Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Древен Египет. Религия. митология. История" от Розали Дейвид / виден английски египтолог, преподавател по древна египетска история /, издание на "Колибри" от 2004г. 511 стр., цена - 12 лв. Можете да я намерите в книжарниците на "Колибри" - "Иван Вазов" ¹ 36 и "Нисим" - бул. "В. Левски" ¹ 57.

    Comment


      Erich Von Manstein написа
      Я кажи как ти се струва книгата на Грас. Аз си купих Тенекиения барабан и Рачешката но нямам кога да ги чета. В момента чета любимия ми Бекет и Джак Керуак. Когато приключа - имам списък от 40 книги които задълижтелно трябва да изчета защото са ми преинтересни. Сред тях са Хелър Джойс Милър Бъроуз Йонеско Константин Павлов ей такива неща. Сериозно се интересувам от литературата на 20 век.
      Аз имам в нас "Тенекиения барабан" но знам че я имам ако не се лъжа от преди 1990 г. и все още не съм я прочел :vb_sad: пък и все забравям от кое издателство е моята книга и беше дебеличка но за други два романа към трилогията не съм чувал. А Рачешката така и не успях да я намеря а много ми се искаше.

      Иначе в момента чета "Легионът" естествено става дума за Чуждестрания легион и е много интересна книжка. Особено важна ще бъде ако някой мисли да ходи там това го казвам най-вече за Араслан
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        "Тенекиеният барабан" е преиздаден тази година и то съвсем скоро - преди Коледа!
        Като стана на въпрос за "Моето столетие" се сетих за "Мълчанията на полковник Брамбъл" на А. Мороа. Една интересна книга за Голямата война. Не мога да си спомня дали темата за Първата световна присъства така трайно в нашата литература - сещам се за Вазов и неговите стихове, посветени на победите на българското оръжение ( за което през 50-те години е заклеймен от комуниститечската пропаганда като шовинист и дълги години е "изхвърлен" от учебните курсове по литература ); да кажем и Смирненски. Няколко хубави разказа по темата има и един почти забравен писател - Г. П. Стаматов ( за юристите във форума ще е любопитно да разберат, че Стаматов е колега - юрист и е работил като съдия, ако не се лъжа, пенсионира се като съдия във ВКС ) - "Малкият Содом" - преди години беше направен филм с участието на Любен Чаталов.

        Comment


          Мда, "Мълчанията на полковник Брамбъл" е интересна книга - за съжаление ми се наложи да я чета на френски. Що се отнася до Стаматов навремето си бях наумил да чета разказите му но така и не стигнах до тях.

          Comment


            Някой успя ли вече да се запознае с най-новия опус на Виктор Суворов?
            Si vis pacem - para bellum!

            Comment


              Този пък кой е?

              Аз лично нямам толкова много излишно време че да отделям внимание на всеки пишман автор.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Про Жукова...

                Всички лидери на днешна Русия знаят, че книгата на Жуков е идеологическа диверсия. Защо тогава продължават да възхваляват Жуков и неговите "мемоари"? Ами просто защото престъплението на века се проваля, защото се проваля и "освобождаването" на Европа, Азия и Африка - но пък следите за подготовката му се виждат от всички. За да предотвратят разобличаването си, комунистите разпространяват (при това успешно) измислиците си за "неготовността". Комунистите заявиха пред целия свят, че руският народ не е способен на нищо, че ако няма двайсеткратно числено и абсолютно качествено превъзходство, руският войник не струва нищо. От всички военновременни маршали Жуков най-усърдно, най-ревностно служи на антинародния режим. И точно затова режимът поддържа култа към Жуков. Точно затова му е издигнат паметник неръкотворен - и постаментът на този паметник са измислиците за недостигащите танкове, за "остарелите" самолети и "некомплектованите" дивизии. Паметникът на Жуков е свидетелство за това, че сме се примирили с клеветата, че сме я приели, че сме съгласни с оценката на Жуков за способностите ни.Всеки, чел мемоарите на Жуков, би трябвало да знае, че по-ужасна клевета срещу Русия просто не може да се измисли. Лично аз го повтарям във всичките си книги. Аз обаче също съм жертва на комунистическата пропаганда. Защото разбирах, че книгата е пълна с лъжи, но смятах Жуков за велик пълководец... Но грешах. Жуков не е нито велик, нито е пълководец. И си взимам думите - за величието му и затова как не бил претърпял нито едно поражение - назад.
                онези около 30 млн, които само в Русия са купили книгите му, очевидно разполагат с повечко време... :mhehe:
                Attached Files
                Si vis pacem - para bellum!

                Comment


                  Какви стойностни и съдържателни думи.

                  Ти сигурно и вестник 24 часа четеш редовно
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Всъщност, Резун във всичките си творения описва Жуков като изключително бездарен командир. Така че, защо сега трябва цяла книга по въпроса да се чете?
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Чукча - читатель...

                      Imperial Friedrich написа
                      Ти сигурно и вестник 24 часа четеш редовно
                      не само него - цялата преса :1087: в длъжностната ми характеристика влиза... :nut:
                      Si vis pacem - para bellum!

                      Comment


                        Като стана обикновено ходя на кафе и там преглеждам пресата.Искам да ви кажа че 24 НЕ Е ЖЪЛТА ПРЕСА
                        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                        Comment


                          В момента чета втората поетична книга не един съученик и преди всичко приятел. Също така "Персифедрон" от Константин Павлов.

                          Comment


                            Erich Von Manstein написа
                            В момента чета втората поетична книга не един съученик и преди всичко приятел. Също така "Персифедрон" от Константин Павлов.
                            Кой е поетът, ако не е тайна ?

                            Comment


                              Стефан Иванов

                              Comment


                                Моето издание на "Тенекиения барабан" е издадено през 1990 г. от издателство "Христо Г. Данов" Иначе другите две части от трилогията ги нямам, а те се казват "Котка и мишка" и "Кучешки години". За книгата след бърз преглед а и мнения на приятели които са я чели просто била страхотна и трябвало да се прочете, но за сега пред мене стоят други задачи в момента чета списанията "Военноисторически сборник" и приложенията към сп. "Криле" на броевете от 1999 г. - 2000 г. там има доста интересни неща.
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X