Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Точно така!!!! "Кучешки години" се казваше книгата за която не се сещах от трите.
    "Тенекиения барабан" си го взех в новото издание с бели меки корици. то не е много ново ама има допечатки. Явно е бил изчерпан тиражът.

    Comment


      Лежат 2 книги пред мен и са ми толкова интересни и сам толкова нетърпелив, че не съм в състояние да ги започна ами само прелиствам оттука таме преди да заспа...

      'Infidels (A History of the Conflict between Christendom and Islam) ' by Andrew, Wheatcroft
      [Неверници (История на Kонфликта между Християнството и Исляма)]

      'The Early Medieval Balkans (A critical Survey from the 6th to the Late 12th Century)'
      [Балканите през Ранното Средновековие (Критичен Оглед от 6ти до късния 12 век)]
      Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

      Злобата крепи човека, а мързела го грози!
      (собствен патент)

      Comment


        Нещо подобно видях на български в книжарница "Писмена" - "Кръстоносните походи през погледа на арабите" и ми се стори много интересни и сигурно ще си го взема по-нататък. Винаги ми е било любопитно да чета за Кръстоносните походи - по-специално за първите четири.

        Comment


          Както споменах, другите две части на трилогията ("Тенекиеният барабан") просто не са превеждани на български. Мисля че едната е превеждана на руски, но не съм попадал на текста. Самата книга е една от най-добрите на които съм попадал - най-вече като език и стилистика, но и като съдържание.

          Comment


            Erich Von Manstein написа
            ???? ??‰?·?? ‚?‰?? ?‡ ·??„‡???? ‚ ????‡????‡ "??????‡" - "????????????? ????‰? ???? ??„??‰‡ ?‡ ‡?‡·???" ? ?? ?? ????? ???„? ????????? ? ??„???? ?? ?? „? ‚???‡ ??-?‡?‡???. ???‡„? ?? ? ·??? ??·?????? ‰‡ ???‡ ?‡ ????????????? ????‰? - ??-?????‡??? ?‡ ???‚??? ??????.
            "Les Croiasades Vieux par les Arabes"

            ?‡ ???? ?‡???? ? ??????? ??????. ??? ?‡? „? ‚?‰??? ? ?? ??‰? ‰‡ ?? ‰ ‡?? „? ??‰?‚‡?‡ ?‡?.

            Maaamitsata mu i Macintosh!

            na Amin Malouf e jestoko knijle. Chel sam go vednaj i se chudia da li d ane go podhvana pak.
            Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

            Злобата крепи човека, а мързела го грози!
            (собствен патент)

            Comment


              Нещо в поста ти куца. Я го поредактирай.
              Значи ще си взема книгата.

              Comment


                а за много години
                аз от германия си купих дна мноо яка книга- Jarhead на Антъни Суофърд. Той е бивш снайперист при морските пехотинци и тва са неговите мемоари за Пустинна буря
                МНОО ЛУДА КНИГА препоръчвам
                ***

                Comment


                  Вържи я здраво да не вземе вечерта да избяга от рафта

                  Аз чета Фондацията (почнах с нея целия цикъл). Чел съм я много много отдавна, все едно не съм.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Да, полезно е през определен период от време да се препрочитат любими книжици - ако наистина са хубави всеки път се откриват нови неща и наистина е "все едно не съм ги чел" .

                    Comment


                      Само дето дадох 40 кинта за двата тома на "Фондацията" - 2000 страници че и повече кога ще ги прочета....

                      Comment


                        Аз сега чета това. Много интересно четиво :sm100:
                        Attached Files
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Аз прочетох Фондацията, Фондация и Империя, Втората Фондация и Острието на Фондацията за последните 3-4 дни и ми остава само една до края, иначе преди тях има още много, но тях не знам кога ще ги чета.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            На нощното ми шкафче са следните книги и в различно време ги чета. Просто всички са твърде добри за да ги чета една след друга а и време няма.

                            Джак Керуак - По пътя :tup:
                            Джак Керуак - Бродягите на Дхарма :tup:
                            Алберто Мангел - История на четенето :tup: :tup:
                            Ричард Бротиган - Частен детектив във Вавилон :tup:
                            Йожен Йонеско - Самотникът :tup:
                            Константин Павлов - Персифедрон :tup:
                            Уилям Бъроуз - SOFT машина :tup:
                            Момчил Николов HASH OIL :tup:

                            Comment


                              Попаднах на "Моята борба" на А. Хитлер. Реших да я прелистя на фона на "Танца на валкюрите" на Вагнер. И знаете ли какво стана Прииска ми се да нападна Полша :fire:

                              Comment


                                Има я цялата във fenbg.com или поне навремето я имаше...Не съм я чел и не ми се чете. Може би по-нататък. След втория том на книгата глеа да не тръгнеш към Русия.

                                Comment

                                Working...
                                X