Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тази седмица приключих "Шифърът на Леонардо. Сега съм почнал "Шестотo клеймо". И двете на Дан Браун.

    Първата много ми допадна.:tup: Склонен съм да я прочета втори път.



    Salute!

    =BgAF= Bulgarian Air Force

    Comment




      Можеше да е интересно, ако не беше толкова скучно....
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        Купих си "Некролози" на Сароян и съм с очаквания към тази книга. Също така "Смъртта е занимание самотно" на Брей Шекспъри опа това беше големия брат... Рей Бредбъри де. и една книга за Инквизицията която ми е любопитна. ИНаче си продължавам забавлението с Catch 22

        Comment


          Аврелий Августин, "Изповеди", при това на италиански (нямаше на латински), с речници и прочие бумаги.
          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

          И други затворници
          нека четат пред вратите
          нашата памет остъклена
          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


          Comment


            Heinz W. Guderian написа
            Аврелий Августин, "Изповеди", при това на италиански (нямаше на латински), с речници и прочие бумаги.
            Защо пък ти е на латински?
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              mellisa написа
              Защо пък ти е на латински?
              Хехе, ами защото и двата езика са ми непонятни.
              Уау, като гледам к'ва страничка ми показваш няма как да не те запитам има ли и такава на старогръцки (или на български)?
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                Heinz W. Guderian написа
                Хехе, ами защото и двата езика са ми непонятни.
                Уау, като гледам к'ва страничка ми показваш няма как да не те запитам има ли и такава на старогръцки (или на български)?
                Не те разбрах... Търсиш °Изповедите° на старогръцки или български, или питаш по принцип за произведения в оригинал ? Ако е второто, то има част от класиците онлайн, но не всички и не на едно място. Трябва да ми кажеш какво търсиш, ще е по-лесно.
                "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                Comment


                  Erich Von Manstein написа
                  Раус не съм го чувал - важна клечка ли е или е някой забутан генерал-майор? ей сега ще проуча.

                  Мдааа интересна биография има като попрочетох в гуугъл.
                  Според ревютата и увода, книгата дава може би най-добрия поглед (като за мемоар) в тактическите взаимодествия между панцерите и пехотата пък и въобще. Започва от началото на Барбароса до края на войната.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Да, видях го този човек и от длъжностите, които е заемал ми става ясно, че е имал много добра възможност за поглед върху случващото се особено в края на войната.

                    Comment


                      Тази вечер попрочетох малко (40с) и наистина е страшно интересна, не само погледа отвътре в разните тактически проблеми на 6та танкова дивизия, която има само Pz.35(t), а се изправя няколко пъти срещу съветски танкови формации с КВ-та, въобще текста на моменти е интензивен като на филм.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Империал, завиждам ти най-благородната . Излишно е да питам дали това го има нейде в нета...

                        Comment


                          Не, книгата е съвсем нова.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            А дали ще видим откъси от тази книга преведни на български в Броня?
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Не.

                              Просто съм реалист.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Imperial написа
                                Не.

                                Просто съм реалист.
                                Просто си скръндза :nod:
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X