Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Такааа. "Естествен роман" на Георги Господинов и "Непосилната лекота на битието" на Кундера.

    Comment


      Inferno написа
      Аз тия дни чета "Предречено от Пагане" от Вера Мутафчиева. Книгата е добре написана, но стои твърде далече от реалните събития, за които е написана.
      кое стои твърде далече от реалните събития?
      уважавай смелите,те са солта на земята

      Comment


        "Какво се случи ?" на Райчев и Стойчев. И аз се питам какво става през тия 16 години ?!

        Comment


          В момента чета "Балканските спецчасти" от поредицата "Командос". Дори мисля в по далечно време да слагам по-малко информациа за тях във форума "Информационни доклади".
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Параграф 22 новото хубаво издание.

            Иначе периодично Константин Павлов и даже намерих диск с негов рецитал и ще си го купя скоро живот и здраве.

            Comment


              Новото издание на Параграф 22 майка ми го подари за добре свършената работа по време на сесията
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                Ще си позволя да кажа, че тази книга чука мозъци.

                Comment


                  Аз си имам особен принцип на четене - хващам един автор и го изчитам или поне основното от творчеството му, а ако ми хареса го следя в развитието му и в новите му книги.
                  Сега съм на Robert Heinlein, започнах с романите, спечелили награда - сигурно има нещо в тях, след като са били отличени. и на Thomas Cleary, "Кодът на честта на самурая" и "Пътят на самурая".
                  А класиката ми в момента е кореспонденциата на Еразъм.
                  "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                  Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                  Comment


                    Много автори не заслужават въобще да бъдат четени камо ли всичко от тях. Бих чел целия Бекет или Стайнбек сега като се замисля... Това е от пръв опит.

                    Comment


                      Днес си взех новия брой на сп.Командос и както винаги има много интересни статийки
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        Аз пък днес си взех това





                        Всички много я рекламират.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          sauron написа
                          В момента чета "Реквием за една загинала империя ( История на разрушаването на Австро-Унгария)". Много интересно изследване на проблема, с една по-нетрадиционна гледна точка върху проблема и изобщо последиците от това събитие. Не съм я завършил още но я препоръчвам горещо на всички интересуващи се от политическите събития около Първата световна война. Също има доста подробно описана историата на централно европейските държави, националните движения в тях и отношенията на различните етноси в империята 8)
                          :tup: Доста добра книга, поне на мен много ми хареса...не само заради по-нетрадиционната позиция, но и заради факта е е една от малкото (да не кажа единствената) исторически книги напоследък, която сравнително обективно и достатъчно академично и сериозно подхожда към франкмасонството и влиянието му върху френския републиканизъм. (С други думи едва ли ще се хареса на почитателите на книжките за "световния заговор" и прочее шизофренични нелепости)...
                          Обаче малко ме подразни факта, че цялата късна история на империята и отношенията межу различните етноси в нея - с техните национализми, е представена през призмата на Унгария и унгарците като главни действащи лица. Едва ли не "унгарското" като "ключ" за разрешаване на проблема. Но като се има предвид фамилното име на автора (Фейтьо) е разбираемо...
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Раус не съм го чувал - важна клечка ли е или е някой забутан генерал-майор? ей сега ще проуча.

                            Мдааа интересна биография има като попрочетох в гуугъл.
                            Last edited by Док Холидей; 15-03-2005, 15:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                            Comment


                              Ми аз чета "Делта Форс" на Чарли Бекуит - официално бащата на тази спец група
                              "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

                              Comment


                                Аз тъкмо сега си препрочитам това-онова от Лем, като днес си взех с тази цел "Конгрес по Футурология".
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X