки светлинки. За учениците те са проблем. За моя бизнесмен бяха злато. Но всички тези звезди мълчат. А ти ще имаш звезди, каквито няма никой друг...Тъй като аз ще живея на една от тях, тъй като аз ще се смея на една от тях, когато погледнеш нощем небето, ще ти се струва, че всички звезди се смеят. Ти ще имаш звезди, които знаят да се смеят!
          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

          Comment


            Това какво беше всъщност?

            Comment


              Льо малък принц

              Comment


                Аз сега чета спомените на Надежда Манделщам (покрай още десет неща, които чета едновременно ) - много интересно четиво и бих го препоръчал горещо на поклонниците на Сталин и сталинизма - ще получат добра представа за духа на епохата (с всичките особености на "преди 1937" и след нея). Да не говорим, че определено би била интересна за хората, които обичат руска поезия и литература .

                Comment


                  Erich Von Manstein написа
                  Льо малък принц
                  Да бе верно... много съм тъп, как ли не се сетих :wall:

                  Comment


                    Отново хипи вълната: "Зен и искуството да се поддържа мотоциклет" и "Полет над кукувичето гнездо".
                    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                    И други затворници
                    нека четат пред вратите
                    нашата памет остъклена
                    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                    Comment


                      Аз пък онзи ден прочетох ето това:
                      --------------
                      Фридрихштрасской уверенности, что Россия прикончилась, я не разделяю, и даже больше того: по мере того как я наблюдаю московский калейдоскоп, во мне рождается предчувствие, что "все образуется" и мы еще можем пожить довольно славно.
                      Однако я далек от мысли, что Золотой век уже наступил. Мне почему-то кажется, что наступит он не ранее, чем порядок, симптомы которого так ясно начали проступать в столь незначительных, казалось бы, явлениях, как все эти некурительные и неплевательные события, пустит окончательные корни.
                      ГУМ с тысячами огней и гладко выбритыми приказчиками, блестящие швейцары в государственных магазинах на Петровке и Кузнецком, "Верхнее платье снимать обязательно" и т. под. - это великолепные ступени на лестнице, ведущей в рай, но еще не самый рай.
                      Для меня означенный рай наступит в то самое мгновение, как в Москве исчезнут семечки. Весьма возможно, что я выродок, не понимающий великого значения этого чисто национального продукта, столь же свойственного нам, как табачная жвачка славным американским героям сногсшибательных фильмов, но весьма возможно, что просто-напросто семечки - мерзость, которая угрожает утопить нас в своей слюнявой шелухе.
                      Боюсь, что мысль моя покажется дикой и непонятной утонченным европейцам, а то я сказал бы, что с момента изгнания семечек для меня непреложной станет вера в электрификацию, поезда (150 километров в час), всеобщую грамотность и прочее, что уже несомненно означает рай.
                      И маленькая надежда у меня закопошилась в сердце после того, как на Тверской меня чуть не сшибла с ног туча баб и мальчишек с лотками, летевших куда-то с воплями:
                      - Дунька! Ходу! Он идет!!
                      "Он" оказался, как я и предполагал, воплощением в сером, но уже не укоризны, а ярости.
                      Граждане, это священная ярость. Я приветствую ее.
                      Их надо изгнать - семечки. Их надо изгнать. В противном случае быстроходный электрический поезд мы построим, а Дуньки наплюют шелухи в механизм, и поезд остановится, и все к черту.
                      --------------------

                      Нарочно не пиша какво е, откъде е, откога е, нито давам резюме или превод. Просто ми направи силно впечатление и реших, че е писано като за нас.

                      Comment


                        Е мерси. Нищо не разбрах.

                        Comment


                          "Завесата" на Кундера.
                          "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                          Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                          Comment


                            mellisa написа
                            "Завесата" на Кундера.
                            Нещо ново от Кундера ?
                            SEMPER AGRESSUS

                            Comment


                              HELLCAT написа
                              Нещо ново от Кундера ?
                              Да.
                              Attached Files
                              "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                              Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                              Comment


                                тюх на френски даже "Ридото". Аз довършвам Бегбеде. Вече си имам стихотворенията на Борхес и нещо на Маркес - "Хроника на една предизвестена смърт". Абе мноого добре. Доволен съм.

                                Comment

                                Working...
                                X